Mister No Sevenler Derneği (MNSD)

Başlatan antiochia, 09 Ağustos, 2014, 21:36:06

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hanac

alan ford

Beni de yazar mısınız lütfen listeye. Bu arada Metin Solmaz tarafından hazırlanan "rakıcı ehlikeyfe 50 kitap" listesine Mister NO külliyatı da 7. sıradan ve Corto'nun hemen arkasından girmiş bulunuyor. Kendisini tebrik ediyor tıpkı Corto gibi  onu da rakı içerken görmek istiyoruz. Hep kaçaşa hep kaçaşa nereye kadar ;D
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

hennessy

beni üye listesine almayan herr hanac kınıyorum
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

Nemo

Hayallerimden birisi de dunya gozuyle Manaus'u gormek. Booking.com'dan baktigimda Hotel Amazonas'in olmadigini gorunce cok uzulsem de beni de listeye yazin lutfen :)
Özel Alfa Ajanı

rumar80

Bu aralar klasik maceraları okuyorum aralıklarla. 10. Cilt bitmek üzere. Meksika'da Tango Martinez ile macerasından sonra sırada dev böcekler macerası var.

Şu bir gerçek ki Mister No'nun klasikleri inanılmaz güzeller.

hanac

Alıntı yapılan: hennessy - 09 Eylül, 2014, 21:08:36
beni üye listesine almayan herr hanac kınıyorum

Kınamanız geçersizdir, çünkü uzun prosedürler sonucu üyeliğe kabul edildiniz.

0. Mister No (Onursal Başgan)
1. antiochia
2. hanac
3. çizgiliköstebek
4. ferzan
5. designer73
6. kedidiro
7. Mrtekin76
8. NIC
9. V
10. Ahmet Oktay
11. tommikser
12. s.b
13. Ozan Balım
14. Utku Gürsoy
15. Aaciltan
16. Haysat
17. Ras Al Ghul
18. Darkwood
19. kersel
20. ercoktay
21. tunaorhun
22. connyapku
23. alan ford
24. hennessy
25. Nemo

hanac

Alıntı yapılan: rumar80 - 09 Eylül, 2014, 22:14:55
Bu aralar klasik maceraları okuyorum aralıklarla. 10. Cilt bitmek üzere. Meksika'da Tango Martinez ile macerasından sonra sırada dev böcekler macerası var.

Şu bir gerçek ki Mister No'nun klasikleri inanılmaz güzeller.

Umar sen üye olmayacak mısın ?

Mister NO

Alıntı yapılan: Nemo - 09 Eylül, 2014, 21:39:48
Hayallerimden birisi de dunya gozuyle Manaus'u gormek. Booking.com'dan baktigimda Hotel Amazonas'in olmadigini gorunce cok uzulsem de beni de listeye yazin lutfen :)

Sanırım bu başlık ilginizi çeker  ;)

http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,8116.0.html

Nemo

Tesekurler Mister No:) 90'larin basindan sonra otel kapatildi sanirim. Ispanya'da bir sehirde cikiyor hotel amazonas diye google'da arayinca.
Özel Alfa Ajanı

rumar80

Alıntı yapılan: hanac - 09 Eylül, 2014, 22:26:00
Umar sen üye olmayacak mısın ?

O kadar dernek var ki.... Neredeyiz bilmiyorum.
Canına yandığım beni de yazın.

hanac

Alıntı yapılan: rumar80 - 09 Eylül, 2014, 22:52:20
O kadar dernek var ki.... Neredeyiz bilmiyorum.
Canına yandığım beni de yazın.

1. antiochia
2. hanac
3. çizgiliköstebek
4. ferzan
5. designer73
6. kedidiro
7. Mrtekin76
8. NIC
9. V
10. Ahmet Oktay
11. tommikser
12. s.b
13. Ozan Balım
14. Utku Gürsoy
15. Aaciltan
16. Haysat
17. Ras Al Ghul
18. Darkwood
19. kersel
20. ercoktay
21. tunaorhun
22. connyapku
23. alan ford
24. hennessy
25. Nemo
26. rumar80

yamac77

Merhaba;

Beni de bu güzel ve özel listeye ekler misiniz?

hanac

Alıntı yapılan: yamac77 - 10 Eylül, 2014, 12:22:37
Merhaba;

Beni de bu güzel ve özel listeye ekler misiniz?

Memnuniyetle, hoşgeldiniz derneğimize.

1. antiochia
2. hanac
3. çizgiliköstebek
4. ferzan
5. designer73
6. kedidiro
7. Mrtekin76
8. NIC
9. V
10. Ahmet Oktay
11. tommikser
12. s.b
13. Ozan Balım
14. Utku Gürsoy
15. Aaciltan
16. Haysat
17. Ras Al Ghul
18. Darkwood
19. kersel
20. ercoktay
21. tunaorhun
22. connyapku
23. alan ford
24. hennessy
25. Nemo
26. rumar80
27. yamac77

Ras Al Ghul

Vikipedi'den alıntı
Mister No, Sergio Bonelli ve Galliano Ferri ikilisinin yarattığı çizgi roman ve baş karakter. İtalya'da 1975 Haziran ayında ilk serüveni yayımlanmıştır.

İtalyan çizgi romanında bir dönüm noktasıdır. Ona bu sıfatı kazandıran en önemli özelliği, western olmayan ilk Bonelli karakteri olmasıdır.

Dürüst, samimi, alkol ve güzel kadın düşkünü, tembelliği seven bir kişiliğe sahiptir.

II. Dünya Savaşı'na Amerikan hava kuvvetlerinde savaş pilotu olarak katılan Mister No (asıl adıyla Jerry Drake) savaş sonrası prototip bir hippi olarak, Brezilya'nın Manaus kentine yerleşmiş ve bir Pırpır satın alıp turist rehberliği yapmaya başlamıştır. Küçük uçağıyla Amazon Nehri üzerinde turist gezdirerek hayatını kazanmaktadır. SS takma adlı (asıl adı Otto Kruger) turist rehberliği yapan Alman bir arkadaşı vardır.

Olaylar Amazon nehri boyunca Brezilya, Kolombiya, Guyana gibi ülkelerde geçer. Kahramanımızın Karayip Denizi'nde dolanıp Haiti'ye uzanmışlığı da vardır. II. Dünya Savaşı'ndan sonra 1948-1950 yılları arası konu edilse de araba modelleri, kostümler, diyaloglarda geçen bazı kelimeler gibi detaylar, Vietnam Savaşı sonrasından izler taşımaktadır.

Yardımcı karakterler
Jerry'nin sıkı dostları arasında, barmen Paulo Adolfo, tamirci Augustino, şarkıcı Dana Winter sayılabilir. New York'taki dostları ise çenesi düşük barmen Harvey Fenner, kulüp sahibi Max Culver, arkeolog Patricia Rowland ve özel dedektif Phil Mulligan'dır.

hennessy

Mister No geçende dediğim gibi Bonelli ekibi içinde Tex ile birlikte bir numaram hatta bazen Tex den bile sevdiğim bir karakter. 2010 yılında çizgi romana döndüğüm zaman ilk tanışma toplantısına tesadüfen katıldığımda Hasan abinin elinde görünce abi tavsiye eder misin diye sorduğumda al kesin dediği karakter. Ben ki Tex yeni yayını çıktığı zaman tüm çizgi romanları bırakıp okuyan adam Mister No yeni KS çıktığı zaman Tex bile köşeye bırakırım. Hele Mister No Afrika maceraları için zirve denir kesinlikle zirve aksiyon, aşk yalnızlık, imkansızlık ve geriye dönme isteği ne ararsanız vardır. Batman fanatiği olan beni bile batman daha çok sevdiğim tek karakter haline getirir. Bizden biridir. Bir çita kafese hapsolur onu kırbaçlayan adamı döver çitayı serbest bırakır. O adam ve ekibi ile kavga eder. Bir şişe viskiyi bu uğurda heba eder. Okuduğum hiç bir karakter onun gibi değildir buna batman dahil.

Beş parasız kalsa bile bildiği yoldan şaşmaz. Sever, bazen karşılıksız kalır, bazen onu kadın kullanır. Ama o hep aynıdır insanları kurtarır bazen beleşe çalışır. Bazen kandırılır bazen de para kazanır. Biz gibi insandır. Böyle bir pilot ile karşılıklı içmek isterdim onla dolaşmakta isterdim. Afrika maceralarında sizi öyle yerlere götürür tanıtır ki sanki gitmeden or da yaşarsınız. Simdi yerinde başka bina olan meşhur otele götürür. Sizi ormanlara götürür. Kabilelerin arasına gidersiniz.

Ama onun maceralarında sıkılmazsınız. İtalya da zirve yaptığı maceralardır. Afrika maceraları. Keşke bu maceralarında SS olsa derim hep.

Benim gibi insan olan tek karakterdir. Batman saymaz isem. İyi ki okuyorum ona Mister No demek bile keyif.
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları