Nathan Never aylık seri tanıtımları

Başlatan Nemo, 09 Ağustos, 2012, 10:26:49

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kalidor

Alıntı yapılan: Nemo - 10 Eylül, 2012, 15:10:18
Bu sayıda, Sonia Lockart ile Halil arasındaki kavgada, Sonia'nın dövüşmek için masa üstüne çıkması ve diğerlerinin ona Sonia, Sonia diye tezahurat etmesi Hirkanyalı Kızıl Saçlı Kadını anımsattı :) Kalidor'a sevgilerle ;)

Mükemmel bir göndermedir ;) Red Sonja'yla ilk tanıştığımız macera olan Song of Red Sonja'ya göndermedir.
Crom! Ölüleri Say...

Nemo

Sevgili Behzat, aslında tatile haftaya çıkıyorum :) Kısmetse Dampyr'in memleketini de görecegim.

Özel Alfa Ajanı

Nemo

12- SON SAVAŞ

Yazar: Antonio Serra
Çizer: Roberto De Angelis
Kapak: Claudio Castellini
Yayın Tarihi: Mayıs 1992

Nathan-sahte görev ismiyle Noah- ve Susan'ın takımları arasındaki talimde, giydiği tulumdaki arıza nedeniyle Halil ve ona yardım etmek isteyen Mckenzie devre dışı kalır. Susan ise yanlışlıkla Matthews'i vurmaya kalkar fakat son anda Nathan tarafından engellenir. Eğitim sonrasında Nathan'ın takımı başarısız olmuştur. Albay Ishima, Nathan hakkında yanıldığını söyler. Susan ise Nathan'dan giderek şüphelenmeye başlar. Sağlık testinden geçen Susan, Doktor Roger'ın artık ilaçlara devam etmeme önerisini reddeder.
Nathan, eğitim sırasında olanları düşünmektedir. Susan'ın takımındakiler insan üstü bir güçle mücadele ederken, kendi takımındakiler onlara yetişememiştir. Matthews, Nathan'ın odasına gelir ve onunla bazı şeyler konuşmak istedigini söyler. Fakat, konuşma gerçekleşemeden, bir dron (eğitim robotu) tarafından öldürülür. Olaya kaza süsü verilmiştir. Sonia, olayı öğrenince bu duruma daha fazla katlanamayacağını düşünür.
Aynı gece, Sigmund, Nathan ile iletişim kurar. Ve Connery Amalgamated şirketinin, genetik mutasyona yol açan Euridal Poliklorik maddesinini üretildigi Arctic 3 üssünü de yönettiğini öğrenmiştir(Bkz: Sayı 6). Maddeyi, kışlaya gönderirken de anson tomino tulumlarından yararlanmışlardır. Yine kapısı çalınan Nathan, kapıyı açınca karşısında Hicks'i bulur. Matthews'in ona verdigi diski izlerler. Diskte ordunun yüksek rütbeli subaylarının suçlu olduğunu kanıtlayan konuşmalar vardır. Artık harekete geçmeye karar veren kahramanımız, Hicks ile birlikte lojmana dönerken, Hicks vurularak yere düşer. Onu vuran ise Vasquez'dir. Susan ile Vasquez, Nathan'ı bayıltırlar.
Gözlerini açtığında bir tulum içerisinde olan Nathan'a da tıpkı Hartman gibi ilaç verilmiştir. Susan'ın amacı eğitim küresinde Nathan'ın ile son kez mücadele edip onu öldürmektir. İlacın etkisinde olan Nemo, Susan'ın bombalarından son anda kartulmayı başarır. Susan, planının amacını açıklar: Hükümet, Armstrong Akademisini kapatmaya karar vermiştir. Fakat Susan'a göre uzayda doğmuş insanların uzay piyadesi olmaya hakları yoktur. Planına göre birkaç zırhlı adamı kışlayı ele geçirecektir. Adamlarından Kobayaşi ve Bishop ise nükleer bir başlık yapmayı başarmış ve hükümet, kışlayı kapatmaya direnirse bunu kullanacaktır.
Nathan, Susan'ı konuşturmaya devam edip onu oyalar. En sonunda ikili, birbirlerinin tulumlarını vurur. Susan'ın tehlikede olduğunu anlayan Vasquez ona yardım etmek için harekete geçse de karşısında Susan'ın onları kandırdığını duyan Sonia'yı bulur. Vasquez, onu engellemeye çalışan Sonia'yı öldürür. Egitim küresine giren Vasquez, Susan'a yardım etmek ister fakat ilacın etkisine giren Susan, Vasquez'i vurarak öldürür. Nathan ise çok geç olmadan çıkış yolunu bulmaya çalışır. Bu arada, Susan'da kendini kaybederek ilacın etkisi ile ölür.
"Alfa Ajanı Nathan Never'ın raporundan ayrıntı: Bir giriş kapısına ulaşıp tulumu çıkarmayı başarmış ve benim için hazırlanan sondan kurtulmuştum. Derhal, alarm verdim. Bombalar bulundu ve etkisiz hale getirildi. Başsız kalan komplocular yakalandılar. Susan Connery'nin cesedi çıkarıldı ve babasına yollandı. Genç yüzbaşının hayalleri sona erdi, fakat nedenleri ve korkuları devam ediyor."

Özel Alfa Ajanı

Nemo

Özel Alfa Ajanı

rumar80

Alıntı yapılan: Nemo - 11 Eylül, 2012, 08:59:53
Sevgili Behzat, aslında tatile haftaya çıkıyorum :) Kısmetse Dampyr'in memleketini de görecegim.

Prag'a yaklaşık iki sene önce gitmiştim, ama tiyatroyu bulamamıştım.  :) ;)

Nemo

Abi, bakalım Kayıp Adımlar Tiyatrosunu ben bulabilecek miyim?:)
Özel Alfa Ajanı

rumar80

Eski Prag'ı yürüyerek gez. Zaten çok büyük bir yer değil. Tadını ve tarihi çıkar.

NIC

Alıntı yapılan: Nemo - 11 Eylül, 2012, 08:59:53

:-[ :-[ :-[ :-[

Uzay piyadeleri hikayesi de enfestir.Anime göndermeleri de başta Gundam olmak üzere epeyce vardı.Nathan'ın giydiği üniformalar,robotlar...Ayrıca büyük uzay gemisi ve mürettbatı da Aliens filminden alınmış

NIC

Hüseyin sayende seriyi tekrardan okumaya başladım.

Gerçi baştan başlamaktan başka şansımda pek yoktu çünkü fazla sayı yok.Şu an Türkiyede 60. sayıdayız,Nathan'ın ilk çıkış tarihi mayıs 1996

16 yılda ancak bu kadar yol alabilmiş alfa ajanı.

Teks  30 ayda,

Zagor km  15 ayda bu kadar sayı çıkarıyor.

Bana da Hey MaşAllah demek kalıyor

rumar80

Bardağın yarısı dolu diyelim ve daha da dolması için umut edelim.

kalidor

Uzay piyadeleri Nathan'ın unutulmaz maceralarındandır, ama şu ana kadar dev albümleri saymazsak en iyi macera Babil Kitaplığı'ydı.
Crom! Ölüleri Say...

NIC

Alıntı yapılan: kalidor - 11 Eylül, 2012, 17:01:45
Uzay piyadeleri Nathan'ın unutulmaz maceralarındandır, ama şu ana kadar dev albümleri saymazsak en iyi macera Babil Kitaplığı'ydı.

Stanley Kubrick'ten Umberto Eco'ya,Banana Yoshimoto'dan Jorge Luis Borges'a kadar pek çok göndermeyle dolu Babil Kitaplığı hikayesini okurken oldukça keyif almıştım.Özer sahaf zamanındaki Bahaus Katili ve Katy Teller hikayesinin de hakkını yememek lazım

Lakin benim listemde en üstte daha melankolik tadları olan Yasak Bölge/Gölge adamlar ve Kötü anılar/Onbirinci emir var.

Zinhar Dev albümleri saymıyorum tabikide

Nemo

13- YILDIZLARIN ÖTESİNDE

Yazar: Michele Medda, Antonio Serra ve Bepi Vigna
Çizer: Germano Bonazzi
Kapak: Claudio Castellini
Yayın Tarihi: Haziran 1992

Profesör Alex Arnold liderliğinde, uzaydaki bir asteroit'te maden kazıları yapılmaktadır. Ekip, kazı sırasında yabancı bir yaşam formunun ürünü olan gizemli bir nesne bulur. Profesör Arnold, orduya haber vermeden gizemli nesneyi incelemeye karar verir.
15 yıl sonra...Profesör Arnold, otel odasında arkadaşı Herbert Benson ile buluşacaktır. Ondan istedigi bir madde vardır. Maddeyi kullanamadan kriz geçirerek Herbert'in boğazına yapışır.
Apokalips Plaza..Kal Skotos, babası Aristoteles'e bekledikleri adamın otel odasına ölü bulunduğunu bildirir. Birkaç hafta sonra, Alfa Ajansı'na Profesör Arnold'ın eşi Cora gelmiştir. Kocasının ölüm nedeninin saklandığına inanan Cora, Nathan'dan yardım ister. Ayrıca Alex'in bedeni yanlışlıkla yakıldığı için de, tam olarak otopsi yapılamamıştır. Aynı anda GölgeKardeşliğinin gizemli karargahında, esrarengiz lidere, Profesor Arnold'ı ellerinden kaçırdıkları haberi verilir. Bunun üzerine, esrarengiz lider, Alex'in karısı Cora'yı takip etme emri verir.
Kahramanımız, araştırmasına, Arnold'ın bedenini inceleme fırsatı bulan Doktor Moon ile görüşerek başlar. Moon'dan, Arnold'ın bedeninin dıştan sağlıklı ama içten çürümüş olduğunu öğrenir. Cora'ya bu bilgileri ileten Nathan, Cora'nın yönlendirmesi ile, Alex'i uzay görevlerine götüren mekigin pilotu olan Jerry Lone ile konuşmaya gider. Serseri bir pilot  olan Jerry, bar kavgasından sonra hapse düşmüştür. Kefaletini ödeyip Jerry'nin serbest kalmasını sağlayan Nathan, Jerry'e Arnold hakkında bildiklerini sorar. Jerry, Arnold'ın gizemli deneyler yaptıgını söyler ve Herbert Benson isimli başka bir profesör ile Arnold'ın yakın dost olduğunu belirtir. Herbert, Isaac Asimov Üniversitesi'nde fizik doçentidir ve cyborg ile android uzmanıdır. Fakat, Herbert'ten uzun zamandır haber alınamamaktadır. Üniversite'den Herbert ile ilgili bilgi alamadan ayrılmak zorunda kalan kahramanımızın peşine iki kişi düşmüştür. Takip edildiğini anlayan Nathan, Mendoza'nın yaptığı araç ile ikiliyi yakalamayı başarır. Fakat onları kimin yolladığını öğrenemez.
Gölge Kardeşliğinin Merkezi...Gizemli lider, iki adamının yakalandığını ve olaya yine Nathan Never'ın karıştığını öğrenir. Bu arada, Herbert Benson, Cora'ya ulaşır ve ona bazı talimatlar vererek Tersicore uzay üssüne gelmesini söyler. Alex'in hayatta olduğunu da konuşmasına ekler. Nathan'dan habersiz Tersicore uzay üssüne giden Cora, burada Herbert ile buluşur. Nathan ise, Cora'nın gittiği yeri öğrenmiş ve gizliceTersicore'a gelmiştir. Burada, tesadüf eseri Jerry ile karşılaşır. Cora'yı Tersicore üssüne Jerry getirmiştir. Herbert, Cora'ya aslında Alex'in bedeninin öldüğünü ama zihninin Herbert'in bedeninde yaşadığını söyler. Cora buna inanamaz. Gerçekte ise Herbert'in yani Alex'in amacı Cora'nın vücuduna zihnini yerleşmektir.
Aynı anda, Aristoteles'de Tersicore'a doğru yol almaktadır. Amacı, Alex ile görüşmektir. Jerry ile Nathan ise, Cora'nın gittiği yeri öğrenip oraya gelirler. Fakat Gölge Kardeşliğinin adamları da onların peşindedir. Jerry'i dışarda gözcü bırakıp binaya giren Nathan, tıpkı June'u sakladıkları tüpler gibi yapay beden üreten tüpler görür.(Bkz: Sayı 7-8) Cora ile Nathan yüzyüze gelirler. Nathan, Cora'yı durdurmak için ateş açsa da, Cora, bedeninin zaten ölü olduğunu söyleyip Nathan'ı kafasından yakalar ve zihinlerini birleştirmek için harekete geçer. Böylece Nathan'ın beyninde geçmişte olanlara dair bilgiler oluşur.
"Bir an, zamanın sonsuzluğunun küçük bir kesidinde, bilinmeyen bir gezegende bir felaket yaşanmıştır. Felaketten kurtulan bir grup uzaylı yeni bir ev aramak için evrene yayılır. Öngörülemeyen bir hata sonucu bir asteroid ile çarpışırlar ve yaratıklar karanlığa gömülür. Ta ki, Alex ve ekibi, maden kazısı sırasında onları gün yüzüne çıkarana dek...
Psikometabiyoz denilen fiziksel ve zihinsel kaynaşma ile yaratıklar kendi özlerini Alex'e ve diğerlerine aktarırlar. Uzaylıları içlerinde saklayarak onlara yapay bedenler üretmeye başlarlar. Klonlar sayesinde uzaydan gelen yaratıklar, insanların arasına barışçıl bir şekilde karışabilir ve bir gün kendilerini dünyaya gösterebilirler.Uzaylılar özlerini zengin ve kudretli insanların bedenine aktarırlar. Böylece Gölge Kardeşliği doğar. Fakat, kardeşlerden biri olan Alex Arnold, Dünya'yı kendi gezegenlerine benzetmek ister. Gölge Kardeşliğinin esrarengiz lideri bunu kabul etmez. Böylece Alex, kardeşliğe duyduğu öfke ile onlara ihanet eder ve Aristoteles Skotos ile anlaşarak, ilk biyodroit olan June'u onlara satar.
Psikometabiyoz'un yan etkisi ise insan bedenlerine zarar vererek onları kısa sürede öldüren, yaratıkların özünü de etkileyen bir tür kansere yol açmaktır. Bunun için June'un yaratıcısı da olan Doktor Alan'a başvurulmuştur. Alex, insanoğlunun deneylere karışmasına daha da çok sinirlenir. June olayındaki ihanetin ardında Alex'in olduğunu öğrenen Kardeşlik lideri, Alex'in yakalanmasını emreder. Alex ise kaçıp, zihnini önce Herbert'e sonra da Cora'ya aktarmayı başarmıştır.
Cora ile Nathan'ın zihinleri yer değiştireceği sırada, Gölge Kardeşliğinin adamları bunu engeller ve Nathan'ın hayatını kurtarırlar. Gölge Kardeşliğinden 1 Numara, bir daha yollarına çıkmaması için Nathan'ı uyarır. Jerry ile birlikte oradan ayrılan Nathan, arkasını dönüp tekrar karşılaşacaklarını söyler ve Jerry ile birlikte Tersicore'dan ayrılır. Bu arada, Skotos da, Alex'in başına gelenleri öğrenmiştir ve Tersicore'dan ayrılır.
"Uzay...Bazıları için insanoğlunun son sınırı. Bazıları içinse, uyanık görülen bir rüya. Bugün, iki ayrı uzay gemisinde, birbirinden farklı iki adam, evrenin harikalarını seyretmiyor. Biri, sarsıcı ve travmatik bir olay yaşadı. Aynı zamanda, hayranlık uyandırıcı bir olay. Gözlerinin önünde yeni kapılar açılıyor. Yaşadığı dünyaya dair farklı bir bakış açısı, yalnız olmadığımızın anlaşılması, yeni yaşam biçimleriyle iletişim olasılığı ve belki de hiç çözülmemiş sorunları çözme ihtimali..
Diğer adamın gözüyse bazı ufuklara çoktan açılmış. Ama o yalnızca güç ve egemenlik arzuluyor. Gözleri, ona sadık kalabalıkların üzerinde, hep ona hizmet eden bir dünya düşlüyor. İki adam ve iki gelecek vizyonu... Ama aralarında dev bir boşluk, pek çok sırrı gizleyen evrenin sonsuz karanlığı var..."

Özel Alfa Ajanı

Nemo

Özel Alfa Ajanı

Nemo

Böylece Gölge Kardeşliğinin kökenini öğrenmiş olduk. Benim ilk okuduğumda çok etkilendiğim bir maceraydı. Tıpkı ilk 3 dev albümü okuduğumda hissettiklerimle aynı etki.
Bu arada, kitapta 54. sayfada Yıldız savaşlarındaki iki robot dostumuz bize göz kırpıyor. 53. sayfada ise hangi Japon mangası ya da animesinden fırlamış robotlar bilmiyorum ama 2 tane dev robot var.
Özel Alfa Ajanı