Diğer Tenten Panelleri

Başlatan pizagor, 22 Kasım, 2021, 07:21:00

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hanac

hanac

hanac

hanac

KenParker

Bu konu bitmez. Yüz yıl sürebilir. ;D
Ünlü tablolar, kitap kapağı, albüm kapağı uyarlamaları, erotik uyarlamalar. Herhangi bir meşhur görsel mi var? Koy TenTen'i. Popüler bir imaj mı var? Koy TenTen'i. Moda bir akım mı var? Uysa da olur uymasa da, koy Tenten'i.
Bir ara bana da ilginç geliyordu ama şimdi...

Panel demişken bir de asıllarına bakalım.

Gabby

Alıntı yapılan: KenParker - 09 Ocak, 2022, 22:03:24
Bu konu bitmez. Yüz yıl sürebilir. ;D

Doğum gününde annesinin hediyesi "Kırık Kulak" kitabıyla içine Tenten ateşi düşen Fransız sanatçı Xavier Marabout, yıllar boyu görevden göreve koşuşturan çocukluk tutkusu Petit Vingteme muhabiri eski gazetecinin daha eğlenceli bir hayatı artık çoktan hak ettiğini düşünmüş olsa gerek :) Tenten'i Edward Hopper'ın resimlerine entegre etmiş.

Tabi beklendiği gibi Herge'in mirasçıları soluğu hemen bir Fransız mahkemesinde almış. Sanatçıyı 'Tenten'i erotik bir evrene sokmak için karakterin itibarından yararlanmakla' suçlamışlar; Marabout da: 'adaletin beni haklı göreceğini umuyorum çünkü bu benim ifade özgürlüğüm ama yine de endişeliyim çünkü özgürlüklerin gitgide azaldığı zor dönemlerden geçiyoruz' demiş.

Sonuç ne olmuş dersiniz? Mahkeme sadece Marabout'un haklı olduğuna karar vermekle kalmamış, davacı şirketin, sanatçının çalışmalarını sergileyen galerilere mahkeme devam ederken yaptığı saldırgan tehditler nedeniyle 10.000 € ve yasal mahkeme ücretleri olarak da ayrıca 20.000 € ödemesine hükmetmiş... Bingo!...
:D

KenParker

Alıntı yapılan: Gabby - 11 Ocak, 2022, 16:31:49Tenten'i Edward Hopper'ın resimlerine entegre etmiş.

Benim için en dikkat çekiciler Hopper uyarlamalarıydı. En sevdiğim ressamlardan biri. Bari ona yapmasalar ;D
Hey gidi uçaktan düşüp ölmeyen TINTIN, gergedanın içine barut koyup patlatan TINTIN, cinsiyeti bile belirsiz TINTIN, bu şuh kadınlarla resimlerini görseydi ne derdi acaba?

pizagor

Dan Schkade'den güzel Tenten - Punisher yorumu...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...