Jbc Yayıncılık : Yorumlar , Eleştiriler , Temenniler

Başlatan Jedmau, 22 Kasım, 2011, 16:07:57

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Jedmau

Herkese teşekkürler :) Açılışta müthiş indirimlerimiz var , bekleriz

Pulluk

Hayallerine giden yol kutuplardan bile geçse vazgeçme!

Nemo

Ertan agabey hayirli olsun. 14 Nisan'da aksilik olmazsa bir dugun icin Ankara'ya gelecegim. Acilisa yetisemesem de ziyaret etmeyi cok istiyorum :)
Özel Alfa Ajanı

Jedmau

darkwood

Darkwood Sakinleri..

hennessy

Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

pizagor

Dükkan çok güzel Ertan. Bu iş hak ettiği yerlerden birine daha kavuşuyor.

Ankara'dan ayrılmak için yanlış zamanı seçmişim :)
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

Nightrain

Hayırlı olsun. Bol kazançlar dilerim. Keşke o tarihte Ankara'da olabilseydim. Yazın mutlaka uğrayacağım.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

hanac

Sakızlı Ohannes Paşa

İdefix ile aranızdaki stok sorunu neden çözülemiyor. Az mı gönderiyorsunuz onlara? Amerikan Vampiri 2 sipariş ettim. 1 hafta beklettiler tüm çizgi romanlar geldi sonra Amerikan Vampirini iptal ettiler.

Nightrain

"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

grmnt

Ben Amerikan Vampiri 2. cildini Mart 15'te sipariş ettim. Bugün kargoya verilmiş.

memospinoz

Alıntı yapılan: Sakızlı Ohannes Paşa - 04 Nisan, 2017, 14:17:07
İdefix ile aranızdaki stok sorunu neden çözülemiyor. Az mı gönderiyorsunuz onlara? Amerikan Vampiri 2 sipariş ettim. 1 hafta beklettiler tüm çizgi romanlar geldi sonra Amerikan Vampirini iptal ettiler.
idefix diye bir şey yok aslında. Yani var da, neyse.  ::) Hepsi D&R'ın deposundan gidiyor. Bir de şu var ki mağazalarda varsa oradan da çekiyorlar bazen. Yoksa sipariş ediyorlar. Onlar sipariş çekmezse JBC gönderemez. Yani durum şöyle değil: "Siz alın şu 10 taneyi satın. Bitince tekrar bakarız." Örnek: D&R bir kitaptan 50 adet sipariş çeker, bunun bir kısmını mağazalara dağıtır, kalan kısmını idefix ve D&R internet siparişlerine ayırır. Biterse tekrar sipariş çeker vb. Dağıtımcılık da yapıyor bunlar bir de prefix ile. Ama idefix D&R'a geçtiğinden beri operasyonel anlamda bayağı bir kalitesi düştü. Ben buradan hiç yoktan ayda 50 kitap falan alırdım. 1 yıldan beri girip bakmıyorum bile.  ::)

Alıntı yapılan: Nightrain - 04 Nisan, 2017, 14:44:49
Kitapyurdu.com'da da stok dışı gözüküyor şuan.
Sipariş çekip stok durumunu düzeltmeleri bazen oldukça uzun sürüyor. Site üzerinden öneri ve şikayet bölümünden eklemelerini isteyin. Editörleri geri dönüş yapıyor görünce.

Alıntı yapılan: grmnt - 04 Nisan, 2017, 16:52:57
Ben Amerikan Vampiri 2. cildini Mart 15'te sipariş ettim. Bugün kargoya verilmiş.

24 Mart'ta raflara çıktı bu kitap. Dağıtımcı aracılığıyla alıyor bunlar. 24'ünde sipariş çekmediler diyelim. Pazartesi'ye kaldı. 27 Mart sipariş çekme tarihi, 28 Mart depoya giriş, 29 Mart stok sayımı, mağazalara ve diğer yerlere dağıtım, en iyi ihtimalle de 30 Mart siparişlere göre düzenleme yapılsa. Paketleme vb. işlerimlerinden sonra Pazartesi'ye kalsa gönderim. Pazartesi de yaysalar göndermeseler. Bugün göndermiş olmaları iyi yine.  :D

afu

sayın memospinoz  :)
bu kadar detaylı bilgiye sahip olmanız ne güzel,
yeni yayınların çıkmasında da anında haberdar olup bizi bilgilendiriyorsunuz.
bize biraz kendinizden söz eder misiniz? sorun değilse eger  :)

memospinoz

Alıntı yapılan: afu - 04 Nisan, 2017, 21:56:29
sayın memospinoz  :)
bu kadar detaylı bilgiye sahip olmanız ne güzel,
yeni yayınların çıkmasında da anında haberdar olup bizi bilgilendiriyorsunuz.
bize biraz kendinizden söz eder misiniz? sorun değilse eger  :)

Sıradan bir okurum sadece. Çizgi romana da ekstra zaman ayırmaya çalışıyorum. Hayatın monotonluğu içerisinde, bugün hangi kitaplar çıkmış diye internetten bakınmak (her türlü kitap) ve bunlardan ilgimi çekenleri alınacaklar listeme (favorilerime), çok ilgimi çekenleri de alışveriş sepetime eklemek en büyük hobilerimden. Hemen okumayacaksam bile alıyorum, bir köşede durmaları bana mutluluk veriyor nedense.  ::) Bunu deyince aklıma Walter Benjamin'in bir hikayesi geldi:
"Benjamin, Nazizm döneminde Almanya'dan kaçmış, Paris'te küçük bir stüdyosu varmış. O yıllarda Fransız Dışişleri Bakanlığı'nda müsteşar yardımcılığı yapan Saint John Perse adlı kadın şair, bir gün onu stüdyosunda ziyaret etmiş.
   Perse, stüdyoya girdiğinde, bir sürü kitap olduğunu görse de; kütüphanenin altında açılmamış paketler içindeki kitaplar gözüne çarpmış. Benjamin'e taş atmaya yeltenen Perse, "Mösyö Benjamin, bütün bu kitapları okumadınız herhalde, aşağıda açılmamış paketler var daha." deyince; Benjamin de kadını kırmadan, tatlı bir cevap vermiş: "Azizim madam, kitaplar sadece okumak için değil, birlikte yaşamak için de alınır." "
Bir de Celal Şengör'ün 50000'den fazla kitabının bulunduğu kütüphanesine bakar iç geçiririm, benim de bir gün böyle bir kütüphanem olur mu acaba diye.
Linki:  https://www.youtube.com/watch?v=65u_sdNT3ns

İşte ben -tam olarak değilse de- Japonların kullandığı şu ifadedeki duruma oldukça yakınım diyebilirim:

Tabii ki okuma hızım alma hızımla aynı değil maalesef. Yani burada da şu sözün gerçekliği kendisini gösteriyor her zaman:

İşte böyle, umarım aydınlatıcı olmuştur.  ;D :)