Deadwood Dick - Felix

Başlatan hanac, 05 Temmuz, 2022, 08:57:29

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

nicholaihel

Zeljko şahane incelemeler.

Üç cilt halinde almıştım. Çok da hoşuma gitti. Farklı farklı kapaklar.

Ben fumetti kuşağı değilim ama bayıla bayıla okudum. İlk ciltle bir giriş yaptık. Çizimler şahaneydi, hikaye ise muhteşem olmamakla beraber gayet iyi aksiyon, argo ve Amerikada zenci tarihi güzelce yedirilmişti.

Her cilt farklı çizer olması da gözlere şenlik olmuş. Hepsinde farklı bir lezzet vardı. İkinci cilt daha kirli çizgilerle daha kirli, sert bir hikaye işleyişi vardı. Duyguya, karaktere iyice bağlanıyoruz. Pire için yanan yorganlar, domino taşının devrilmesi gibi küçük tetiklerin ateşlediği dev bir aksiyon fırtınası. Son cilt ise görkemli bir final. Rohan süvarileri gibi ufukta beliren yüzlerce kızılderili ve bir kasabaya sığınmış ekip. Ayrıca yan karakter olsa da (cilde ismini vermesinden belli ki) hayli etkileyici Jack ile tanışıyoruz. Sağlam burunlu Jack.

Dediğim gibi fumetti ekolü değilim. Yetişemedim. Ama çizgi roman okuru herkes (şiddet/cinsellik/küfür fazla gelmezse) keyifle okuyabilir.

Django Deadwood Dick'in elini öpebilir :)

Felix'e de teşekkürler. Haberim bile olmazdı bu kitaplardan.

Zeljko

Şu Gotham'ın önü bir uzun alan
Bir tek seni sevdim Christopher Nolan

V

Uzun zamandır Ken Parker tadı veren bir çizgi roman okumamıştık ki DD imdada yetişti.. Öyķüler ve çizimleri yerli yerinde. Üçlü cildin baskısı çok iyi. Diğerleri de öyledir eminim..

Özellikle 2.kitap öykü ve çizimleri ile hayli sert.. Emeklerin için çok teşekkürler Ömer..
"İstemem,eksik olsun.."

Kinowa59

Rahatsızlığım nedeniyle Deadwood Dick üçlü seti henüz okuyamadım. İyice keyfini çıkarmak için vücuttaki hasar ziyan'in tam olarak düzelmesini bekliyorum. Forumdaki iletilerden Deadwood Dick' in, Western definesi olduğunu anlıyorum.

kedidiro

Alıntı yapılan: bayram - 13 Temmuz, 2022, 19:17:21
Rahatsızlığım nedeniyle Deadwood Dick üçlü seti henüz okuyamadım. İyice keyfini çıkarmak için vücuttaki hasar ziyan'in tam olarak düzelmesini bekliyorum. Forumdaki iletilerden Deadwood Dick' in, Western definesi olduğunu anlıyorum.
Geçmiş olsun Bayram bey. En kısa sürede sağlığınıza kavuşur, Deadwood Dick başta tüm çizgi romanların keyfini çıkarmaya devam edersiniz inşallah

Zeljko

Boselli-Andreucci ortak yapımı son hikayeyi de bitirdim. Bu güzel eser için Felix'e kendi adıma teşekkür ederim. İlerde Deadwood Dick'in yeni hikayeleri yazılacak olursa Stefan Biglia, Goran Parlov veya Rubini tarafından çizilen başka bölümler görmek isterim.

BAHADIR

Açıkcası ben de  büyük boy, 240 sayfa, yılda bir yayınlanacak, Bonelli'nin Tex Special serisinde uyguladığı gibi farklı yazar ve çizerlere çizdirilmiş Deadwood Dick Special serisine yok demem... ;)

Biz isteklerimizi evrene yollayalım... Belkim kabul olur...  :)

Kinowa59

Nadir kitap zam olayında ev sahipleriyle yarışıyor. Deadwood dick üçlü set için 7500 ( yedibin beşyüz TL fiyat koymuş) Böyle fahiş fiyattan ( her türlü) mal satanları Osmanlı'nın bazı dönemlerinde olduğu gibi dükkanının kapısına kulaklarından çivilemek gerekir. Bir oylamada bunun için yapalım. Ben evet diyorum. Evetler bir oy etti bile. Evet dostlar oylamaya katılım bekleniyor.

Gabby

Alıntı yapılan: bayram - 13 Eylül, 2022, 00:32:07Deadwood dick üçlü set için 7500 ( yedibin beşyüz TL fiyat koymuş)

:o :o :o... "Adnan vallahi çarpıyo bu!"

Fiyatı görünce aklıma ilk bu replik geldi... Yılmaz Erdoğan'ın ironinin dibine vuran, güldürürken düşündüren, kavramları sorgulatan şahane tiyatro oyunu "Bana Bir Şeyhler Oluyor"unda geçiyordu. Ne Deadwood Dick imiş arkadaş, şeyh uçmaz mürid uçurur dedikleri bu olsa gerek...

BAHADIR

Bu fiyatı telafuz edip ya da görüpte kitap tükendi algısı olmasın...  ;)

Sitemizde hala hâlâ mevcut

17. 09. 2022 tarihi itibari ile fiyatı etiket fiyatına çekeceğiz...

Şu an % 10 indirim ile  787,5 TL'den satın alma imkanı devam ediyor...

Felix Koleksiyon Satış Sitesi
https://www.felixkoleksiyon.com/

Sosyal Medya Hesaplarımız.
https://www.facebook.com/Felix-Koleksiyon-101239395077151
https://www.facebook.com/groups/347285546514348
https://www.instagram.com/felixkoleksiyon/

labirent

Ne zaman 250 TL ye düşer ancak o zaman alırım.

allan quatermain

Alıntı yapılan: BAHADIR - 14 Eylül, 2022, 17:16:36
17. 01. 2022 tarihi itibari ile fiyatı etiket fiyatına çekeceğiz...

Bir imla hatası olmuş sanırım, 17 Ekim'i mi kastediyorsunuz?

BAHADIR

Alıntı yapılan: allan quatermain - 14 Eylül, 2022, 20:04:36
Bir imla hatası olmuş sanırım, 17 Ekim'i mi kastediyorsunuz?

Tarih hatası için özür...

Dikkatiniz ve düzeltmeniz için teşekkürler...

İndirimin kalkacağı tarih 17 EYLÜL 2022

Zeljko

Bonelli Editore JOE R. LANSDALE'in yeni bir hikayesini daha çıkarıyor.

labirent

Deadwood Dick, tek bir cilt halinde ve karton kapaklı olarak (200-250 TL fiyatlı) biz koleksiyonerler için de yayınlanabilir mi? Tam bir bayram hediyesi olur.