Teks Aylık Seri - Çizgi Düşler

Başlatan caretta, 17 Haziran, 2014, 17:18:11

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nightrain

Tex Willer Cilt 4'ü neden internet sitelerinde bulamıyorum? Cizgiromansepeti.com'da da bulamadım. Arama motoru çok kötü çalışıyor.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

TKnKT

Alıntı yapılan: Nightrain - 06 Haziran, 2022, 11:46:21
Tex Willer Cilt 4'ü neden internet sitelerinde bulamıyorum? Cizgiromansepeti.com'da da bulamadım. Arama motoru çok kötü çalışıyor.

Arama kutucuğuna "Tex Willer" yazınca ilk sayfada geldi bana :) https://cizgiromansepeti.com/tex-willer-sayi-4/
"The man who opens topics faster than his shadow"

Nightrain

Alıntı yapılan: TKnKT - 06 Haziran, 2022, 12:30:26
Arama kutucuğuna "Tex Willer" yazınca ilk sayfada geldi bana :) https://cizgiromansepeti.com/tex-willer-sayi-4/

Teşekkürler. Arkabahçe'de de varmış. Tex Willer 5 stoklarına girer girmez vereceğim siparişi.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

hanac

TEX YENİ 46

Fiyat: 90 ₺

Nihai İntikam (No 695; Yazar:  Mauro Boselli ; Çizer:  Giovanni Ticci  Renklendirme: Oscar Celestini)

Kit'in Navajo topraklarında bulup kurtardığı genç bir Pima yerlisi, Teks'in yılar önce rodeolara katıldığı dönemde kıyasıya bir rekabet yaşadığı eski bir tanıdığının, Moss Keegan'ın oğlu çıkar. Aradan geçen yıllardan ve yaşanan çok çeşitli olaylardan sonra Keegan, yardım istemek zorunda kalmış ve oğlunu göndermiştir. Teks, arkadaşlarıyla birlikte, karmakarışık duygular içinde, Keegan'a yardım etmek üzere yola koyulur.

Maestro'nun Gölgesi (No 696; Yazar:  Mauro Boselli ; Çizer: Maurizio Dotti )

Teks ve Carson, Maestro olarak bilinen çılgın bilim adamı Andrew Liddel'ın idam cezasının infazına tanıklık etmek üzere Louisiana Eyalet Hapishanesine davet edilir. O sırada Sisler Adası'ndan kurtulan iki azılı suçlu, Buffalo Bill Cody'nin davetlisi olarak Manhattan'a gelen kahramanlarımızdan intikam almak üzere harekete geçmiştir...

Mrtekin

Alıntı yapılan: caretta - 06 Haziran, 2022, 10:59:45
Mehmet Tekin dostum size tavsiyem Aylık Teks almaya tekrar başlayın. Bizlere güçlü bir destek olursunuz.
Düzensiz yayınlardan, maceraların tekdüzeliğinden mi Aylık Teks almaktan vazgeçtiniz?

Atilla Ağabey, merhaba, aynen öyle oldu. Düzensizlikten dolayı maceraları önce unutmaya ve sonra da önemsememeye başladım. Ama dediğim gibi Aylık ve Klasik hariç diğer tüm Teks ürünlerini takip etmeye devam ediyorum.
They drew first blood...

Kinowa59

Eveet değerli dostlar. Aylardır yolunu beklediğim Tex'ler nihayet bugün elime ulaştı. Aylık Tex'in ilk macerası Giovanni Ticci tarafından çizilmiş. Kendisi 1940 doğumlu olduğuna göre 82 yaşında. Bu macerayı dört yıl önce çizmiş. Sayfaları karıştırdıkca çok uzun yıllardır görmediğim bir dostumla karşılaşmış gibi oldum. O finiste kendini bekleyen Galep, Ferri, Donatelli,Muzzi, baba oğul Bonelli vs. Gibi dostlarına koşar adım giderken, bende 1973 yılından beri süren arkadaşlığımdan güç alarak ardı sıra koşturuyorum.

Kinowa59

Aylık Tex 46 cildin ikinci macerası" Maestro'nun gölgesi" çizim ve senaryosuyla tam bir Tex şöleni. Eski düşman,( Maestro) eski dostlar ( Pat mac Ryan ve Buffalo Bill) gıyabında anılan Annie Oakley, Western ilahi Tex' imize ( aman nazar değmesin) ayrı bir tat vermiş. İnşallah yanılmam, okuduğum bu macera tıpkı Ken Parker'in kendi hikayelerini romanlastırmasi gibi; Tex maceralarının da bir yazar ( Buffalo Bill hikayelerini çizgi romanlastiran yayıncı) tarafından hikayelestirme girişimi. İnşallah gelecek sayılarda gerçekleşir. " Manhattan" isimli gelecek macerayı heyecanla bekliyorum.

teks55

695. sayı olan ''Nihai İntikam'' macerasındaki geçmişe dönüş sahneleri 1857-1858 yıllarında Tex'in (19-20) yaşlarında olduğu dönemde geçiyor.
696. sayı yine 1880'li yıllara yani Tex'in 40-45 yaşlarında olduğu dönemde devam ediyor.

695. sayının Okuma sırasındaki yeri

Maxi Teks Sayı: 21, Nueces Vadisi -Çizgi Düşler (Doğumu ile 16 yaşında California dönüşü arasındaki bölüm)
Teks Sayı: 700, Pawnee Altını - (16 yaşında California'dan dönüşü sırasında Tesah ve babasıyla ilk karşılaşması flashback olarak)
Tex Magazin Sayı: 1 -Maria Pilar - Çizgi Düşler (Kit Carson hakkında)
Renkli Teks Sayı: 14, Golden Queen
Teks Sayı: 407, Carson/ Oğlak Yayınları 7.sayı (Geçmişten flashback olan kısımlar)
Teks Sayı: 408, Montanalı Kanun Kaçakları (Geçmişten flashback olan kısımlar)
Teks Sayı: 409, Bannock'ta Son Hesaplaşma (Geçmişten flashback olan kısımlar)
Teks Romanzi Sayı: 4, Montana'da Meydan Okuma (Tex ile babası Nueces Vadisi'ndeki çiftliğinde flashback olarak)
Teks Willer Sayı: 24, Nueces Baskıncıları (Tex'in babası ve Gunny Bill'in öldürülmesi)
Teks Sayı: 83, Teks'in Geçmişi (Tex'in babası ve Gunny Bill'in öldürülmesi 2)
Teks Sayı: 84, Rodeo Kralı (Gunny Bill'in ölümünden sonra Tex'in babasının çiftliğini terk edene kadarki kısmı)
Teks Romanzi Sayı: 6, İntikamcı (Akıncıların Meksikalı suç ortaklarından intikam alma ve Cortina ile görüşme)
Teks Romanzi Sayı: 7, Corpus Christi'de Adalet (İntikam'ın ikinci kısmı ve suç ortakları üzerine)
Tex Willer Speciale Sayı: 2, Sessiz Bir Adam (Tex Willer çiftlikte değil ve kardeşi Sam kendi başının çaresine bakmak zorunda)
Teks Sayı: 84, Rodeo Kralı (Teks'in Rodeo'ya katılmasından Clem Tildem'in ölümüne kadarki kısım)
Teks Sayı: 695, Son İntikam (Flasback ile Rodeo kısmından, Moss Keegan'ın yaralanmasına kadar olan kısım)
Tex Willer Sayı: 25, White Horse'de Hesaplaşma
Teks Sayı: 85, Barbarlar Sahili
Teks Special Sayı: 32, Muhteşem Kanun Kaçağı - Çizgi Düşler
Teks Sayı: 695, Son İntikam (Flashback/Geçmişte Mallory'nin öldüğü kısım)
Tex Willer Sayı: 1,2,3,4 - Ölü veya Diri - Çizgi Düşler (20'li yaşlardaki genç Tex maceraları)
Teks Sayı: 1, Esrarengiz Totem
Teks Willer Sayı: 5,6,7,8,9 - İki Kaçak (20'li yaşlardaki genç Tex maceraları)
Teks Willer Sayı: 10,11,12,13 - Pinkerton Lady (20'li yaşlardaki genç Tex maceraları)
Teks Willer Sayı: 14,15 - Cennet Vadisi (20'li yaşlardaki genç Tex maceraları)
Tex Willer Special Sayı: 1 - Noel Hayaletleri (20'li yaşlardaki genç Tex maceraları)
Teks Willer Sayı: 16,17 - Sınır Kurtları (20'li yaşlardaki genç Tex maceraları)
Teks Willer Sayı: 18,19,21,22,23 - Federal Ajan (20'li yaşlardaki genç Tex maceraları)
Teks Willer Sayı: 26,27,28 - El Paso del Norte/Kuzey Geçidi (20'li yaşlardaki genç Tex maceraları)
Teks Romanzi Sayı: 4, Montana'da Meydan Okuma (Flashback haricindeki olaylar)
Teks Willer Sayı: 29 - Yukarı Missouri'de (20'li yaşlardaki genç Tex maceraları)
Teks Willer Sayı: 30,31,32,33 - Kar Fırtınası (20'li yaşlardaki genç Tex maceraları)

caretta

Bu serilerden o kadar gerideyiz ki Teks maceralarını bir bütün olarak yorumlayamıyoruz, özümseyemiyoruz.
Düşünün Aylık Seri'nin 46.sayısında eski düşman Andrew Liddel'in yüzünün nasıl deforme olduğunu bile tam
okuyamadık. Renkli Teks, Özel Teks, Maksi Teks, Teks Willer serilerinden çok eksiklerimiz var.
En azından bazı serilerin yayınını başka bir yayınevi devralsa. Türkiye'de tamamlanan tek seri Almanaklar.
Ona da Lal Kitap el attığı için tamamlandı. İşte böyle karman çorman, oradan oraya atlayıp zıplayarak Teks yayınlanıyor. Sırada Maksi Zagor ve Klasik Teks serilerinden birer kitap varmış. Haydi diyelim bunlar da Ağustos ayında çıkabilirler. 2022 sonuna kadar yayın programında ne var? Döviz yine zincirlerinden boşandı. Zamlardan millet perişan.
Bir belirsizlik, düzensizlik, bilinmezlik içerisinde debelenip duruyoruz.

Zeljko

"Son İntikam" hikayesini az önce okudum. Boselli'nin klasik "gri" karakter hikayelerinden hoş bir macera olmuş. Ticci üstadı daha kaç teks hikayesinde görürüz bilmiyorum Allah uzun ömürler versin. Kitabın lokasyonlarından "Fort Creek" ve kullanılan "Sharps" marka tüfeğin görselleriyle sizleri başbaşa birakıyorum

Şu Gotham'ın önü bir uzun alan
Bir tek seni sevdim Christopher Nolan

Kinowa59

Sayın Tex55 ve Caretta ( Atilla bey )  Tex efsanesi için harcadığınız emek ve bilgi için çok teşekkür ediyorum. Bu iletilerinizi tarih sırasına göre dosyaliyorum. Belirli aralıklarla yeniden okurken dosyamdaki bu bilgilerden yararlanıyorum. Sağ olasınız. Var olasınız.

YzbVolkan

Alıntı yapılan: Mrtekin - 06 Haziran, 2022, 21:17:06
Atilla Ağabey, merhaba, aynen öyle oldu. Düzensizlikten dolayı maceraları önce unutmaya ve sonra da önemsememeye başladım. Ama dediğim gibi Aylık ve Klasik hariç diğer tüm Teks ürünlerini takip etmeye devam ediyorum.

Bu period yūzūnden okuyucular Texi birakiyor.
Yazik gunah. Bari aylik Texi birakin baska bir yayinevi yayinlasin. Nedir bu inat. Otekilere devam edersiniz
Bir macera okuyoruz devami cikana kadar unutuyoruz. Yoruldum artik.
Cizgi romanlar gūnûnūzū aydınlatsın.

YzbVolkan

Alıntı yapılan: caretta - 11 Haziran, 2022, 22:18:29
Bu serilerden o kadar gerideyiz ki Teks maceralarını bir bütün olarak
yorumlayamıyoruz,özümseyemiyoruz.Düşünün Aylık Seri'nin 46.sayısında
eski düşman Andrew Liddel'in yüzünün nasıl deforme olduğunu bile tam
okuyamadık.Renkli Teks,Özel Teks,Maksi Teks,Teks Willer serilerinden
çok eksiklerimiz var.En azından bazı serilerin yayınını başka bir yayınevi
devralsa.Türkiye'de tamamlanan tek seri Almanaklar.Ona da Lal Kitap
el attığı için tamamlandı.İşte böyle karman çorman,oradan oraya
atlayıp zıplayarak Teks yayınlanıyor.Sırada Maksi Zagor ve Klasik
Teks serilerinden birer kitap varmış.Haydi diyelim bunlar da Ağustos ayında
çıkabilirler.2022 sonuna kadar yayın programında ne var?Döviz yine
zincirlerinden boşandı.Zamlardan millet perişan.Bir belirsizlik,düzensizlik,
bilinmezlik içerisinde debelenip duruyoruz.
Kesinlikle ūstadım. Bir suru guzel macera bizleri bekliyor kapaklardan anladigim kadariyla.
Cizgi romanlar gūnûnūzū aydınlatsın.

caretta

Teks yayınını sonlandıracak olan Çizgi Düşler Yayınevi 2022 sonuna kadar bu seriden 3 kitap (3x2=6)yayınlayacakmış duyumunu aldık.
Bu 6 İtalyan kitabı 697-701 sayılar olacak. 698-699 Maestro Andrew Liddel macerasını sonlandıracak. 700.sayı tek sayı renkli.
"Pawnee Altını" adlı bu macera Civitelli çizimi. Teks'in gençlik günlerinin bir kesitini geriye dönüşlerle anlatacak bir kitap.
Lanetli Dick, Tesah var. Birçok eksik taşı yerine oturtacak bu kitap yayınlanmasa çok yazık olacaktı.
701-702 sayılar ise vampir yarasalara hükmeden kör bir cadıyı konu alan ürpertici bir macera. Senaryo Manfredi, çizim Bocce.
Böyle maceraların değişmez adamı El Morisco da var. Hasılı, Çizgi Düşler bu seride tamamlanmamış macera bırakmadan veda edecek.

Zeljko

Maestro'nun dönüşünü okuyorum,

Hikayenin son sayısı sanırım bu yılbaşından önce çıkacak o zaman daha detaylı yazarım ama şimdilik diyebilirim ki gayet güzel başladı böyle sanki biraz Monte Kristo Kontu havası aldım gibi geldi. Maestro daha önce oğlak 35-37 arasında görünmüş ama ilk ortaya çıkışı orj. 309/310. sayılar. Bu kitap aynı zamanda Boselli'nin ilk teks senaryosuymuş ki ben daha önce "Carson" sanıyordum. Pek gayr-ı nâfi bir malumat ama gene de yazmak istedim.

Şu Gotham'ın önü bir uzun alan
Bir tek seni sevdim Christopher Nolan