Teks Aylık Seri - Çizgi Düşler

Başlatan caretta, 17 Haziran, 2014, 17:18:11

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

köstebek

Piccinelli'nin nasıl tex çizdiğine dair bir izleyin bakalım

https://www.youtube.com/watch?v=aEpDYKMJY-U

caretta

38.sayının muhabbetini Köstebek 2 ay önce yapmış. Yeni bir macera başlıyor. İtalyancası önümde ama konuya tam vakıf olamıyorum. Köstebek Bey asıl 39.sayıya vurgu yapıyor. Merakla bekliyoruz.

caretta

38.sayıyı okudum. Mastantuno çizimi Jethro bitti. Forrester biraderlerin macerası başladı. Sonu 39.sayıda olacak.
Basit senaryolu bir macera. Yine de kendini okutuyor. Bu arada maksi, özel sayıları da özledik.

hennessy

Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

hanac

haysat

TEX :40 Çöldeki Tuzak
Çok yakında
10 güne kadar tüm satış noktalarında

HİÇBİRİNİZ ANLAMAMIŞSINIZ
BENİ SİZİN YANINIZA HAPSETMEDİLER
SİZİ BENİM YANIMA HAPSETTİLER !

sultanhisar

seastar1000

Alıntı yapılan: memospinoz - 07 Mayıs, 2019, 09:31:33

Her şeyin başladığı topraklarda yapılacak son bir düello kalmıştı geriye...

Madison Creek'te Düello

Kara giysiler içinde gezinen Kenneth Bowen adlı katil, yaptıkları katliam sırasında Timothy adlı küçük bir çocuğu da öldürmeyi reddetmiş ve birlikte kayıplara karışmışlardı. Katliam emrini verenler, bu kez de elbette Bowen ve Timothy'nin öldürülmesi emrini veriyorlardı; ama işleri hiç kolay değildi, çünkü Kenneth Bowen da yetenekli ve deneyimli bir silahşordu, ayrıca çözülmesi gereken başka sırlar da taşıyordu!...

Jethro

İçsavaş günlerine, Teks Willer'ın gençliğine geri dönüyoruz. Quitman Kalesi kahramanlarından üç arkadaş, üç serüvenci, yeni bir macera için bu kez Güneyin derinliklerine dalıyorlar. Çünkü Mississippi kıyısındaki küçük bir kasabada yaşayan bazı insanların kölelik günlerinin geride kaldığını anlamaları için gerekirse sıcak kurşun sofrasına oturtulmaları gerekiyordu...

Sayfa Sayısı: 224
Etiket Fiyatı: 40 TL

Jethro macerasını yeni okudum uzun zamandır bu kadar hoşuma giden bu kadar beğendiğim Tex macerası okumamıştım Keske tek kitapda olsaymış ondan önceki macera da güzeldi hakkını yememek lazım ama Jethro bence tek kitap olarak yayınlanmayı hak edıyormuş

dean

Çöldeki Tuzak

Teks'un uzun yıllar öncesinden tanıdığı Lupe'nin kızı umutsuz bir yardım dileğiyle aniden ortaya çıkıvermiştir... Teks ve dostları elbette bu çağrıya kayıtsız kalmayacak ve hemen harkete geçeceklerdir; bizler bir yandan kahramanımızın geçmişte kalan günlerinin bir kısmına tanıklık ederken bir yandan da Meksika'nın kurak topraklarında yaşanan bir ölüm kalım savaşını, zalimlerin yoksul köylülere zulmünü de izleyeceğiz.

Wolfman

Montana'da dağların arasında Silver Bow adlı küçük bir kasabanın sakin halkı birdenbire kendilerini intikam peşinde koşan iki katilin ölümcül kuşatması altında bulmuşlardı. Bir yanda üstlerine çöken sert kış günleri, bir yanda da kardeşini öldüren kişinin kendisine verilmesini isteyen Wolfman'in dehşeti altında ilerleyen bir satranç oyununda tek umut oralardan geçen kahramanlarımızdı...

hennessy

Tex çıkmış bizde aldık. Bu hikayeye çok sağlam diyorlar göreceğiz.....

Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

dean

Kardeşinin katilinin kendisine teslim edilmesini isteyen Wolfman adılya bilinen Duncan Lang ile Savaş Çığlığı adlı acımasız bir kızılderilinin kuşatması altındaki küçük kasabada gerginlik iyice tırmanmaya başlamıştı. Üstelik katil şüphelisi olarak küçük bir çocuğun ortaya çıkarılması durumu çok daha imkânsız bir hale sokuyordu.

Kit Willer kayıp... Acımasız bir soyguncular çetesinin peşinde ölümcül takiplerini sürdüren Teks, Carson ve Tiger Jack, bir yandan da arkadaşlarını arıyorlar. Ama Kit saklı bir şehrin gizemli insanlarının, çölün ortasında sıkışıp kalmış kadim bir uygarlığın son üyelerinin elinde tutsak durumda.

caretta

41.sayıda Font çizimi "Wolfman"bitiyor. "Saklı Şehir" diye Faraci-Venturi üretimi yeni bir macera başlıyor. Henüz okumadım.
41.sayının kapağı "Silver Bow Koruyucuları". İç kapakta ise başlık "Silver Bow Savunucuları". Hangisi doğru?
İtalyanca aslı "difensori". Yani "savunucuları". İkinci macera da öyle. "Nascosta Kasabası" ve "Saklı Şehir".

Aynı şey 40.sayıda da vardı. "Çöldeki Tuzak"; "Çöldeki Tutsak". İtalyanca aslına göre "tutsak"olmalı.
Ne bileyim bu başlıklara biraz daha dikkat etmemiz gerekmez mi? 41.sayıda yeni maceranın devamı 42.sayıya kaldı.
3 kitap (3x112 sayfa) sürecek bir macerayı dörtgözle bekliyorum ki aynı kitapta başlayan macera sonlansın.

42.sayının ise ne zaman çıkacağı belli mi? 40.sayı Ekim 2019'da çıktı. 41.sayı ise Aralık 2019'da çıkmış.
Buna dayanarak 42.sayı Şubat sonu gelebilir.

caretta

42.sayıda 687-688 sayılar var.
688.sayıda Çinlileri konu alan bir macera bu sayıda başlayacak. Devamı 43.ciltteki 689.sayıda.
İyi haber bu ciltteki 690.sayının 112 sayfalık tek kitaplık macera olması.
Dolayısıyla 44.sayıyı oluşturacak olan 691-692 sayılar tam olarak Cochise'li çok güzel bir macerayı içerecek.

orhan şafak

Eeee şimdi de altın seride mi firene bastı ilker.

caretta

Mart ayında 42.sayıyı bekliyoruz...