Captain Marvel (2019) - Phase 3/21

Başlatan dean, 28 Ekim, 2014, 20:32:59

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dean

İlk teaser'ı beğenmiştim ama bu trailer'ı daha çok beğendim. Daha hikaye odaklı ve filmin derdinin ne olduğunu anlatan bir fragman olmuş. Geçen sefer ki gibi şu oldu, bu oldu gibi bir yazı yazmayacağım daha filmle ilgili genel şeyler yazmak istiyorum.

Genelde Brie Larson ile ilgili çok sayıda kişide hoşnutsuzluk görüyorum. Larson'ın role yakışmadığı ya da filmde çok donuk göründüğü ile alakalı olarak. Şunu özellikle belirtmek lazım. Bu filmde Captain Marvel bir RoboCop. Aklı ile oynamışlar, hafızasını değiştirmişler ve insan olduğunu bile hatırlamıyor. Fragmanın başında Kree'ler için Fury'i düzelterek onların asil, kahraman askerler olduğunu söylüyor. Kree'lerin öyle olmadığını hepimiz biliyoruz. Carol kendisine gelene kadar belli bir süre filmde robotik hareket edecek gibi görünüyor. Hafızası normale geldikçe Carol'da insana dönüşecek. Brie Larson iyi bir oyuncu. Kesinlikle yanlış bir casting olduğunu düşünmüyorum. Fragmanlarda, çizgi romanlardaki Carol'ın enerjisini göremiyor olmamızın ana sebebi Kree'lerin onu bir robota dönüştürmesi.

İkinci kısım bence Marvel, bu filmi iyi pazarlayamıyor. Ben filmin kötü olacağını düşünmüyorum. Aksine iyi olacağını, Avengers 4 öncesi karakteri de sevdireceklerini düşünüyorum. Lakin daha en başından Carol, MCU'nun en güçlü karakteri olacak açıklaması yanlıştı. Avengers: Infinity War'dan sonra Captian Marvel'ın Thanos'u tek başına yeneceği algısı oluşmaya başladı. Bunun sonucunda yayınlanan fragmanlar ve filmle alakalı yanlış bir beklenti oluştu. Black Panther gibi daha önceki farklı bir MCU filminde tanıtılmadığı içinde son ana kadar karakteri bilememek durumu da var. Üstelik buna karakterin Kree robotu olarak başlaması eklenince gördüğüm kadarıyla ilk intiba olarak bir çok insanda olumsuz bir görüş oluştu.

Marketin konusundan devam edelim. Fanların tamamının Avengers 4 fragmanı beklediği bir iklimdeyiz. İlk defa bir fragmanı vermek için bu kadar beklediler. Avengers 4 için sabırsızlanan kitle öyle bir hal aldı ki son bir haftadır Marvel'ın resmi youtube kanalı Marvel Entertainment'ın attığı her video kasıtlı olarak eksileniyor. Bu fragman gelene kadarda devam edecek. Kitle çıldırmak üzereyken Captain Marvel fragmanı yayınlamak bence filme zarar veren bir unsur. İki gündür Captain Marvel'ı boşver biz Avengers 4 istiyoruz diyen çok ciddi bir yığın var. Bir iki gün içerisinde Avengers 4 yayınlanırsa bu sefer de kimse Captain Marvel konuşmayacak. Kendi filmini ateşe atmanın bir alemi yok.

Fragmana dönersek her şey yerli yerinde ve güzel görünüyor. Bu fragmanda Skrull'lar çok daha iyi (geldik yine aslında işin marketin kısmına, Skrull'ları ilk kez filtresiz, gün ışığında bir fotoğrafta görmüştük. Orada bir sürü eleştiri gelmişti. Filtreli ve üzerinde daha fazla işlem yapılmış bir şekilde bu fragmanda çok daha iyi görünüyorlar.) yansıtılmış. Captain Marvel kostümü muazzam olmuş. Carol'ın kendisinin kim olduğunu keşfi filmin odak noktası olacak. Onunla birlikte bizde keşfedeceğiz, filmin ana hikayesi bu. Bunu başarılı şekilde kotarırlarsa zaten filmde güzel olacaktır. Şu ana kadar gördüğümüz kadarıyla gerekli tüm elementlere sahipler. Hikayede trilyon tane plot twist olacak gibi. Bir ara spoiler'lı bir yazı yazacağım. Şu an spoiler vermeyelim. Fragmanın sonunda tüm güçleriyle Captain Marvel'ı görüyoruz. O da harika olmuş. Artık heyecanla beklemesi kaldı.

eyoruk

Larson bence de iyi oyuncu.Sıkıntı olacağını düşünmüyorum.Benim yadırgamam şundan şu ana kadar ; yüz hatları nedeniyle biraz garip geliyor.Özellikle yeşil kostümüyle görünce.Ama değişecek tabi.Yüz göz olayını da filmde göreceğiz artık.
Mesela yan profilden bakınca harika bir Cap.Marvel olmuş diyebiliyoruz.Ama önden bakınca değişiyor  ;D
  Larson'un tam olarak kaç filmlik anlaşması var ? Bakın Thor filmleri bıttı daha yenı asıl gücünde gördük nıhayet ! 6 film izledik asıl Thor ıcın. Hulk 4 film geçti daha göremedik bile,Vision görmedik ,Scarlet görmedık.Bunlar sıkıntı.Cap Marvel bu filmde de göremeyecegız doğal olarak ? Hangi filminde asıl gücünü ileyecegız acaba ? Direk IW da gösterirler mi ? Yoksa diğer evreye kalacak ? ( Bence böyle olur ) Ama IW filminden sonra Marvel Thanos'un hakkından gelecek izlenimi oluştu çoğu kişide.Böyle bir hava veridiler.Bu da bilmeyenler için kötü olacaktır.
  Marvel bu kadar çıkış yakalamışken seviyeyi tavan yapmışken ve resmen başka bir boyuta geçecek iken kötü film yapmaz.Bu film çok önemli.Sadece IW 2 için değil artık başlayacak yeni evre için önemli.

dean

dean

Yeni karakter posterleri.

dean

Skrull'lar her geçen gün daha iyi hale geliyor.

Nightrain

Skrul'lar, konsept resimlerde daha iyi gözüküyordu.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

dean

Alıntı yapılan: Nightrain - 21 Ocak, 2019, 16:31:39
Skrul'lar, konsept resimlerde daha iyi gözüküyordu.

Konsept resimlerde oyuncu faktörü yoktu ama. O resimlerde Skrull'lar son derece sert görünüşlüydü. Üstelik kafalarında çizgi romandaki gibi başlık vardı. Çizgi romanlara baktığımız zaman bazı Skrull'lar dışında neredeyse çizilen bütün Skrull'lar birbirine benziyor. consept artlarda benzer bir düşünceyle yapıldı. Oyuncu faktörü devreye girince her Skrull görünüş olarak farklı olmaya ve oyuncusunun sıfatına biraz daha benzemeye başladı. Daha sert yapılabilir miydi ? Yapılırdı. Ama o zamanda Idris Elba'ya benzemeyen Krall'a dönerdi. Filmde kafalarına savaş sırasında felan başlık takarlarsa tam Skrull görüntüsüne kavuşurlar.

Ama asıl Skrull'lar makyaj değil de Avengers: Infinity War'daki gibi Thanos ve Ebony Maw gibi motion capture yapılsa bomba olurdu. Çünkü Skrull'ların size'ı çizgi romanlarda insanlardan daha kısa, özel bazı Skrull'lar dışında daha cılızlar. Makyaj olduğu için Skrull'ların size'ı insan boyutunda. Ama tabi bu filmin bütçesini çılgınca şişirirdi. Motion capture için bütçeyi iki katına çıkarmanın alemi yok.

Nightrain

Jude Law'un oynadığı karakter hala muamma. Bir Yon-Rogg diyorlar, bir Mar-Vell diyorlar. İçimden bir ses Mar-Vell karakterini rezil ettiklerini söylüyor. Umarım yanılırım. Çünkü Mar-Vell'i çok seviyorum.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

dean

Alıntı yapılan: Nightrain - 21 Ocak, 2019, 20:06:06
Jude Law'un oynadığı karakter hala muamma. Bir Yon-Rogg diyorlar, bir Mar-Vell diyorlar. İçimden bir ses Mar-Vell karakterini rezil ettiklerini söylüyor. Umarım yanılırım. Çünkü Mar-Vell'i çok seviyorum.

Mar-Vell benim içinde önemli bir karakter. Bende istemem onun kötü bir şekilde uyarlanmasını. Ama Jude Law'un Yon-Rogg olduğu kesin gibi. İşin Mar-Vell kısmı bence şöyle olacak. Carol onu Mar-Vell zannedecek. Bak şimdi Carol'ın hafıza zaten bitik vaziyette. Filmde hem Kree'ler hem de Skrull'lar onun ciddi şekilde Carol'ı manipüle etmeye çalışacak. Zannediyorum ki bu süreçte Carol'a Kree'ler, Yon-Rogg'u Mar-Vell olarak gösterip, onu kontrol altında tutmaya çalışacak. Filmin ilerleyen kısımlarında Carol'da onun Mar-Vell olmadığını öğrenecek. Ha asıl Mar-Vell ne oldu. Onu şimdilik bilmiyoruz. Belki de kree kahramanı olarak filmde yine varlığını hissettirir. Ama gerçekte ölmüştür. Carol'ı kandırmak için Yon-Rogg üzerinden kullanırlar.

dean

dean

eyoruk

Filmden önce Gizli İstila ve Cap Marvel ilk sayıyı okuyayım diyorum.

Gizli İstila nasılsa tek hikaye.

Nomad

Alıntı yapılan: eyoruk - 03 Mart, 2019, 21:34:10
Filmden önce Gizli İstila ve Cap Marvel ilk sayıyı okuyayım diyorum.

Gizli İstila nasılsa tek hikaye.

Allah sabır versin  :)
Gizli istila tamamlayamadığım nadir Marvel oneshot larından biridir.
Bütün hikaye sen bizdensin, sen fake sin, sen kimsin kaosu içinde gidiyor.
Her seferinde bir yerde öehhh deyip bırakıyorum.
Nasıl bir taklit yeteneği ise huyunu, suyunu, kokusunu, davranış mekaniklerini bile kopyalıyorlar.
Uzaylıların taklit yeteneğini benim okuduğum yere kadar bir temele oturtamamışlardı.
Altı bomboş, üstü kaos bir hikaye gelmişti bana.
Tabi sonuna kadar dayansam belki birşeye benzerdi ama 1 gram şeker için 1 kilo keçiboynuzu yenmez demiş atalar.
İyi demiş.

dean

Alıntı yapılan: Nomad - 04 Mart, 2019, 11:39:14
Nasıl bir taklit yeteneği ise huyunu, suyunu, kokusunu, davranış mekaniklerini bile kopyalıyorlar.
Uzaylıların taklit yeteneğini benim okuduğum yere kadar bir temele oturtamamışlardı.

Skrulls'ın taklit yeteneği başka hiçbir şeye benzemez. İlk kez 1962 yılında çıkan karakterlerden bahsediyoruz. O tarihten beri Skrulls, Marvel Universe'ün en önemli öğelerinden biri oldu. Secret Invasion ise 2008 tarihli. Aradaki 46 yılda Skrulls yeteri kadar temele oturtuldu aslında. Hakeza okunan ana event için gerekli başka bilgi varsa, onlarda tie-in sayılarda anlatılıyor.

ZGeralt

Alıntı yapılan: dean - 04 Mart, 2019, 12:41:44
  Skrulls'ın taklit yeteneği başka hiçbir şeye benzemez. İlk kez 1962 yılında çıkan karakterlerden bahsediyoruz. O tarihten beri Skrulls, Marvel Universe'ün en önemli öğelerinden biri oldu. Secret Invasion ise 2008 tarihli. Aradaki 46 yılda Skrulls yeteri kadar temele oturtuldu aslında. Hakeza okunan ana event için gerekli başka bilgi varsa, onlarda tie-in sayılarda anlatılıyor.

Ben de neredeyse sınırı olmayan taklit yeteneği üzerine yazılan hikayeleri kaotik buluyorum ve yazar tembelliği gibi geliyor.
Gizli İstila'yı ben de çok zor okudum ve beğenmemiştim, "taklitçilik" temelli derin bir hikaye oluşturmak zor sanki. "Aslında her şey rüyaymış" ile "Aslında bunları yapan taklitçiymiş" aynı kötülükte hikaye yazımları bence veya şöyle söyleyeyim ben hiç sevemiyorum bu gibi hikayeleri.