Panini Sohbet Odası

Başlatan köstebek, 23 Ekim, 2014, 01:04:47

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hanac

Spider Man'e Marmara Çizgi devam edebilir diye duyum aldım.

Wolverine'e de Çizgi Düşler.

Guardians için geçmiş olsun.

Nightrain

Guardians'ı da Gerekli Şeyler bassa keşke. :-[

Böyle olacağı belliydi. Çizgi roman dükkanlarına dağıtma, internet satış yaptırma, sadece D&R mağzalarında satışa çıkart! Sanki her yerde D&R var.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

Mrtekin

Marvel'ın Avrupa ajansı Panini değil mi;

Bari ucuza verse de telifleri; Türk'ler devam etse. :)
They drew first blood...

battlehammer

Eh, beklenmedik bir şey değildir. Bu kadar aptalca bir yayın politikası ile bu işin mümkün olmayacağını görmemek için kör olmak lazım zaten. Ama diğer yayınevleri için anlamlı bir veri oluşturan da bir deney olsa gerek. Normal şartlarda üzerinde fazla deney yapılmamış bir pazarın hareketlerini ve tepkilerini görmek için risk almak ve para harcamak gerekir. Oysa bunu sizin yerinize bol paralı zenginler yapıp batıyor ve anlamlı veriyi siz risk almaksızın size sunuyorsa, bu olumlu bir olaydır ^^

hanac

Alıntı yapılan: battlehammer - 05 Şubat, 2016, 13:10:58
Eh, beklenmedik bir şey değildir. Bu kadar aptalca bir yayın politikası ile bu işin mümkün olmayacağını görmemek için kör olmak lazım zaten. Ama diğer yayınevleri için anlamlı bir veri oluşturan da bir deney olsa gerek. Normal şartlarda üzerinde fazla deney yapılmamış bir pazarın hareketlerini ve tepkilerini görmek için risk almak ve para harcamak gerekir. Oysa bunu sizin yerinize bol paralı zenginler yapıp batıyor ve anlamlı veriyi siz risk almaksızın size sunuyorsa, bu olumlu bir olaydır ^^

Çok doğru bir analiz.

Agamotto

Panini'nin piyasadan çekilmesi okurlar için büyük bir kayıp bence. Orijinal boyutu olsun, sert kapağı olsun, uygun fiyatı olsun bana göre gayet başarılı bir yayıneviydi. Şu ana kadar bastıkları 3 seriden 2'side ülkemizde yakın zamanda basılacak bir seri değildi. Örneğin superior spider man marmara çizgi bu hızla giderse anca 3-4 yıl sonraya basılırdı. Guardians of the galaxy muhtemelen basılmazdı bir yayınevi basacak olsaydı bile anca 2. filmin çıkış tarihine yakın bir zamanda basardı.

Alıntı yapılan: Nightrain - 05 Şubat, 2016, 13:05:53

Böyle olacağı belliydi. Çizgi roman dükkanlarına dağıtma, internet satış yaptırma, sadece D&R mağzalarında satışa çıkart! Sanki her yerde D&R var.

Çizgi roman dükkanlarında ve çizgi roman dükkanlarının internet sitelerinde satılıyor.

Caped Crusader

Spider-Man'i geçtim nasıl olsa Marmara Çizgi basıyor. Guardians of the Galaxy ve Wolverine serilerini beğenmiştim, bu serilere yazık oldu ve kitaplıkta sadece 1.sayıları olarak kalması benim için çok sinir bozucu olacak. Sadece D&R'da satarsanız, doğal olarak devam edemezsiniz. Başka merak ettiğim konu Star Wars ne olacak acaba?

rumar80

Hep birlikte JBC 'ye baskı yapalım.

Nightrain

Star Wars ve Guardians kesinlikle basilmali.

Guardians i Gerekli Şeyler, Star Wars i ise JBC basmali.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

pizagor

Gördük ki başlığın anketi herşeye rağmen güncelliğini koruyormuş, Panini'nin durumu hala belirsizmiş   :)

Ben üzüldüm açıkçası çünkü umutluydum kendilerinden. Onca tecrübeye rağmen aslında piyasa hakkında bilgisi olmayan gayet amatör bir ekipmiş. Stoğu bitirmenin en iyi ihtimalle 1 yıl sürdüğü bir ortamda satış için kitaplarına 3 ay ömür biçmek, buna göre issn almak, bu 3 ayın sonunda bir daha satışa çıkaramayacakları, eski dilde Seka'lık  :) iade albüm dağlarını karşılarında bulmalarına neden olmuş olmalı. İşte bu da tıkanma ve vazgeçiş noktasıdır.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

pearl jam

Alıntı yapılan: pizagor - 05 Şubat, 2016, 17:45:52
Gördük ki başlığın anketi herşeye rağmen güncelliğini koruyormuş, Panini'nin durumu hala belirsizmiş   :)

Ben üzüldüm açıkçası çünkü umutluydum kendilerinden. Onca tecrübeye rağmen aslında piyasa hakkında bilgisi olmayan gayet amatör bir ekipmiş. Stoğu bitirmenin en iyi ihtimalle 1 yıl sürdüğü bir ortamda satış için kitaplarına 3 ay ömür biçmek, buna göre issn almak, bu 3 ayın sonunda bir daha satışa çıkaramayacakları, eski dilde Seka'lık  :) iade albüm dağlarını karşılarında bulmalarına neden olmuş olmalı. İşte bu da tıkanma ve vazgeçiş noktasıdır.

Katılıyorum, yanlış strateji kurbanı oldular. Ellerindeki seriler gayet de iyi satacak, yeni bir yayınevini döndürelebiecek serilerdi aslında..

Agamotto

Merkezlerinden alınan karar doğrultusunda ikinci bir karara kadar çizgi roman yayımlayamayacaklarını söylediler. Anlaşılan emir büyük yerden gelmiş.

Animvader

Neyse Panini Türkiye bildiği işlere yönelsin Euro 2016 çıkartma albümünü çıkarsınlar.Oradan gelen parayla belki bir daha denerler şanslarını  :D

nikopol

Pulluk

Klasik, işten anlamayan bol paralıların kısa süreli sevdası oldu desenize... :-X
Hayallerine giden yol kutuplardan bile geçse vazgeçme!