Red Kit Sevenler Derneği

Başlatan pikofarad, 03 Eylül, 2014, 19:20:56

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

caretta

Red Kit'i rahmetli cumhurbaşkanımız Turgut Özal da çok severdi!

gamlıbaykuş

Paylaşılan resimlerdeki yani Milliyet' in çıkardığı Red Kit' lerin tamamı bir dönem bende mevcuttu; ama sonra  :'(
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

pikofarad

Paylaşılan resimler çok güzel. Nostaljik :)

Yeni üyelikleri listeye ekledim. 26 üyeye ulaştık.

Çekiliş için düşündüğüm ödül aşağıdaki fotoğrafta. :)

Aklında başka bir öneri olan, olmuş ya da olmamış diyenlerin fikirlerini bekliyorum.

pizagor

Diğerlerinde olduğu gibi Emek karşılığı olsun, çekilişe katılmak isteyen Red Kit hakkında bir yazı, bir inceleme hazırlasın. Oylamaya sunulsun.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

caretta

"Belçikalı yazar Morris ve Fransız yazar Goscinny'nin ortak eseri Lucky Luke çizgi romanı 1956 yılında ilk kez Turhan Selçuk'un çıkarttığı Dolmuş dergisinde siyah beyaz olarak kopyalandı.Lucky Luke'a Red Kit ismi uydurulurken,orijinal ismi Ran Tan Plan olan ebleh köpek kahramana Rin Tin Tin
ismini yakıştırdılar".#Tarih.Sayı 04.Eylül 2014.

hanac

Atilla abi (aka caretta) yeni resimler yolladı;

caretta

Hasan Bey "aka caretta" da ne?

pizagor

Alıntı yapılan: caretta - 17 Eylül, 2014, 13:50:50
Hasan Bey "aka caretta" da ne?

İngiliz hayranı hanac bey 'as known as' demek istiyor  :)

pizagor

Alıntı yapılan: caretta - 15 Eylül, 2014, 21:33:03
Pizagor Özgür Bey dostum mailinize baskı eski Red Kit sayılarından gönderiyorum.Yayınlarsanız dernek üyelerimiz de sevinir.

Atilla Bey maalesef ben halledemedim telefondan. Kusuruma bakmayın...

hanac

Alıntı yapılan: pizagor - 17 Eylül, 2014, 13:56:45
İngiliz hayranı hanac bey 'as known as' demek istiyor  :)

İngilizce uzmanı Pizagor Bey'in de dediği doğrudur.

Aka "As Known as" demektir. Türkçesi "Olarak da bilinir"

Yani Atilla abi (caretta olarak da bilinir) demek istedim.

caretta

Ben de "aka"yı "ağa" filan sanmıştım. Ama "ağalık" Hanac dostumun uhdesinde! Özgür Bey canın sağolsun. Bu seferlik Hanac halletti.

Red Kit üzerinde çok yazılabilecek bir çizgi roman. 1956'dan beri Türkiye'de bilindiğinden Teks ile de akran.

Vahşi Batı'nın gerçek karakterleri (Teks'de olduğu gibi) Red Kit'te de yer almış. Red'in sigarası bile neredeyse Teks'in sigarası.

Red Kit'in yanında bir geveze Kit Karson eksik!

Bezgin Bekir

Sayın caretta'ya destek olayım.  :D Ortamlar şenlensin.

Bu seriden neredeyse hepsi var elimde. Bazılarının kapakları kaybolmuş. Konu içerisinde sıkıntı olmayacaksa diğer sayıların fotoğraflarını çekip ekleyebilirim.

pikofarad

Hiç bir sıkıntı olmaz aksine çok nefis olur. Paylaşımları bekliyoruz.

hanac

Red Kit Sevenler Derneği diğer derneklere (Hulk ve Shang-Chi hariç) nitelik açısından fark atmaya başladı.

Pikofarad dostum burayı çok iyi idare ediyorsun.

pikofarad

:) Estağfirullah. Övgünüz beni mutlu etti. Red Kit Sevenler Derneği üyeleriyle birlikte diğer derneklere ( Hulk ve Shang-Chi de geçicez :P ) örnek olmak için elinden geleni yapacaktır. :)

Daha bence yeni yeni kendimize geliyoruz. Red Kit ile ilgili çok güzel işler çıkarabiliriz ortaya.