JBC Yayıncılık : Batman Kara Şövalye Dönüyor

Başlatan Jedmau, 16 Eylül, 2015, 15:18:53

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

siyahderikoltuk

bence de, abartmayın diyen haddini bilsin. Sevmeyen sevmiyordur,bu kadar basit. + Animvader..

Sakızlı Ohannes Paşa

dean

Yine kendisini aştığı çizimlerden biri;

John Romita Jr.'ın çizimlerinden tek istisna dışında nefret eden bir insanım. O istisna da Spider-Man. J. Michael Straczynski'nin yazdığı dönemde ki Spider-Man çizimleri Straczynski'nin yarattığı Spider-Man atmosferi ile oldukça uyumluydu. O dönemi başarı ile yansıttı. Ama günümüze daha yakın çizimleri bence facia.

Ralph

Alıntı yapılan: dean - 11 Ekim, 2015, 01:44:12
Yine kendisini aştığı çizimlerden biri;

John Romita Jr.'ın çizimlerinden tek istisna dışında nefret eden bir insanım. O istisna da Spider-Man. J. Michael Straczynski'nin yazdığı dönemde ki Spider-Man çizimleri Straczynski'nin yarattığı Spider-Man atmosferi ile oldukça uyumluydu. O dönemi başarı ile yansıttı. Ama günümüze daha yakın çizimleri bence facia.

Bence günümüzle kıyaslarsak bu çizimler ktü. Gerçekten çok kötü.Elbette renkler ve zevkler tartışılmaz ama karikatür çizimleri bile daha kaliteli ve ayrıntılı. Ha okunmayacak derecede kötü mü duruyor derseniz bence hayır.

Nightrain

"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

Pulluk

Kendisinden nefret etmemekle birlikte hep aşırı abartıldığını, babasının ekmeğini yediğini ve resmen bir marka olarak şişirildiğini düşünürüm.
Hayallerine giden yol kutuplardan bile geçse vazgeçme!

connyapku

80'lerin baslarinda efsane bir cizermis. O donem cizimlerini bende cok severim. Ama 90'larin sonlarina dogru teknigini degistirdi. Herseyi lastik gibi cizmeye basladi. Bu durum butun cizerlerde gozukuyor. Sanirim zamanla tembelesmeye basliyorlar hakli olarak.

emre ozdamarlar

John Romita Jr maalesef artik eskisi kadar iyi bir cizer degil, yalniz kendisinin Frank Miller ile ortaya koydugu Daredevil - Man Without Fear eserindeki cizimler efsanedir, sirf bu kitap icin bile fazlasiyla saygiyi hakeden degerli bir cizerdir gözumde.

Ralph

Alıntı yapılan: emre ozdamarlar - 11 Ekim, 2015, 17:46:02
John Romita Jr maalesef artik eskisi kadar iyi bir cizer degil, yalniz kendisinin Frank Miller ile ortaya koydugu Daredevil - Man Without Fear eserindeki cizimler efsanedir, sirf bu kitap icin bile fazlasiyla saygiyi hakeden degerli bir cizerdir gözumde.

Poster olabilecek kadar güzel...

Nightrain

Alıntı yapılan: emre ozdamarlar - 11 Ekim, 2015, 17:46:02
John Romita Jr maalesef artik eskisi kadar iyi bir cizer degil, yalniz kendisinin Frank Miller ile ortaya koydugu Daredevil - Man Without Fear eserindeki cizimler efsanedir, sirf bu kitap icin bile fazlasiyla saygiyi hakeden degerli bir cizerdir gözumde

Aynen. Hakkı yeniyor. Mesela bu da iyidir

[IMG]http://i.imgur.com/c3BD4pi.jpg[/img]
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

Barmen Minik

çıksın çıksın diye yapılan baskıların nazarı galiba matbaa nın diğer ciltlere göre daha aceleci bir işi oluşmuş galiba. diğer ciltler kadar sağlam değil istediğiniz gibi açıp okumayın yarım açın okuyun.

aslında normalde bunu demezdim tek bir ciltte oldugunu düşünürdüm ancak başka alan birinden daha aynı şeyi duyunca ve d&r gidip bi kaç ciltle kendiminkini kıyaslayınca genel oldugunu fark ettiğim bir şey var. kapak ile kitap arasında yapıştırıcı neredeyse yok yanlardan -yani kitabın başı sonuna gelen yerlerden- yapısmasında sorun yok ancak ortasından hiç tutkala değmemiş bile kapak. sonuç kitap açıldıktan sonra cildin birleştiği yer bükülmüyor direk ayrılıyor ve sayfalar dısarı cıkıyor biraz vurarak baskı altında tutarak cildi yerine soktum tabi yapıstırıcı da gönderebilirdim ama tabi kitabın orta kısmına kadar akamayacagı için gerçek bir tamir söz konusu olamaz ama yinede tamir etmeye bakacağım.

kara ayna gibi daha kalın bir ciltte olmayan durumun kendiminki hariç şimdiden raftaki 4 kitabın 3ündede bastan olduğunu görünce üzüldüm jbc nin işi ucuzlatmayacagından eminim (zaten aynı matbaada basılmış görünüyorlar) bu bariz matbaanın malzemeden ve ya zamandan tasarruf için yaptığı bir hamlenin sonucu. zaten fark edilmiştir herhalde (gerçi henüz baskı taze) ama belirtmek ve alacakları uyarmak isterim raftan kitap seçin ve diğer ciltlerdeki kadar rahat davranmayın

düzeltiyorum : kapak ciltten nerdeyse tamamen ayrıldı ve bunu kitabın kendi agırlıgı ile oldu cidden kitabı sadece masanın üzerinde okuyan biriyim. neyse şimdi hiç değilse yapıstırması ya da yapıştırtması daha kolay bir hal aldı şu an. ve ayrılınca daha net görünüyor ki nerdeyse yapıstırıcı yok

Ralph

Alıntı yapılan: Barmen Minik - 17 Ekim, 2015, 00:35:08
çıksın çıksın diye yapılan baskıların nazarı galiba matbaa nın diğer ciltlere göre daha aceleci bir işi oluşmuş galiba. diğer ciltler kadar sağlam değil istediğiniz gibi açıp okumayın yarım açın okuyun.

aslında normalde bunu demezdim tek bir ciltte oldugunu düşünürdüm ancak başka alan birinden daha aynı şeyi duyunca ve d&r gidip bi kaç ciltle kendiminkini kıyaslayınca genel oldugunu fark ettiğim bir şey var. kapak ile kitap arasında yapıştırıcı neredeyse yok yanlardan -yani kitabın başı sonuna gelen yerlerden- yapısmasında sorun yok ancak ortasından hiç tutkala değmemiş bile kapak. sonuç kitap açıldıktan sonra cildin birleştiği yer bükülmüyor direk ayrılıyor ve sayfalar dısarı cıkıyor biraz vurarak baskı altında tutarak cildi yerine soktum tabi yapıstırıcı da gönderebilirdim ama tabi kitabın orta kısmına kadar akamayacagı için gerçek bir tamir söz konusu olamaz ama yinede tamir etmeye bakacağım.

kara ayna gibi daha kalın bir ciltte olmayan durumun kendiminki hariç şimdiden raftaki 4 kitabın 3ündede bastan olduğunu görünce üzüldüm jbc nin işi ucuzlatmayacagından eminim (zaten aynı matbaada basılmış görünüyorlar) bu bariz matbaanın malzemeden ve ya zamandan tasarruf için yaptığı bir hamlenin sonucu. zaten fark edilmiştir herhalde (gerçi henüz baskı taze) ama belirtmek ve alacakları uyarmak isterim raftan kitap seçin ve diğer ciltlerdeki kadar rahat davranmayın

düzeltiyorum : kapak ciltten nerdeyse tamamen ayrıldı ve bunu kitabın kendi agırlıgı ile oldu cidden kitabı sadece masanın üzerinde okuyan biriyim. neyse şimdi hiç değilse yapıstırması ya da yapıştırtması daha kolay bir hal aldı şu an. ve ayrılınca daha net görünüyor ki nerdeyse tutkal yok

İlginç. Bana Jbc'nin diğer yayınlarından ço kdaha sağlam geldi halbuki siz deyince çıkarıp baktım, gerçekten çok sağlam. İstisnai bir durum olduğunu söyleyeceğim ama d&r'da da kontrol etmişsiniz. Kasten yapılmış bir şeye benzemiyor bence.

battlehammer

baskının tamamı değil de bir bölümü sorunlu olabilir belki, yetkililerden açıklama bekliyoruz. Yanılmıyorsam hayli yüksek bir rakamla baskı yapmıştı Jedmau'nun dediğine göre (üşendim şimdi mesajı bulmaya). Benim jbc siparişinden (hani şu 1 ay geciken :) ) gelen kitap iyi durumda. hatta kapaktan çıksın diye biraz da hırpaladım demin, bana mısın demedi ^^

Ralph

Alıntı yapılan: battlehammer - 17 Ekim, 2015, 01:48:15
baskının tamamı değil de bir bölümü sorunlu olabilir belki, yetkililerden açıklama bekliyoruz. Yanılmıyorsam hayli yüksek bir rakamla baskı yapmıştı Jedmau'nun dediğine göre (üşendim şimdi mesajı bulmaya). Benim jbc siparişinden (hani şu 1 ay geciken :) ) gelen kitap iyi durumda. hatta kapaktan çıksın diye biraz da hırpaladım demin, bana mısın demedi ^^

Rus ruleti resmen. Çıksaydı napacaktın? :)