Amazing Spider Man macera ozetleri

Başlatan Nemo, 21 Eylül, 2014, 20:07:53

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

gamlıbaykuş

Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

Nemo

243- Secenekler

Roger Stern & John Romita Jr.
Agustos 1983

Mary Jane'in ardindan, Peter'in evine Lance de gelir :) Amy, sinirli bir sekilde ordan ayrilir. Lance de pesinden gider. MJ ise, Peter'in yuzundeki ruj izlerini temizleyip, evden ayrilir.
Peter, kostumunu giyip, Dr. Connors'in ofisine gider ve bir sayi onceki robottan aldigi parcalari ona gosterir. Connors'in odasina giren, Prof. Morris'in lindeki notlardan sinavi gectigini gorur ve mutlu bir sekilde ordan ayrilir.
Bu sirada, Amy ve Lance konusup her seyi acikliga kavusturur. Bu, yeni bir askin baslangici olacaktir. Orumcek Adam ise, hastanede tedavi olan Black Cat'i ziyaret eder. Hastane masraflari konusunda uzulen Felicia'yi dudagini opucuk kondurarak teselli eder.
Sonrasinda universiteye giden Peter, zor bir secim yapar ve okuldan ayrilmaya karar verir.

Özel Alfa Ajanı

Nemo

244- Atesten Gomlek

Eylul 1983

Peter, Dr. Sloan ile konusup, okuldan ayrilmak icin gerekli prosedurleri yapar.  Felicia'nin hastane masraflari icinse para bulmak zorundadir. MJ ise Liz ve Harry ile bulusmustur. Bu sirada, Osborn sirketinin binalarina cesitli saldirilar olmaktadir ve kimyasallar calinmaktadir. Olayi arastiran Orumcek Adam'in yolu iskeleye duser. Bir ceteyle kavga ederken, birden bal kabagi bombasi patlar. Ag Kafa, dusmanini takip eder ama yakalayamaz. Isin arkasinda Hob Goblin vardir ve bu kimyasallarla gucunu artirmayi planlamaktadir.

Özel Alfa Ajanı

gamlıbaykuş

Gerekli Şeyler keşke devam etseydi Örümcek serisine. Belki 240' lı sayılara daha ulaşmamış olurduk ama güzel macerlardan da eksik kalmazdık.

connyapku

Fasikul halinda Marmara Cizgi yayinlasa keske. Klasik yayinlarda kullandiklari kagit harika.

pizagor

İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

dayıcomics

Spiderman Klasik'i kaldığı yerden devam ettirseler yeter ama yapmazlar diye düşünüyorum.

Nemo

245- Kurban

Ekim 1983

Orumcek Adam, Hobgoblin'in gercek kimliginin pesindedir. Bunun icin, avukat Blake Towel'dan ve Lou Snider'dan yardim ister. Bu sirada, Long Island'da bir evde, bir adam Yesil Cin iksirini icmektedir. Bu Lefty Donovan'dir. Fakat bir patlama olur. Gizemli baska bir adam, Donovan'i kurtarir ve hastaneye birakir. Bir kac hafta sonar kendine gelen, Donovan, Hobgoblin kiyafetini giyerek, Ag Kafa'ya meydan okur. Fakat yenilir. Orumcek Adam, Hobgoblin'in maskesini cikardiginda Lefty Donovan'i tanir. Fakat, Donovan'i hipnotizma ile kontrol eden baska biri vardir ve konusmasin diye onu oldurur.
Gercek Hobgoblin ise siginaginda, Orumcek Adam'dan intikam alacagi saatin gelmesini beklemektedir.

Özel Alfa Ajanı

Nemo

246- Hayalperestler

Kasim 1983

Black Cat, hastaneden cikip, Orumcek Adam ile hirsizlik yapar. Sonunda tekneye binip denize acilirlar. Ote yanda, MJ, cok unlu bir oyuncu olmustur. Ayni anda Daily Bugle'da JJ, karsisina cikan Orumcek Adam'a yumruklariyla girisip onu alt eder.
Sonrasinda ise gokyuzunde suzulen Orumcek Adam, Zalim Altili tarafindan yolu kesilen JJ'e yardim eder ve onun ayaklarina kapanip tesekkur etmesini izler.
Tabii ki bunlarin hepsi Watcher'in bizlere anlattigi baska zaman hikayeleridir...

Özel Alfa Ajanı

Nemo

247- Kesinti

Aralik 1983

Orumcek Adam, hala Hobgoblin'in pesindedir. Bu yuzden, Nose Norton isimli gambazin pesine duser. Norton'un bulustugu cete ile karsilasan kahramanimiz, Frog Man yuzunden gizemli liderlerini elinden kacirir. Frog Man, kahraman olmaya calismaktadir ama sakarliklari yuzunden Orumcek Adam'a engel olur. Gizemli cetenin amaci ise bir soygundur. Ag Kafa, bunu kesfedince onlari durdurmak icin yine harekete gecer. Nitekim, cete lideri istedigi seyleri ele gecirmistir: kostumunu ve silahlarini. Bu Thunderball'un ta kendisidir.

Özel Alfa Ajanı

Nemo

248- Thunderball

Ocak 1984

Orumcek Adam, Thunderball ile zorlu bir mucadeleden sonra onu alt etmeyi basarir.

Bu sayi iki oykuden olusuyor. Ikinci oyku, cogumuzun (belki hepimizin) bildigi o huzunlu oyku...
Hastanedeyiz..
-Pist..Tim, uyan.
-Orumcek Adam! Ruya mi goruyorum? Bu, gercek olamaz..
-Gercek, Tim! Seni gormeye geldim.
-Ama nasil?
-Daily Bugle'da benimle ilgili yazini gordum. Cizgiroman koleksiyonuna bakabilir miyim?
-Tabi ki..Bak! Seninle ilgili her seyi biriktirdim. Orumcek Adam..Sana sormak istedigim bir sey var? Bu guclerine nasil kavustun?

Orumcek Adam, Tim'e hayat oykusunu anlatir. Beraber eglenceli zaman gecirirler. Sonrasinda Peter, isigi kapatir.
-Artik uyku zamani Tim..
-Orumcek Adam...
-Evet...
-Bana gercek kimligini aciklayacak misin?

Orumcek Adam, maskesini cikartir.

-Benim adim Peter Parker. Biriktirdigin fotograflari ceken kisiyim.
-vavvv, keske bunu JJ'ye soyleyebilsek :)
-Bu aramizda sir olarak kalsin, Tim.
-Merak etme Peter. Bu sirri sonsuza dek saklayacagim...

Peter, gozlerinden akan yaslari saklamaya calisarak Tim'e sarilir ve ikili vedalasir. Orumcek Adam, kanser kliniginden ayrilirken gozyaslarina bogulur.

Tim Harrison, gercek hayatta da kanser hastasi kucuk bir cocuktur. Ve bir kac haftalik omru vardir. Son dilegi ise Orumcek Adam ile bir kez konusmaktir...Ve bu hayali gercek olur.

Özel Alfa Ajanı

Nemo

249- Sirlar

Subat 1984

Peter, Liz ve Harry'nin ev partisindedir. MJ de oradadir. Daha once May ve Anna, ikili arasinda copcatanlik yapmistir. Anna, Florida'ya donmeye karar vermistir. MJ ise modellik teklifi aldigi icin New York'da kalacaktir. Parti devam ederken, harry gizemli bir posta alir ve Liz'e bir sey soylemeden partiden ayrilir. Peter, arkadasinin pesinden kosar ve onunla konusur. Harry, babasinin Yesil Cin oldugunu bilen birisinden tehdit mektubu almistir. Ve gizemli sahis, onu bulusmaya cagirmaktadir. Peter da, bulusmaya Harry ile beraber gitmeye karar verir.
Bu sirada, JJ de Akrep'i kendisinin yarattigini bilen birinden tehdit mektubu alir ve Harry gibi o da bulusmaya cagirilir. Bulusma yerinde Kingpin de vardir. Ve nihayet toplantinin gercek sahibi ortaya cikar: HOBGOBLIN!
Herkes, onun oldugunu dusunmektedir. Hobgoblin, oraya gelen zengin is adamlarinin cesitli sirlarini bilmektedir ve hepsinden para ister. Peter, bir sekilde kilik degisitirip Hobgoblin ile savasir ama onu elinden kacirir. Hobgoblin kacarken, Ag Kafa onun uzerine verici yerlestirmeyi Kingpin'in yardimiyla basarir.

Özel Alfa Ajanı

Nemo

250- Itiraflar

Mart 1984

Orumcek Adam, Hobgoblin'e ulasmak icin toplantida bulunan is adamlarini tek tek kontrol eder. Ama bir sonuca ulasamaz. En sonunda JJ ile konusur. Ve Akrep'i, onun yarattigini ogrenir. Ama bu sirri insanlarla paylasmaya niyetli olan JJ'e engel olur. Ve yazdigi itirafnameyi alip, ordan uzaklasir.
Verici sayesinde Hobgoblin'in siginagina ulasan kahramanimiz, dusmaniyla amansiz bir mucadeleye girisir. Kavga sirasinda bulunduklari bina patlar.
Ayni anda, Jameson hazirladigi yeni itirafnameyi, gazetede basilmasi icin calisanina verir.

Özel Alfa Ajanı

gamlıbaykuş

Çok tatlı bir öykü. Basılsa ne güzel olurdu.

rumar80

Alıntı yapılan: Nemo - 13 Nisan, 2020, 16:14:29
248- Thunderball

Ocak 1984

Orumcek Adam, Thunderball ile zorlu bir mucadeleden sonra onu alt etmeyi basarir.

Bu sayi iki oykuden olusuyor. Ikinci oyku, cogumuzun (belki hepimizin) bildigi o huzunlu oyku...
Hastanedeyiz..
-Pist..Tim, uyan.
-Orumcek Adam! Ruya mi goruyorum? Bu, gercek olamaz..
-Gercek, Tim! Seni gormeye geldim.
-Ama nasil?
-Daily Bugle'da benimle ilgili yazini gordum. Cizgiroman koleksiyonuna bakabilir miyim?
-Tabi ki..Bak! Seninle ilgili her seyi biriktirdim. Orumcek Adam..Sana sormak istedigim bir sey var? Bu guclerine nasil kavustun?

Orumcek Adam, Tim'e hayat oykusunu anlatir. Beraber eglenceli zaman gecirirler. Sonrasinda Peter, isigi kapatir.
-Artik uyku zamani Tim..
-Orumcek Adam...
-Evet...
-Bana gercek kimligini aciklayacak misin?

Orumcek Adam, maskesini cikartir.

-Benim adim Peter Parker. Biriktirdigin fotograflari ceken kisiyim.
-vavvv, keske bunu JJ'ye soyleyebilsek :)
-Bu aramizda sir olarak kalsin, Tim.
-Merak etme Peter. Bu sirri sonsuza dek saklayacagim...

Peter, gozlerinden akan yaslari saklamaya calisarak Tim'e sarilir ve ikili vedalasir. Orumcek Adam, kanser kliniginden ayrilirken gozyaslarina bogulur.

Tim Harrison, gercek hayatta da kanser hastasi kucuk bir cocuktur. Ve bir kac haftalik omru vardir. Son dilegi ise Orumcek Adam ile bir kez konusmaktir...Ve bu hayali gercek olur.

Benim için gelmiş gecmis en dokunaklı çizgi roman öykülerinin başında gelir. Bir kez daha hatırlattığın için sağol Hüseyin