Teks Aylık Seri - Çizgi Düşler

Başlatan caretta, 17 Haziran, 2014, 17:18:11

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

caretta

Köstebek Bey Klasik Seri 16.sayıda "Nogales'in Güneyi"adlı macerada Solly Slade var.Bu bahsettiğiniz maceradaki Tom Slade bu adamcağız olmasın?
Malum,o macerada Slade dünya değiştirmiyor ve hapsi boyluyordu.Köstebek Bey yalnız ben sayıları karıştırdım.20.sayı çıktı.643-644 orijinal sayıları
içeriyorlar.Bu Ortiz'in aylık seride çizdiği son macera.21.sayı 645-646 sayılar.Wasapi'li macera bu.22.sayı ise 647-648 .Slade ve El Morisco bu
ciltte mi yer alacaklar?Yanılmıyorsam ayda 2 (Bonelli sayıları itibarıyla 2x2)formatı hayata geçiyor.Yani ocak ayında 21-22 sayıları okumaya başladınız
mı?

köstebek

Alıntı yapılan: caretta - 07 Aralık, 2015, 18:11:37
Köstebek Bey Klasik Seri 16.sayıda "Nogales'in Güneyi"adlı macerada Solly Slade var.Bu bahsettiğiniz maceradaki Tom Slade bu adamcağız olmasın?
Malum,o macerada Slade dünya değiştirmiyor ve hapsi boyluyordu.Köstebek Bey yalnız ben sayıları karıştırdım.20.sayı çıktı.643-644 orijinal sayıları
içeriyorlar.Bu Ortiz'in aylık seride çizdiği son macera.21.sayı 645-646 sayılar.Wasapi'li macera bu.22.sayı ise 647-648 .Slade ve El Morisco bu
ciltte mi yer alacaklar?Yanılmıyorsam ayda 2 (Bonelli sayıları itibarıyla 2x2)formatı hayata geçiyor.Yani ocak ayında 21-22 sayıları okumaya başladınız
mı?

Şimdi abi, Ortiz'in çizdiği 20. sayı (643-644; Nantan'lı macera, Pes Etmeyen: Başı beyaz yılanlar yüzünden derde giren gururlu bir apaçinin intikam mücadelesi, Teks ondan yana) basıldı...
Bugün yayınevine teslim ettiğim 21. sayı (645-646)... Komançi Öfkesi (Wasapi'li macera; Halkının topraklarını işgal eden sert bir Komançi savaşçı, Teks ona karşı...)
Bu arada Teks klasik 17 (201-202) de matbaa yolunda
Yani bu üçüyle herhalde aralığı kapatıyoruz...

Ocak ayının teksleriyse ...
Teks 22 (647-648; tom Slade'in macerası, daha elime geçmedi)
Teks 23 (649-650; Mayaların Yılan Tanrı'sına kafayı takan el Morisco'lu macera, yazık ki maceranın sonu 24. sayıya (651'e) sarkıyor, yani heyecan biraz daha sürecek, fazlasıyla merak ediyorum...)
Teks klasik 18 (203-204)

caretta

-Dikkat Spoiler İçerir-
    Aylık Teks 21.sayı" Komançi  Öfkesi"adlı macerayı okudum.Komançileri kışkırtıp askeri birlikleri harekete geçirerek kızılderililerin topraklarını ele
geçirmeyi amaçlaya bir ekibin faaliyetleri.Bunun için de ateşli ve acımasız şef Wasape seçilmiştir.Çok da güzel bir senaryo değil.Hele 166-167.sayfalarda Wasape'ye Scotsville'nin ana caddesinde üzerine yağan onlarca mermiden hiçbirinin değmemesi ne kadar saçma idi.Yaralı atı bile
kasaba dışına çıkacak mecali bulabilmiş!Bülbül gibi öten gazetci ve şıp diye enselenen spekülatör Bay Johnson!
     Hasılı keyifsiz,harcıalem bir Teks macerası okudum.İnşallah 22.sayıdaki Tom Slade macerası böyle çıkmaz.

köstebek

Vallahi Atilla Abi,
22'deki Tom Slade'i okumaya başladım, temposu çok yüksek, ama konusu pek bir bilindik geldi bana... Bizi bu sıkıntıdan el Morisco kurtarır inşallah

hennessy

Alıntı yapılan: köstebek - 06 Ocak, 2016, 17:55:20
Vallahi Atilla Abi,
22'deki Tom Slade'i okumaya başladım, temposu çok yüksek, ama konusu pek bir bilindik geldi bana... Bizi bu sıkıntıdan el Morisco kurtarır inşallah

21.sayı tempo olarak iyi idi ama caretta abinin dediği gibi kurşun değmez biz buna Lucas öldürmedi mi öldürmez diyoruz..... O kadar mermi arasından geçip gittiler elal olsun...

el Morisco nasıl acaba merak ettim Köstebek abi...
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

hennessy

22.cilt bugün çıktı aldık okumaya başladık.

hanac

Alıntı yapılan: hennessy - 23 Ocak, 2016, 19:14:36
22.cilt bugün çıktı aldık okumaya başladık.

Biz derken ? Kaç kişi okuyorsunuz ?

hennessy

seastar1000

Yeni duydum yarın çalışıyorum pazartesiye kaldı ne yazıkki

haziran00

hennessy

22.SAyı bitti. Köstebek abinin dediği gibi klasik bir Tex hikayesi ve fazla bir beklentisi yok. Aksiyon sahneleri olmasa yavan bir hikaye idi.

köstebek

23. kitap ... El Morisco geri dönüyor ... diyorduk, önümüzdeki aya kaldı...

Sevgili çevirmenimiz Zeynep Akkuş küçük bir ameliyat geçirdiği için birkaç gün dinlenmeyi hakediyor.
Face'den gmail'den oradan buradan arayıp bulup "geçmiş olsun" dileklerinizi iletebilirsiniz...

caretta

Hennessy Murat dostumun dediği gibi sıradan bir öykü idi.Yine de sıkılmadan okunacak bir macera.Umarım Zeynep Hanım sağlığına kavuşmuştur.
El Morisco'lu 649-650 sayılar çok güzele benziyor.

Mrtekin

Bir ara; ay bazında;

Ayın 1'inde Aylık 1;

Ayın 15'inde Aylık 2 ve Klasik 1;

düzeni ile ne güzel gidiyorduk.

Sonra düzen bir şaştı, şaşış o şaşış.

Teks'e sağlam bir periyot döngüsü lazım. Lal'in ki gibi; o tarihte çatır çatır çıkacak, saat-dakka-saniye şaşmayacak.

Çok şey mi istiyoruz?
They drew first blood...

caretta

Aynen senin yazdığını istiyoruz Mrtekin. Çevirmen sayımız 3 oldu. Telif tamam.
Köstebek Bey hızla önokumayı yapıyor. Maşallah Teks de Çizgi Düşler'in amiral gemisi.
Satışlarda sorun yoktur umarım. Altın Madalyon'da bol bol Teks tanıtımı var.
Başka forumlarda Teks'in renkli versiyonları sıra sıra. Eh, irmik var, badem var, şeker var ama ortada helva yok.
Hadi artık Köstebek Bey şu Teks helvasını ağız tadıyla kaşıklayalım artık!