JBC Yayıncılık : Batman Kara Şövalye Dönüyor

Başlatan Jedmau, 16 Eylül, 2015, 15:18:53

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

battlehammer

Alıntı yapılan: Ralph - 17 Ekim, 2015, 02:47:15
Rus ruleti resmen. Çıksaydı napacaktın? :)

Çirkeflikler, suçmalar, medeni omayan her tür hareketler falan elbette :) neyse, çaba harcamadım denemez en azından :)

omer1102

Yeni bitirdim Kara Şövalye Dönüyor'u herkese şiddetle tavsiye ederim ve JBC yayıncılığa çok teşekkürler yeni Eserleri sabırsızlıkla bekliyorum  :)

Nightrain

Yarin elimde nihayet. Kargo firmasi yine aptallik yapmazsa tabi. ;D
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

Tuco Ramirez

Alıntı yapılan: Tuco Ramirez - 10 Ekim, 2015, 20:59:51
Değiştirmek için götürdüğüm yerde (dükkan ismi vermeyim) hepsinde aynı sorun vardı maalesef. Kimsenin aldığı ciltte bu sorun çıkmadı mı?

Daha önce ben de yazmıştım. Büyülüye değiştirmeye gittiğimde hepsinde aynı sorunu olduğunu görünce kitabı değiştirmeye gerek kalmadı. Arkadaşın yazdığı gibi kitabın üst kısmında 1 santimlik bir kısım tutuyor, kalan yüzde 90'lık kısımda tutkal yok.
Gittim kırtasiyeden ince ağızlı akıcı kıvamda bir tutkal aldım. Cildin açık kısmından tutkalı boca ettim. Tutkal cildin tüm tutkalsız kısımlarına ulaştı. Ama tutkal aşırı sulu olduğundan, belki de kalitesiz olduğundan kuruması  1 gün falan sürdü.
Sonuç, sağlam oldu gibi ama ortaya sırt kısmı bombeli, yamuk yamuk, cilt ile sayfaların uyumsuz olduğu bir cilt çıktı. Hiç içime sinmedi diyebilirim. Belki daha iyi sonuç alabilirdim ama sanırım tutkalın kalitesiz ve çok sulu olması buna neden oldu. Ama tabi sulu ve akıcı olmasaydı cildin içlerine ulaşması da imkansızdı...

Barmen Minik

Alıntı yapılan: Tuco Ramirez - 18 Ekim, 2015, 22:27:42
Daha önce ben de yazmıştım. Büyülüye değiştirmeye gittiğimde hepsinde aynı sorunu olduğunu görünce kitabı değiştirmeye gerek kalmadı. Arkadaşın yazdığı gibi kitabın üst kısmında 1 santimlik bir kısım tutuyor, kalan yüzde 90'lık kısımda tutkal yok.
Gittim kırtasiyeden ince ağızlı akıcı kıvamda bir tutkal aldım. Cildin açık kısmından tutkalı boca ettim. Tutkal cildin tüm tutkalsız kısımlarına ulaştı. Ama tutkal aşırı sulu olduğundan, belki de kalitesiz olduğundan kuruması  1 gün falan sürdü.
Sonuç, sağlam oldu gibi ama ortaya sırt kısmı bombeli, yamuk yamuk, cilt ile sayfaların uyumsuz olduğu bir cilt çıktı. Hiç içime sinmedi diyebilirim. Belki daha iyi sonuç alabilirdim ama sanırım tutkalın kalitesiz ve çok sulu olması buna neden oldu. Ama tabi sulu ve akıcı olmasaydı cildin içlerine ulaşması da imkansızdı...

böyle bir durum başına gelenlere tavsiyem arka sayfayı tutan yeri de sökün tamamen açın az sürün, bastaki sayfaları tutan yapıskan zaten yeterince güçlü ve tekrar bastırınca geri yapısan tarzda oluyor

hennessy

Bir sabah kalktım ve benim için yeri ayrı olan dostum İstanbul'a geldi ben Batman basacağım dedi. Hayallerini anlattı saatlerce bıkmadan beni dinledi. Geçen geldiğinde aradan iki yıl geçmişti karşımda o oturuyordu yanımda Yıldıray nereden nereye dedim..........

Yayınlanınca koşarak gidip aldım kaç kere okuduğumu hatırlamadığım kaç kere izlediğimi unuttuğum çizgi film olarak muhteşem eser. Superman'a baş kaldıran yaşlı adamın hikayesi.......

Her daim derim can dostum olduğu için değil röportaj yaptığımız zaman dediği gibi Batman sizde dediği an direksiyonu bırakıp dünyayı unuttuğu için sen benim için ayrısın Ertan..................

Çeviri 5
Edisyon 5
Tatmin 15.............
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

omer1102

acaba JBC yayıncılığa the dark knight strikes again ne zaman gelir diye sorsam  :) :) :)

Jedmau

Alıntı yapılan: hennessy - 21 Ekim, 2015, 22:13:46
Bir sabah kalktım ve benim için yeri ayrı olan dostum İstanbul'a geldi ben Batman basacağım dedi. Hayallerini anlattı saatlerce bıkmadan beni dinledi. Geçen geldiğinde aradan iki yıl geçmişti karşımda o oturuyordu yanımda Yıldıray nereden nereye dedim..........

Yayınlanınca koşarak gidip aldım kaç kere okuduğumu hatırlamadığım kaç kere izlediğimi unuttuğum çizgi film olarak muhteşem eser. Superman'a baş kaldıran yaşlı adamın hikayesi.......

Her daim derim can dostum olduğu için değil röportaj yaptığımız zaman dediği gibi Batman sizde dediği an direksiyonu bırakıp dünyayı unuttuğu için sen benim için ayrısın Ertan..................

Çeviri 5
Edisyon 5
Tatmin 15.............

Notlar 5 üzerinden mi :)

Jedmau

Alıntı yapılan: omer1102 - 22 Ekim, 2015, 01:48:22
acaba JBC yayıncılığa the dark knight strikes again ne zaman gelir diye sorsam  :) :) :)

Biraz var :)

Ralph

Alıntı yapılan: Jedmau - 22 Ekim, 2015, 13:56:42
Biraz var :)

Üstad cahilliğime ver ama Dc ile olan telif anlaşmanız ne kadar sürüyor? Dc'nin biraz gıcık bir kuruluş olduğunu biliyoruz. Yarın öbür gün saçma sapan gerekçelerle, uçuk taleplerle Türkiye'deki Batman yayınını durdurabilir mi? Böyle kötü bir sürpriz mümkün mü?

Nightrain

Bitmesin diye gıdım gıdım okuyorum. Muhteşem bir öykü. Çizimler bazı yerlerde çoşmuş resmen.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

Ralph

Alıntı yapılan: Nightrain - 22 Ekim, 2015, 14:50:59
Bitmesin diye gıdım gıdım okuyorum. Muhteşem bir öykü. Çizimler bazı yerlerde çoşmuş resmen.

Nedense ben çizimlerini pek sevemedim. Bazı yerlerde özellikle aşırı basit kalmış.

battlehammer

şu robindir, nightwingdir, batgirldir çakma ve lüzumsuz, saçma sapan karakterler tamamen çıksa batman evreninden ne kadar güzel oluyor hikaye değil mi? Neyse, yine de bir aquaman gereksizliğine ulaşamıyorlar halen :)

Ralph

Alıntı yapılan: battlehammer - 22 Ekim, 2015, 15:16:58
şu robindir, nightwingdir, batgirldir çakma ve lüzumsuz, saçma sapan karakterler tamamen çıksa batman evreninden ne kadar güzel oluyor hikaye değil mi? Neyse, yine de bir aquaman gereksizliğine ulaşamıyorlar halen :)

+1

Arkadaş bu adamların bir faydasını gören var mı?

Yine de gereksizlik şampiyonluğunu Batgirl'den başkası alamaz.

NIC

Alıntı yapılan: Ralph - 22 Ekim, 2015, 15:32:58
+1

Arkadaş bu adamların bir faydasını gören var mı?

Yine de gereksizlik şampiyonluğunu Batgirl'den başkası alamaz.

Çikodan gereksizi varmı yahu  ;D  Çok fazla comics altyapım yok ama rahatlıkla diyebilirimki okuduğum en güzel Batman hikayesi.Bruce'un içsesine özellikle bayıldım,yaşlanmanın etkisi Batmande ancak böyle güzel tasvir edilirdi.Çizimler konusunda kararsızım beğensemmi beğenmesemmi bilemedim heralde oda yaşlılıktan  :o