Titana Saldırı - Gerekli Şeyler (34 Cilt olarak tamamlandı)

Başlatan dean, 09 Kasım, 2014, 09:51:47

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

memospinoz

Eren ve arkadaşlarının hayatlarını sürdürdükleri̇ Paradis Adasi'nin dışında kalan dünya sandıklarından çok daha büyüktür. Bu dünyada yer alan Marley adındaki̇ devlet di̇ğer ülkelerle savaş i̇çeri̇si̇ndedi̇r. Mücadele etmekte zorluk çekmeye başlayan marley, Paradis Adasi'nı i̇sti̇la ederek kurucu Ti̇tan'ı ele geçi̇rmeyi̇ amaçlayan yeni̇ bi̇r planı devreye sokar. Burada da yi̇ne karşımıza zorluk i̇çi̇nde yaşayan çocuk fi̇gürleri̇ çıkmaktadır...

Sayfa Sayısı: 192
Etiket Fiyatı: 20 TL

dean

Eren ve arkadaşlarının yaşadığı paradi̇s adası'nı, anavatanlarını ve i̇nsani̇ haklarını uzun zamandır tehdi̇t eden Marley'de Paradi̇s adası'na savaş i̇lanı hazırlıkları yapmaktadırlar. Fakat karşılarında hi̇ç beklemedi̇kleri̇ bi̇ri̇ni̇ bulacaklardir...

Sayfa Sayısı: 196

Not: Geçtiğimiz Haziran ayında piyasaya çıktı.

dean

Marley tüm dünyaya paradis adası'nın ne kadar büyük bir tehdit unsuru oldunu anlatmaktadır. Tam o sırada Barış Karşıtı Eren Yeager toplantı alanında belirir. Eren, Marley halkını ezip geçmeyi ve Marley ordusuna ciddi ölçüde hasar vermeyi planlamaktadır. Eren ve Balyoz titan arasındaki savaş gittikçe kızışırken aynı alanda bir araya gelen çeşitli ülkelerin temsilcileri bu savaşın tam ortasında kalır...

dean

Eren gizlice sızdığı Marley'e büyük hasar verı̇r. Amacı Zeke'nin Eldia'ya geri dönmesini sağlamaktır. Eren ve arkadaşları, kraliyet ailesi kanı taşıyan Zeke'nin öncülüğünde dünyaya yerle bir etme silahını devreye sokma kozunu elde etmiştir. Fakat aynı zamanda, topyekûn savaş için de geri sayım başlamıştır...

frodo

9 Nisan 2021 tarihinde serinin final bölümü yayınlanacakmış. Şuan güncel olarak takip ettiğim tek manga.
İlerleyen aylarda manga piyasasına giriş yapmayı düşünüyorum.Ufak bir giriş olarak Akira ve Dragon Ball'ı aldım, henüz okumadım.
Tabi listemde daha çok eser var onları bitirmek kısmet olursa arşivimi mangalarla zenginleştirmeyi çok isterim.
"Yaşayan pek çok kişi ölümü hak eder. Ölülerden bazıları da yaşamı. Yaşamı onlara verebilir misin? Ölüm hakkında karar vermekte aceleci olma. En bilgeler bile her sonucu bilemez"

dean

Eren ve arkadaşları, kraliyet ailesinden gelen zeke sayesinde yerle bir etme silahının çalışma prensibini öğrenmiştir. ancak ordu yönetimi, zeke'nin eren'i kendi kontrolü altına alabileceğini düşünerek ikilinin bir araya gelmesine engel olmaktadır. üstelik marley'den gelen gönüllü askerler de tutuklanmıştır. tüm bunlar askerler ve vatandaşlar arasında memnuniyetsizliğe sebep olurken, eren'in de bağımsızca hareket etmesine zemin hazırlar.

Etiket Fiyatı: 24 TL

dean

Yeageristler, Yerle Bir Etme Silahını Devreye Sokmak Gayesiyle Orduya Başkaldırır. General Zackly'e Suikast Düzenleyip, Ordu Yönetimindeki Kilit İsimleri Tutuklarlar. Diğer Yandan, Zeke'yi Gözaltında Tutan Levi, Girdikleri Ölüm Kalım Mücadelesinin Sonunda Onu Bir Kez Daha Yakalamayı Başarır. Zeke'nin Gizli Planı Sonunda Ortaya Çıkmıştır...

Etiket Fiyatı: 32 TL

Basım Tarihi: Ekim 2021

dean

Zeke, tüm Eldiallılara ötenazi uygulama planını sonunda Eren'e anlatmıştır. Ancak planın gerçekleşebilmesi için Kurucu Titan'ın gücünü elinde tutan Eren ile kraliyet kanı taşıyan titana sahip Zeke'nin temas kurması gerekmektedir. Levi ve Araştırma Birliği'nin elinden kaçmayı başaran Zeke, bu defa karşısında Marley ordusunu bulur. Yaşanan kaosun içinde Eren ve Zeke'nin temas kurması ise artık yalnızca an meselesidir.

Etiket Fiyatı: 32 TL

hanac

Titana Saldırı 31. Cilt

Zeke, Eldiallılar için kurduğu ötenazi planını Eren'in ellerine bırakır. Kuşatmayı yıkıp geçen ikili, planın gerçekleşmesi için anahtar rolündeki temas şartını yerine getirir. Fakat Eren'in asıl planı, Zeke'ye ihanet ederek dünyayı yerle bir etme silahını devreye sokmaktır. Kurucu Ymir'in gücü uğruna girdikleri mücadele, Eren'in zaferiyle sonuçlanır ve duvarların içinden çıkan muazzam sayıdaki dev titan, geri dönüşü olmayan bir yürüyüşe başlar...

Fiyat: 42₺

battlehammer

Bir hata yaptım, başlamış bulundum bu seriye. Sayıların yarısı bulunmuyor. Ben ettim, siz etmeyin diye yazıyorum.

pizagor

Alıntı yapılan: battlehammer - 28 Nisan, 2022, 10:30:46
Bir hata yaptım, başlamış bulundum bu seriye. Sayıların yarısı bulunmuyor. Ben ettim, siz etmeyin diye yazıyorum.

Ardında yatan mantığı çözemediğim bir durum bu. Kitapların raflara çıkmasıyla birlikte birkaç ay içerisinde bulunmaz oluyor. Bu hızlı tükeniş durumu rutine bağlanmış bir olguya dönüştü. Henüz tazecik bir cilt mesela, Ekim 2021'den 29. cilt şu anda kendi sitesinde tükenmiş görünüyor. Peki neden baskı adedinde bir optimizasyon yapılmıyor, neden makul ve mantıklı bir baskı adedine geçilmiyor? Yoksa farklı bir niyet, ardında farklı bir pazarlama stratejisi mi var, anlayamıyorum.

Eksik 4 sayım var, hepsi de 20'li sayılar ve bulamıyorum. Gözüm tekrar baskı haberlerinde...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

dayıcomics

Alıntı yapılan: pizagor - 24 Haziran, 2022, 12:43:57
Ardında yatan mantığı çözemediğim bir durum bu. Kitapların raflara çıkmasıyla birlikte birkaç ay içerisinde bulunmaz oluyor. Bu hızlı tükeniş durumu rutine bağlanmış bir olguya dönüştü. Henüz tazecik bir cilt mesela, Ekim 2021'den 29. cilt şu anda kendi sitesinde tükenmiş görünüyor. Peki neden baskı adedinde bir optimizasyon yapılmıyor, neden makul ve mantıklı bir baskı adedine geçilmiyor? Yoksa farklı bir niyet, ardında farklı bir pazarlama stratejisi mi var, anlayamıyorum.

Eksik 4 sayım var, hepsi de 20'li sayılar ve bulamıyorum. Gözüm tekrar baskı haberlerinde...

Mangalar çizgi romana göre aşırı hızlı tükeniyor. Aslında baskı adetleri comics ve fumettilere göre çok fazla ama okuyucusu da çok olunca çabuk tükeniyor. Mesela İblis Keser cilt 1 üçüncü baskı piyasada şu anda. 1 sene içinde 3 baskı yapmak büyük olay. Eğer seri takip ediyorsanız çıktığı anda sipariş verip almak gerekli, bir iki gecikme kitabın piyasada bitmesiyle sonuçlanabiliyor.

pizagor

Alıntı yapılan: dayıcomics - 28 Haziran, 2022, 10:58:56
Mangalar çizgi romana göre aşırı hızlı tükeniyor. Aslında baskı adetleri comics ve fumettilere göre çok fazla ama okuyucusu da çok olunca çabuk tükeniyor. Mesela İblis Keser cilt 1 üçüncü baskı piyasada şu anda. 1 sene içinde 3 baskı yapmak büyük olay. Eğer seri takip ediyorsanız çıktığı anda sipariş verip almak gerekli, bir iki gecikme kitabın piyasada bitmesiyle sonuçlanabiliyor.

İtiraz ettiğim de bu zaten. Mangada yüksek adetli bir baskı yapılsa da en nihayetinde sonuç olarak gördüğümüz yine yetersiz kalıyor olduğu. Demek ki baskı adedini daha da yukarıya çekmek gerekiyor. Bana bu yapılmıyormuş gibi geliyor ya da yükseltirken bir miktar ürkek davranılıyor. Sonuçta sonsuz bassam sonsuz satarım gibi sonsuza ıraksayacak bir durum değil ki bu, bir doyum noktası var. Optimum bir baskı adedine gelindiğinde hem hemen alan okuru besleyen, hem de rafta yıllar boyu yetecek, yok çekilmeyecek duruma ulaşılması gerekir. Özellikle mangada serinin o ana kadarki tüm sayılarının rafta olması çok önemli. Tekrar baskılarını beklemek okurun tercih ettiği bir şey değil kesinlikle.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

dayıcomics

Alıntı yapılan: pizagor - 28 Haziran, 2022, 11:44:17
İtiraz ettiğim de bu zaten. Mangada yüksek adetli bir baskı yapılsa da en nihayetinde sonuç olarak gördüğümüz yine yetersiz kalıyor olduğu. Demek ki baskı adedini daha da yukarıya çekmek gerekiyor. Bana bu yapılmıyormuş gibi geliyor ya da yükseltirken bir miktar ürkek davranılıyor. Sonuçta sonsuz bassam sonsuz satarım gibi sonsuza ıraksayacak bir durum değil ki bu, bir doyum noktası var. Optimum bir baskı adedine gelindiğinde hem hemen alan okuru besleyen, hem de rafta yıllar boyu yetecek, yok çekilmeyecek duruma ulaşılması gerekir. Özellikle mangada serinin o ana kadarki tüm sayılarının rafta olması çok önemli. Tekrar baskılarını beklemek okurun tercih ettiği bir şey değil kesinlikle.

Dediğiniz durumda sorun gerekli şeylerde. Özellikle tercih ettikleri bir yöntem sanırım bu. Mesela ben ne zaman internet sitelerine baksam Death Note ve Seraph of the End mangalarının hemen hemen bütün sayılarını bulabiliyorum. Komik şeylerin bastığı mangalarda da stok problemi çok çekilmiyor. Gerekli şeylerin mangalarında hep eksik vardır ama. Altın madenini buldular sonuçta, dibine kadar kazıyorlar.

DAMPYR

Mangalarda eksik sayılar için Dianarlara bakın ben oralarda bazen takım halinde dizdiklerini görüyorum Belki aradığınız sayıları oralarda bulabilirsiniz