Jbc Yayıncılık : Yorumlar , Eleştiriler , Temenniler

Başlatan Jedmau, 22 Kasım, 2011, 16:07:57

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

köstebek

Memos,

İyi güzel  şeyler yazmışsın da ... Saint-John Perse, benim bildiğim kadarıyla erkek olmalı. İlla kadın olacaksa, onun karısı olmasın?

memospinoz

Alıntı yapılan: köstebek - 04 Nisan, 2017, 23:21:35
Memos,

İyi güzel  şeyler yazmışsın da ... Saint-John Perse, benim bildiğim kadarıyla erkek olmalı. İlla kadın olacaksa, onun karısı olmasın?

Ahahah aynen öyle sevgili köstebek. Hikaye neydi ya, tam hatırlamıyorum detaylıca; dur bir "google"layayım şunu dedim. Sonra da ilk sayfada karşıma çıkan rahmetli Ünsal Oskay hocanın Milliyet'le yaptığı söyleşiden kopyalayıp yapıştırıverdim.
Ahan da linki: http://www.milliyet.com.tr/2003/11/01/sanat/san13.html
Tabii o hata artık rahmetliye mi ait yoksa "Marie-René Auguste Alexis Leger" gerçek adlı Saint-John Perse yazar kişisini, söyleşiyi yapan gazeteci Marie ismini görünce -veya işitince- bu kadın olmalı mı dedi, o kadarını bilemiyorum.  ;D ::)

Yine de: "Touché my friend. You got me. That's another point for you."  ;)

https://youtu.be/-zRmZELybgk?t=35

köstebek

Yok, yok, öyle tuşelik filan bi şey yok.

Sadece kadınların kitaplardan, hele çok fazla sayıda kitaptan pek hoşlanmayacağını bilecek kadar yaşlı ve evliyim o kadar.

Jedmau

Alıntı yapılan: Sakızlı Ohannes Paşa - 04 Nisan, 2017, 14:17:07
İdefix ile aranızdaki stok sorunu neden çözülemiyor. Az mı gönderiyorsunuz onlara? Amerikan Vampiri 2 sipariş ettim. 1 hafta beklettiler tüm çizgi romanlar geldi sonra Amerikan Vampirini iptal ettiler.

Öyle bir şey olamaz , tamamen kendi sistemsel hataları , neden az gönderelim

peder clemente

Arkadaşlar, İdefix düzgün çalışmıyor.Çizgi roman+film siparişi verdim.Sipariş tarihi 3 Mart.Hâlâ kargoya verilmedi.Kaç kere e-mail gönderdim.Bugün gönderdikleri mailde, adres bilgilerim yetersiz olduğu için göndermediklerini yazmışlar.Akşam beni sinirlendirdiler.Oysa sistemlerinde kayıtlı adresime defalarca sipariş göndermişlerdi daha önce.Adresimi tekrar yazdım.Bence İdefix'e sipariş verirken iki kere düşünün.

seastar1000

Ben daha once yazmistim bi daha yazayim idefix maduriyetimi
İstedigim kitaplari iki bolumde kargoladilar fakat bir grup izmir e gitmis idefix i aradim bir saat bekledik cikan bayan gonderdik diyor ben almadim diyorum yurtici kargo sahibine teslim ettik diyor ben almadim imza atmadim diyorum enson yurtici kargo tamam parasini verelim dedi allahdan insanimiz ahlakli da izmir de yanlis kargoyu alan arkadas bana yolladi kitaplarimi fakat dort ay oldu idefix den donen yok
Aylik kitap harcamin benim ve cocuklarin 500 tl den asagiya dusmez idefix in umuru degil
Babil e gectim sahibi de degismis cok da memnunum dogrusu

afu

Alıntı yapılan: memospinoz - 04 Nisan, 2017, 23:12:04
İşte böyle, umarım aydınlatıcı olmuştur.  ;D :)

teşekkür ederim  :)
ben de "yaşamak için kitap alanlar"danım sanırım. evin her tafarına yayılmış kitaplıklar arasında dolaşmak o kadar güzel ki, dışarı çıkasım gelmiyor.

köstebek

Zengin bebeleri sizi... :)
100 metrekare eve, bir kadın iki çocukla sıkışın da göreyim sizin her tarafa yayılmış kitaplıklarınızı...

tommikser

Küçük şehirlere gidin.Bizim burada evler 180 m2 üstü hep.Evin içine ne doldurursan doldur :D

pizagor

Kadın faktörü küçük ev - büyük ev dinlemez. Dörtyüz odalı saray olsa bir şekilde göze batar mutlaka o kitaplar.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

darbove

yeni neslin tex zagor conanı naruto bleach one piece olmuş umarım raflarca manga çıkarda o raflar içinde gezme hazzını yaşarım :D
The Bird of Hermes is my name, eating my wings to make me tame.

memospinoz

Alıntı yapılan: köstebek - 05 Nisan, 2017, 00:04:02
Yok, yok, öyle tuşelik filan bi şey yok.

Sadece kadınların kitaplardan, hele çok fazla sayıda kitaptan pek hoşlanmayacağını bilecek kadar yaşlı ve evliyim o kadar.

Olur mu hiç Çetin Bey? Sizin ruhunuz genç. Dolu dolu bir hayat, kitaplarla ve yayınevleriyle haşır neşir. Ne güzel valla. Meğerse sizi tanımadan önce editörlüğünü yapmış olduğunuz kitapları almış, okumuşum. Edebiyat dünyasına olan emekleriniz için çok teşekkürler. Selamlar, saygılar.

memospinoz

Alıntı yapılan: afu - 05 Nisan, 2017, 11:31:37
teşekkür ederim  :)
ben de "yaşamak için kitap alanlar"danım sanırım. evin her tafarına yayılmış kitaplıklar arasında dolaşmak o kadar güzel ki, dışarı çıkasım gelmiyor.
Estağfurullah. Yazılacak aslında daha çok şey vardı da kısa kestim.
Bir eve girdiğimde gözüm hemen kitaplık arar. Bir evde kitaplık yoksa, kütüphane yoksa sanki o ev ruhsuz bir evmiş, sanki o ev aşırı sıkıcıymış gibi gelir bana. Belki de ben aşırı takıntılıyım, bilemiyorum.  ;D

NOT: Evli arkadaşlar yazmışlar, etmişler. Yapmayın arkadaşlar, evlilikten iyice soğutuyorsunuz beni.  :D Bizimkiler kızıyor zaten 40 yaşına gireceksin neredeyse, hala evlenmedin diye. Ne yapayım ben şimdi? Evleneceğim diye yakayım mı kütüphaneyi? Yoksa il halk kütüphanesine mi bağışlayayım kitaplarımı? Veya kitapları benim kadar çok seven bir hatun arama çalışmalarımı daha fazla mı hızlandırayım? Bir akıl verin şu kardeşinize.  ;D

tunaorhun

Kitabın üç düşmanı vardır.Ateş, su ve kadın. Yani yangın, sel ve kadın.

köstebek

JBC'den beklentimiz doyuma ulaşmış galiba, işi kadınlara ve kitaplara vurduk. :) Aslında güzel geyik dönüyor, ama Jedmau'dan da katkı bekliyoruz, boşuna adamın sayfasını işgal etmiş olmayalım.

Bu arada kadınlar iyidir hoştur da, hakkaten kitap yığınlarına karşı yaklaşımları epey sert oluyor.

Farkında mısınız: Batman'ın mağarasında bile hiç kitaplık görünmüyor, bırakın kitaplığı, iki tane raf bile gördüğümü hatırlamıyorum