Avengers - Gerekli Şeyler

Başlatan dean, 29 Nisan, 2015, 14:03:06

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dean

panthei

hickman delirmiş çok iyi kurgu çok iyi dialoglar var

Agamotto

dean

Arkadaşlar Infinity ana macera, Avengers 4. cilt ve New Avengers 2. Cilt'i mümkünse aynı anda alın ve kesinlikle 3 çizgi romana da sahip olmadan üçünden herhangi birine başlamayın. Aksi halde hikaye son derece karman çorman ve anlamsız gelecektir. Her sayıda cilt değiştireceksiniz belki ama bu sırayla okunması zorunlu.

Animvader

Alıntı yapılan: Agamotto - 11 Kasım, 2015, 15:47:33
Infinity okuma sırası

Emeklerine sağlık ama çok yanlış bir dizayn olmuş. O üçlü yatay dizilimde aşağıya doğru mu okunacak, sağa doğru gidip aşağı sonra sola doğru mu okunacak, yoksa sağa doğru gidip tekrar sol başa mı dönülecek, üçü beraber mi okunacak belli değil.Kesinlikle oklarla belirtmeleri gerekirdi.

Ha ben google amcaya; "Hickman Infinity reading order" yazar yolumu bulurum, ama bu listede yolunu kaybeden çok olur.

Bununla uğraştıracaklarına Infinity Vol 1 ve 2 olan ciltleri bassalardı tertemiz olacaktı.

panthei

Alıntı yapılan: dean

Peki belli mi acaba infinity ciltlerinin yayin takvimi

link=topic=9259.msg150002#msg150002 date=1447252117

Arkadaşlar Infinity ana macera, Avengers 4. cilt ve New Avengers 2. Cilt'i mümkünse aynı anda alın ve kesinlikle 3 çizgi romana da sahip olmadan üçünden herhangi birine başlamayın. Aksi halde hikaye son derece karman çorman ve anlamsız gelecektir. Her sayıda cilt değiştireceksiniz belki ama bu sırayla okunması zorunlu.

dean

panthei, Avengers 4 ve New Avengers 2 çıktı. Muhtemelen hafta sonuna kadarda fuara Infinity ana macera gelir. O tek cilt çıkar. 6 sayı zaten.

Nightrain

Valla yaptiklari listeden bi halt anlamadim, şunlar daha iyi.

https://m.reddit.com/r/comicbooks/comments/34avsx/hickmans_avengers_reading_order/

http://www.howtolovecomics.com/2015/04/06/jonathan-hickman-avengers-reading-guide/

Alıntı YapAvengers World:
-------------------
New Avengers #1-3
Avengers #1-5
New Avengers #4-6
Avengers #6-13
New Avengers #7

Infinity:
-------------------
Thanos Rising #1-5
Avengers #14-17
Infinity #1
New Avengers #8
Avengers #18
New Avengers #9
Infinity #2
Avengers #19
New Avengers #10
Infinity #3
Avengers #20
Infinity #4
Avengers #21
New Avengers #11
Infinity #5
Avengers #22-23
Infinity #6
New Avengers #12
Thanos Annual #1

Other Worlds:
--------------------
New Avengers #13-15
Avengers #24-34
New Avengers #16-23

Then comes the Original Sin & AXIS storylines, then fast forward 8 months later

Time Runs Out (current)
--------------------
Avengers #35
New Avengers #24
Avengers #36
New Avengers #25
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

Agamotto

Alıntı yapılan: Animvader - 11 Kasım, 2015, 17:04:21
Emeklerine sağlık ama çok yanlış bir dizayn olmuş. O üçlü yatay dizilimde aşağıya doğru mu okunacak, sağa doğru gidip aşağı sonra sola doğru mu okunacak, yoksa sağa doğru gidip tekrar sol başa mı dönülecek, üçü beraber mi okunacak belli değil.Kesinlikle oklarla belirtmeleri gerekirdi.

Gerekli şeyler facebookta soldan sağa 7-1-8-18-2-9 şeklinde okunmalı demiş.

Animvader

Alıntı yapılan: Agamotto - 11 Kasım, 2015, 17:44:51
Gerekli şeyler facebookta soldan sağa 7-1-8-18-2-9 şeklinde okunmalı demiş.

Gördüm yorumları milletin kafa şimdiden karışmış haklı şekilde  :D

Yapacakları tek şey Panini'nin İngiltere'de yaptığı şekilde şu iki cildi basmaktı

1-) http://www.amazon.co.uk/gp/product/1846535662/ref=s9_simh_gw_p14_d0_i1?pf_rd_m=A3P5ROKL5A1OLE&pf_rd_s=desktop-1&pf_rd_r=0HT2NQ3ABA7MPXCDHJVT&pf_rd_t=36701&pf_rd_p=577048407&pf_rd_i=desktop Infinity #1-3, Avengers #18-20, New Avengers 9-10

2-) http://www.amazon.co.uk/gp/product/1846535875/ref=s9_simh_gw_p14_d0_i2?pf_rd_m=A3P5ROKL5A1OLE&pf_rd_s=desktop-1&pf_rd_r=0HT2NQ3ABA7MPXCDHJVT&pf_rd_t=36701&pf_rd_p=577048407&pf_rd_i=desktop Infinity #4-6, Avengers #21-23, New Avengers 11-12

Barmen Minik

listeyi şu şekilde tasarlandıktan sonra son okuyucuya bak nasıl olmuş diye bir gösterselerdi baskıya girmezlerdi bence. cidden çok hatalı olmuş düz bir çizgi şeklinde aşağı giden tasarım yeterli olurdu. fasikül fasikül bassalar şu sırayla alın okuyun deseler iş karışmaz ama yan yana ciltleri koy birini aç oku kapa, obürünün arasındakini aç oku demek okuyucu kaybetirecek bir şey.
daha infinty başlamadan bile hickman yeterince karışık. bu noktada düzenlenmiş ciltlerden basmalarına izin verilmedi mi acaba diye düşünüyorum.
event olayları basmada ya bi acemilik var ya da elleri kolları bağlayan durumlar var. aylardır ilerde bu işten nasıl çıkılacak diye düşündüğüm 2 olaydan biriydi infintynin karışık basımı, bir diğeri de yky atlantis tahtını aquaman olmadan nasıl basacak onlar cildi komple atlasalar daha iyi mesela.

Sakızlı Ohannes Paşa

Ben okumuyorum kafam rahat  ;D Avengers'a ilişkin aldığım son cilt New Avengers 1 oldu. Yetti bana bu kadar Avengers.

Animvader

Alıntı Yapyky atlantis tahtını aquaman olmadan nasıl basacak onlar cildi komple atlasalar daha iyi mesela

Bunu kendi başlığında konuşmuştuk daha önce, Aquaman sayıları da JL cildinin içine dahil o yüzden sıkıntı yok, yeter ki YKY basmaya karar versin  :)

Nightrain

Ben sadece Infınity hikayesinin olduğu ciltleri alıcam, işin içine Thanos girince dayanamadım.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

rumar80

Avengers'i okumak zor olsa da infinity için şans tanımak lazım.