Captain America: The First Avenger (2011) - Phase 1/5

Başlatan hanac, 02 Haziran, 2010, 21:34:19

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

gamlıbaykuş

Bir aralar arkabahçe yayıncılık uyarlama filmler yayınlandığı zaman film özel sayısı çıkarırdı. Bu yeni filmlerle de birşeyler çıksa güzel olur aslında. Film özel sayısı dışında tabi... Green Lantern için telifler pahalı (DC sağolsun), Dylan Dog düşe kalka da olsa yayınlanıyor, Captain America ve Thor ile ilgili en azından bir One-shot yayınlansa iyi olmaz mı?
_ Çok iyi olur! (Bu ses içimden geldi :))
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

rumar80

Mişel Bey bildiğim kadarı ile (fikrini değiştirmedi ise) Thor ile birlikte birşeyler çıkaracak, ancak Captain America için böyle bir planı yoktu.
   Green lantern'a gelince... Mişel Bey en son The Blackest Night serisi dışında orjinallerini bile getirtmiyor ki, Türkçe bassın (DC'ye rağmen bile)

Zen

Askere katılmak isteyen fakat uygun görülmeyen Steve Rogers, umudunu bir takım deneylere bağlamıştır. Captain Amerika adlı bu gizli deney sonunda başarılı olacak ve Steve Rogers artık Amerika'nın en güçlü ve yenilmez kahramanı olacaktır.

http://captainamerica.marvel.com/
-Neden herşeyin siyah senin?
- Çünkü siyahın üzerinde kırmızı çok güzel duruyor. Bunun, hangimizin kanı yüzünden olduğu hiç önemli değil...

hanac

rumar80

Teaser'a göre daha vasat bence. Orijin ağırlıklı yapmışlar.

rumar80

Hatay'da yalnız ve geçirecek de çok boş zaman olunca bugün filme gittim. Source code. Bu film ile ilgili yazmayı düşünmüyorum. Yazmak istediğim başka.

Gören arkadaşlar hatırlar: Captain america filminin afişinde Chris Evans kostümü giymiş (maske dışında) başını eğip elindeki kalkana bakmaktadır. Altta büyük puntolarla Captain America ve onun altında da daha küçük puntolarla first avenger yazar. Peki bizde ki:

İLK YENİLMEYEN
                                                   Kaptan amerika

İlk yenilmeyen??? Bunu google translate'den bulmadılar umarım! ;D

rumar80

Yeni fragmanı yayınlandı. Avengers'ın bütünlüğü olmasa gitmemeyi düşünmeye başladım. "Heroes are made in America" diye yazabiliyorlar.
   http://www.imdb.com/video/imdb/vi2912787481/

ümitkr

Ya Rıza,

Kesinlikle sinemaya gidip Avenger'ı "ilk yenilmez" olarak tanıtılan filmi izlemeyeceğim ben. Para kazanmak adına geniş bir kitleyi hedef almış olabilirler ama çizgi roman okuru olarak bunu kabul etmek istemiyorum!

rumar80

Ben de istemiyorum aslında Ümit, ama göndermeler ve Avengers filmine nasıl bağlayacağını da merak etmiyor değilim.

Berkdinho

Eylül ayını bekleyemedim ve filmi de internette görünce dayanamadım, indirdim ve seyrettim.Açıkçası Cap'in orjinini 90'lardaki Spider-Man The Animated Series'den biliyordum.Kendi serisini hemen hiç okumadım (İlk sayısını Marvel'in sitesindeki Free Comics kısmında incelemiştim.).Filmi de Avengers'ı tamamlamak için seyrettim.O yüzden bir fan gibi filmi eleştiremem.
   Gelelim filme.Açıkçası Amerikan milliyetçiliğini dozunda tutmuşlar.En azından benim gözüme o kadar batmadı.Cap'in aktörlük yaptığı kısım dışında tabii.Ama askerler bile sıcak çatışmaya girene kadar Cap'le hep dalga geçiyorlar.Daha çok kahramanlık ve askerliğe pompa yapmışlar.Ve...
   DİKKAT DİKKAT! BURADAN SONRASI SPOİLER İÇERMEKTEDİR!
   Filmin başında SHIELD Cap'i buluyor sonra da filmin sonuna kadar Cap'in oluşumu ve Red Skull'la mücadelesi yer alıyor.Red Skull'un enerji kaynağı olarak kullandığı küp ile ilgili daha fazla bilgi için Thor filmi seyredilmelidir.Howard Stark'ı filmde görmek güzeldi.Iron Man 2 filminin başındaki havalı fuar açılışı sahnesinin bir benzerinde Howard Stark'ı görüyoruz.Tabii daha birçok sahnede var ama bu sahne IM2'ye göndermeydi.Her Marvel filminin vazgeçilmezi Stan Lee her zamanki gibi cameo olarak yer aldı.Chris Evans Cap olarak olmuş bence bende daha önce FF'de rol aldığı için rahatsız olmuştum ama iyi oynamış bu filmde.Hugo Weaving Red Skull'a cuk oturmuş.Onu da ileride göreceğiz büyük ihtimalle.Filmin sonunda Nick Fury'nin Cap'i yavaş yavaş 70 yıl sonraya uyum sağlasın diye yapay bir 1940'lar ortamı oluşturtması en çok dikkatimi çeken şey oldu.
   Film bence fena değildi.Avengers'dan önceki son duraktı.Birkaç ayrıntı dışında bir 2. Dünya Savaşı filmi seyretmek isteyenler de seyredebilir.Kafamdaki tek soru işareti Ajan Carter hâlâ yaşıyor mu acaba?Avengers filminde ikilinin karşılaşmaları oldukça ilginç olabilir bence.
   Film ile ilgili naçizane görüşümü aktardım.Aklıma gelenler şimdilik bunlar.Belki sonra birkaç şey daha yazarım ama genel olarak düşündüklerim bunlar.Bu filmleri gördükten sonra keşke X-Men ve Örümcek'in film teliflerini Marvel Studios alabilse diye iç geçiriyorum :( Yeni Spidey filmine (Özellikle kostüme) hiç ısınamadım.X-Men:FC için ise izlemediğim için yorum yapmayacağım ama özellikle diğer X-Men filmleri senaryo açısından beni tatmin etmedi.Başka bahara artık...
The Right Man When Things Go Wrong

rumar80

Çizgi romanda hatırlarsan (ki Alfa yayınlamıştı) Ajan Carter yaşlanmış ama yaşıyordu. Cap ise kız kardeşi ile bilmeden aşk yaşamaya başlamıştı. Hala da yaşıyor.
  Bu arada Ed Brubaker'ın yazacağı Captain America'nın açılışı doğru gördüysem Peggy Carter'ın cenazesi ile başlıyor

Carnage

Filme dün gittim.Çizgi romandan neredeyse bire bir aktarılmış. Cap çizgi romanlarını bol bol okuyanlar başka farklar tespit edeceklerdir şüphesiz ama origin öyküsünde fazla oynama yapılmamış. Gene de ana konuyu çok beğenmedim. Hatta verilen arada çıkıp gitmeyi bile düşündüm. Fakat iyi ki kalmışım da ikinci yarıdaki görselliği kaçırmamışım. 3d teknolojisi sonuna kadar kullanılmış, geçen sene vizyona giren "Avatar:The Last Airbender" gibi "sözde 3d" bir film değil.

drfuhrer

sevgili dostlarım.filmi vizyona girdiği gün izledim.genel olarak güzel bir film;hikayeye bağlı kaldığı için.yaklaşık 20-25 yıl önce okuduğum çizgi romandaki kahramanla sinemada göz göze gelmek benim için inanılmaz bir duyguydu.eskiden beri ne kadar doğru bir yolda olduğumuzun ispatıydı aynı zamanda.yaklaşık 6 yaşımdan beri çizgi roman ve video oyunlarıyla haşir neşirim.hatta özellikle oyun kültürü konusunda rakibim yok bu ülkede diyebilirim.son olarak 2 harika nokta var:
1)eskiden çocuk musun!diye fırça yediğimiz oyun ve çizgiromanlar artık devasa bütçelerle tek tek sinema sektörünü peşinden sürüklüyorlar.demek ki çocuk değil;aslında çok ta zekiymişiz önceden keşfettiğimiz için bu 2 sektörü.
2)filmler devasa bütçeler ve bilgisayar efektine rağmen,ilham aldığı çizgiromandaki heyecanı ve duyguları aktaramıyorlar beyaz perdeye.dışardan bakanın gözünden basit gibi dursada her bir çizgiroman cildi devasa müthiş bir film aslında.
az önce alaska tay yayınları 1. cildi okudum.o ne ortamdır,nasıl bir hikayedir kardeşim be!

Tarkan Kurt

Filmi ben de izledim, Iron Man gibi oldukça uzun bir giriş sonrasında özellikle filmin ikinci yarısı çok başarılı idi. Filmin sonunda salondan hemen çıkmayın, yazıları izleyin sonunda avengers filmi ile ilgili bir sahne var.

drfuhrer

var da....bizim ülkenin sinema salonlarını biliyorsunuz.önce ışıklar açılır ve son sahnede ya da en güzel bitiş müziği pat diye yarıda kesilir...yani bahsedilen sahneyi izleyemedim özetle!!!