Teks Klasik Seri - Çizgi Düşler

Başlatan hanac, 18 Haziran, 2014, 10:34:13

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kırkambar

Alıntı yapılan: caretta - 12 Ocak, 2023, 15:06:14Üstelik bazı maceralar
eksik sayfalı yayınlandı.
Eksik sayfalı derken?

Kinowa59

Sayın Caretta' ya yüzde yüz katılıyorum. Klasik Tex yayın haklarını elinde bulunduran yayıncı, 
ikişerli veya dörderli olarak basıp _ çizgi düşler, oğlak kitap gibi _ bizlere ulaştırabilir.

Rossi

Ben de  Klasik Serinin güzelliği konusunda sizlere katılıyorum.  Ancak klasik seri az satiyor diğer Texlere göre. Bu nedenle yayıncılar pek girmek istemiyor bu yayına.
Umarım diğer Tex serileri iyi satar da bu konu tekrar değerlendirilir.
Sevgiler

Animvader

caretta

Alıntı yapılan: kırkambar - 12 Ocak, 2023, 15:22:27
Eksik sayfalı derken?
Ceylanın son 5 sayılık fasikül serisinde yayınlanan Maestro'nun ilk gelişi
olan maceranın 30 kadar sayfası yayınlanmadı.Bir de büyücü Zhenda'nın 2.
gelişi olan maceranın ilk sayfaları.32 sayılık Alfa Teks  310.sayıdan başladı.
Arada bazı sayfalar 309.sayıda kaldı.Sayfa farkından Ceylan fasikül serisi 309.
sayıyı tamamlayamamıştı.Galaksi de Zhenda macerasına 347.sayıdan başladı
ama macera 346.sayının sonlarında başlıyordu.Ayrıca yarıda kalmış maceralar da var.
Bunlara Çizgi Düşler'in son yayınında başlayan "Teksas Rangeri"adlı macera eklendi.
Klasik Seri'de 112 sayfalık kitaplarda 1-2 kitapta biten maceralar az.364.sayı
"İspanyol Madalyonu"tek sayıda bitiyor.Bir de 399.sayıda belki de en kısa Teks
macerası olan "Yanık Mektup"var.Kitapta,Türkiye'de yayınlanmayan "Topeka"
adlı maceranın sonu var.Doğal olarak 400.sayı da renkli tam macera.Diğer bütün
maceralar küsuratlı.Teksas Rangeri 285-287 sayılar.287.sayıda "Yüzsüz Killer"başlıyor
289.da bitiyor.289'da "Çeyenler Kulübü"başlıyor;293'de bitiyor.300.sayı da tek macera ve renkli.

Rossi

69.luk Ceylan  Tex serisinin sonundaki Civitelli nin çizdiği maceradan yarım kaldı sanırım.

Rossi

383 -400 arası da hiç başlamadı malesef  :-\

orhan şafak

Sayın lal kitaba buradan bir çağrım var biz eski tüfek teks koleksiyonerleri için klasik teksi ayda 300 tane bassa ne güzel olurdu yani sınırlı sayda çikarsalar bari rica etsek arkadaşlar.Sesimiz gidermi acaba lal kitaba.

caretta

Alıntı yapılan: Rossi - 12 Ocak, 2023, 21:12:26
383 -400 arası da hiç başlamadı malesef  :-\
Yok Batuhan Bey.393-400 arası maceralar yayınlanmadı.Santa Fe'de Entrika
Yüzleşme,Topeka,Yanık Mektup ve Fırtına'daki Ses.Toplam 5 macera.

caretta

Alıntı yapılan: Rossi - 12 Ocak, 2023, 21:10:28
69.luk Ceylan  Tex serisinin sonundaki Civitelli nin çizdiği maceradan yarım kaldı sanırım.
-Doğrudur.Orijinal 304-307 sayılar olan "Corpus Christi Cinayeti"adlı macera yarım kaldı.
338-346 sayılardan da sadece 340-341 sayılar olan "Skagway'de Fırtına"adlı macera
8 fasiküllük Milliyet Çocuk Dergisinde yayınlandı.Sonraki macera Monti çizimi "Kalabah
Katliamı"adlı macera da yarıda kalanlardan.338-340 "Küçük Kurt"ve"343-346 "Nehir'de
Ölüm"de hiç yayınlanmayan maceralardan.

Rossi

Alıntı yapılan: caretta - 12 Ocak, 2023, 23:47:58
Yok Batuhan Bey.393-400 arası maceralar yayınlanmadı.Santa Fe'de Entrika
Yüzleşme,Topeka,Yanık Mektup ve Fırtına'daki Ses.Toplam 5 macera.
Pardon 393 yazacaktım. Duzeltiginiz için ve ayrıca yazdıginiz ek bilgiler için teşekkür ederim.

Ben bu sayıları Italyaya gittiğimde bulabildim. Ama hiç bir kitap kendi dilinizdeki zevki vermiyor. Dilerim bir gün Türkçe de basılır.
Sevgiler

Kinowa59

Ben şöyle bir çözüm yolu öneriyorum. Tex, Aynı çizgi düşler'in yaptığı gibi ikili olarak basılabilir. İlk bölüm aylık Tex, ikinci bölüm ise klasik Tex olarak basılır. Böylece, yalnızca aylık Tex alan da, benim gibi hem aylık, hemde klasik seriyi takip eden de memnun olur. Sayın Rossi. Bu talebimi lütfen Mylos kitap yöneticilerine iletiniz.

YzbVolkan

Ne Mylos ne Lal kitap kalin album basmak istemiyor duydugum kadariyla.
Cizgi romanlar gūnûnūzū aydınlatsın.

Rossi

Sevgili dostlar,
Bonelli/Panini Tex in telifini 1500 baski X yüzde 8 in altında vermek istemiyor pek.
Bu nedenle az baskı yapmak zor görünüyor.
Klasik seri az sattigindan yayinevleri de pek istekli olamıyor bu durumda.
Bu durum değişirse diğer Tex serileri iyi satarsa belki basarlar.
Insallah olur.

Vassago007

Alıntı yapılan: bayram - 13 Ocak, 2023, 13:35:10
Ben şöyle bir çözüm yolu öneriyorum. Tex, Aynı çizgi düşler'in yaptığı gibi ikili olarak basılabilir. İlk bölüm aylık Tex, ikinci bölüm ise klasik Tex olarak basılır. Böylece, yalnızca aylık Tex alan da, benim gibi hem aylık, hemde klasik seriyi takip eden de memnun olur. Sayın Rossi. Bu talebimi lütfen Mylos kitap yöneticilerine iletiniz.

Bence çok gereksiz eski yeni bir arada :)