Teks Klasik Seri - Çizgi Düşler

Başlatan hanac, 18 Haziran, 2014, 10:34:13

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kinowa59

Klasik Tex benim Dünyam da ilk gençliğimdi. Sonra benimle birlikte büyüdü, gençliğim oldu. Sonra, yaşam kargaşası içinde birbirimizden koptuk. Bu kopuş süreci 20_ 22 yıl kadar sürdü. Sonra, bir Pazar günü Beyazıt meydanında tekrar karşılaştığımız da, hasretle sarıldık birbirimize. Beyazıt meydanında, İlyas Erkul, kardeşi Atilla, ben ve birde çok çok uzun yıllardır hasretini duyduğum AD Tex saatlerce, sayfalar dolusu sohbet ettik. Özlem giderdik. Geçen uzun yıllar içinde herşey, insanlar ve hatta Dünya değişmişti. Değişmeyen tek şey benliğimin kuytu bir köşesine sinip tam 22 yıl gizlenip uygun ortamı bulduğunda kendini gösteren çizgi roman tutkum, Özellikle de Tex sevdamdi. Şimdi, geriye baktığımda gördüğüm, tam 52 yıldır süren klasik Tex dostluğumun bir şekilde son bulacağını bilmem, yaşamımın bir döneminin daha sonlandıgını görmemdir. Yaşamımdaki güzellikler hızlı bir şekilde sonlanıyor, bitiyor. Yalnızca üzülüyorum.

Mrtekin

Alıntı yapılan: Rossi - 13 Ocak, 2023, 14:42:26
Sevgili dostlar,
Bonelli/Panini Tex in telifini 1500 baski X yüzde 8 in altında vermek istemiyor pek.
Bu nedenle az baskı yapmak zor görünüyor.
Klasik seri az sattigindan yayinevleri de pek istekli olamıyor bu durumda.
Bu durum değişirse diğer Tex serileri iyi satarsa belki basarlar.
Insallah olur.

Batuhan Bey,

Her ay, minimum 1500 baskı ise; Mylos: Tex Aylık'ı çok da sürdüremeyecektir. Tex Aylık'ın zaten bu kadar satacağını da hiç düşünmüyorum. Dilerim haksız çıkarım.
They drew first blood...

Rossi

Mylos için de Lal kitap için de durum aynı sevgili Mrtekin. İnşallah satar diyelim.Dilerim her iki yayinevi de Texi bırakmaz.

Rossi

Alıntı yapılan: bayram - 13 Ocak, 2023, 17:00:51
Klasik Tex benim Dünyam da ilk gençliğimdi. Sonra benimle birlikte büyüdü, gençliğim oldu. Sonra, yaşam kargaşası içinde birbirimizden koptuk. Bu kopuş süreci 20_ 22 yıl kadar sürdü. Sonra, bir Pazar günü Beyazıt meydanında tekrar karşılaştığımız da, hasretle sarıldık birbirimize. Beyazıt meydanında, İlyas Erkul, kardeşi Atilla, ben ve birde çok çok uzun yıllardır hasretini duyduğum AD Tex saatlerce, sayfalar dolusu sohbet ettik. Özlem giderdik. Geçen uzun yıllar içinde herşey, insanlar ve hatta Dünya değişmişti. Değişmeyen tek şey benliğimin kuytu bir köşesine sinip tam 22 yıl gizlenip uygun ortamı bulduğunda kendini gösteren çizgi roman tutkum, Özellikle de Tex sevdamdi. Şimdi, geriye baktığımda gördüğüm, tam 52 yıldır süren klasik Tex dostluğumun bir şekilde son bulacağını bilmem, yaşamımın bir döneminin daha sonlandıgını görmemdir. Yaşamımdaki güzellikler hızlı bir şekilde sonlanıyor, bitiyor. Yalnızca üzülüyorum.
Moralinizi bozmayın Bayram bey. Her zaman bir ümit vardır.

Mrtekin

Alıntı yapılan: Rossi - 13 Ocak, 2023, 18:07:00
Mylos için de Lal kitap için de durum aynı sevgili Mrtekin. İnşallah satar diyelim.Dilerim her iki yayinevi de Texi bırakmaz.

Mylos'la Lal'i aynı kefeye pek koyamadım ama dediğiniz gibi umutlu olalım...
They drew first blood...

Kinowa59

Klasik seri Tex  çizgi düşler misafirliği 59 cilt'le mükemmel bir macerayla, benim gibi klasik Tex tutkunlarını da üzerek son buldu.  Teksas rangerleri, baba Bonelli'nin senaryosu ve G. Letteri'nin farklı ve tertemiz çizgileriyle bizlere, 1846_47 yıllarında vahşi batıda gerçekten yaşanmış bir olaydan ( dağ başında mahsur kalan rehberin insan eti yiyerek yaşama tutunması )  esinlenerek tasarlanan etkileyici bir macerayla bizlere veda etti. Bir yerlerde  tekrar görüşmek dileğiyle, " Adios, klasik Tex serisi" diyorum.

YzbVolkan

Corpus Christie cinayetini ve Sangayli Kadin maceralarinin sonunu hep merak etmisimdir.
Ekonomik kriz olmasa belki basarlardi. Yazik oldu klasik Tekse. :'(
Cizgi romanlar gūnûnūzū aydınlatsın.

caretta

Kafamı toparlayabilirsem ve bu başlık altında yazılar
yazarsam yayınevlerine itki,teşvik,heves,risk alma,benim
yaştakilerden hayır dua alma durumları olur mu acaba?

Orontes81

Evimiz Antakya daydı. 6 şubat ve 20 şubat depremleri ile kullanılamaz hale geldi, çoğu çizgi romanım da orada kaldı.yeni sayıları alma konusunda kararsızım açıkçası. Ama imkanı olanlar almalı, fumetti yaşamalı çünkü. Herkese selamlar

DAMPYR

Alıntı yapılan: Orontes81 - 28 Mart, 2023, 18:47:06Evimiz Antakya daydı. 6 şubat ve 20 şubat depremleri ile kullanılamaz hale geldi, çoğu çizgi romanım da orada kaldı.yeni sayıları alma konusunda kararsızım açıkçası. Ama imkanı olanlar almalı, fumetti yaşamalı çünkü. Herkese selamlar
Çok Üzüldüm Tekrar Geçmiş Olsun Allah bir Daha Böyle Bir Felaket Yaşatmasın Üzülme Sende Oku Başkasına Ver Yaparsın Kolleksiyonerlik Nasip Değilmiş...

pizagor

Alıntı yapılan: Orontes81 - 28 Mart, 2023, 18:47:06Evimiz Antakya daydı. 6 şubat ve 20 şubat depremleri ile kullanılamaz hale geldi, çoğu çizgi romanım da orada kaldı.yeni sayıları alma konusunda kararsızım açıkçası. Ama imkanı olanlar almalı, fumetti yaşamalı çünkü. Herkese selamlar

Geçmiş olsun, çok üzüldüm. Avunulacak birşeyler illa bulunur, en azından siz ayakta kalabilmişsiniz falan gibi ama kaybolan bir çizgiroman koleksiyonunun bu işin sevdalısına vereceği acıyı buradaki insanlar çok iyi anlar. Geçmiş olsun, ben de bir daha giremezdim bu tutkuya.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

Kinowa59

Sayın Orontes81, çok geçmiş olsun. Hissettiğiniz acıyı en kalbî duygularımla paylaşıyorum. Kimin başına, hangi vakit, hangi kötülüğün geleceğinin bilinmediği ülkemizde inşallah can kaybınız olmamıştır.

hanac

Tekrar büyük geçmiş olsun.

Gabby

Geçmiş olsun Orontes81...

YzbVolkan

Çok çok gecmis olsun.
Cizgi romanlar gūnûnūzū aydınlatsın.