Nathan Never aylık seri tanıtımları

Başlatan Nemo, 09 Ağustos, 2012, 10:26:49

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

NIC

Alıntı yapılan: Nemo - 12 Eylül, 2012, 10:29:23
53. sayfada ise hangi Japon mangası ya da animesinden fırlamış robotlar bilmiyorum ama 2 tane dev robot var.

Onlar Mazinga ve Gundam sevgili Hüseyin

Nemo

Teşekürler NIC ;)
Gundam'ı duydum ama Mazinga'yı sayende öğrenmiş oldum :)
Özel Alfa Ajanı

kalidor

Alıntı yapılan: Nemo - 12 Eylül, 2012, 10:29:23
Böylece Gölge Kardeşliğinin kökenini öğrenmiş olduk. Benim ilk okuduğumda çok etkilendiğim bir maceraydı. Tıpkı ilk 3 dev albümü okuduğumda hissettiklerimle aynı etki.
Bu arada, kitapta 54. sayfada Yıldız savaşlarındaki iki robot dostumuz bize göz kırpıyor. 53. sayfada ise hangi Japon mangası ya da animesinden fırlamış robotlar bilmiyorum ama 2 tane dev robot var.

Yalnız 36. sayıda "Gölge Kardeşliği"adlı macerada Gölge Kardeşiliği'nin kökeni apayrı bir yere taşınıyor. Dev albümlerle çakışma da oluyor. Yani uzaylılardan öte ultra sapienslere bağlanıyordu yanılmıyorsam.
Crom! Ölüleri Say...

rumar80

Nathan'ın en güzel yanlarından biri de bu. 98 sayfaya sığmayan maceralarda sayfa sayısını arttırıyorlar. Daha uzun, daha güzel macera oluyor.

tommikser

Bence Nathan'ın güzel yanlarıdan birisi Mangaya karşı saygı duruşunda bulunması.Sigmunt'un bilgisayarlarda yaptığı eğlenceli tanıtım animasyonlarında bol bol manga çizgileri görmek çok hoşuma gidiyor.Nathan'ın manga çizgiler içinde görmek keyifli.

Maceralara ise diyecek birşey bulamıyorum.Dev albümlerin devamının nasıl olduğunu acayip derecede merak ediyorum.

NIC

Alıntı yapılan: kalidor - 12 Eylül, 2012, 11:39:25
Yalnız 36. sayıda "Gölge Kardeşliği"adlı macerada Gölge Kardeşiliği'nin kökeni apayrı bir yere taşınıyor. Dev albümlerle çakışma da oluyor. Yani uzaylılardan öte ultra sapienslere bağlanıyordu yanılmıyorsam.

Bende bu şekilde hatırlıyorum hatta az önce baktım K. Demircan önsözde aylık diziyi Dev albümlere bağlayan ilk sayı 36. sayı yazmış.

Nemo

Evde, o sayıya tekrar bakmam lazım arkadaşlar, yanlış bilgi vermeyeyim.
Özel Alfa Ajanı

NIC

Anime ve Manga yönünde forumumuz malesef biraz yavaş ilerliyor.

Birkaç arkadaş şaşalı başlangıçlar yapmış ama gerisi gelmemiş.

Eminim ki forumda yetkin arkadaşlar vardır.

Biraz bu bölümlerde dürtmeler yapsak ey Japon halkı,ne dersiniz?

V

Alıntı yapılan: NIC - 12 Eylül, 2012, 18:28:06
Anime ve Manga yönünde forumumuz malesef biraz yavaş ilerliyor.

Birkaç arkadaş şaşalı başlangıçlar yapmış ama gerisi gelmemiş.

Eminim ki forumda yetkin arkadaşlar vardır.

Biraz bu bölümlerde dürtmeler yapsak ey Japon halkı,ne dersiniz?

E-dergimizin Ekim ayında çıkacak 4. sayısında oldukça geniş bir anime dosyası sizleri bekliyor bilesiniz..
"İstemem,eksik olsun.."

Nemo

14- KAVRUK ÜLKE

Yazar: Michele Medda
Çizer: Nando e Denisio Esposito
Kapak: Claudio Castellini
Yayın Tarihi: Temmuz 1992

Kahramanımız, Arazi denilen boş ve ıssız çölde tek başına ilerlemektedir. Artık takati kalmadığı için yere düşer. Etrafını saran çöl yaratıkları, Nathan'a saldıracağı sırada, Joey isimli bir çocuk onu kurtarır. Nathan, gözlerini açtığında karşısında Joey ile anne ve babasını görür. Yeşil Gökyüzü adı verilen çöl ortasındaki yemyeşil bir kasabada olduğunu anlayan Nathan, kurtarıcılarına teşekkür eder. Daha sonra kasabanın papazı Reiji ile tanışır.
Nathan, kısa bir tatile çıkmıştır. Flyer'ıyla çöl üzerinde uçarken arıza sebebi ile çöle düşmüştür. Joey'in babası Jake'den Yeşil Gökyüzü'nde elektrik ile çalışan hiçbir alet bulunmadığını öğrenir. Kasaba insanları da barışçıl insanlardır. Yeşil Gökyüzü'ne en yakın kasabanın Kingsville olduğunu öğrenen kahramanımız oraya gitmeye karar verir. Böylece Alfa Ajansı'ndan yardım isteyebilecektir. Birkaç gün kasabada dinlenmesi ile birlikte orada yaşayanlarla samimi olur. Tüm kasaba sakinleri şehirden gelen bu yabancıyı tanımak istemektedir. Jake'in eşi Marian ise Nathan'a ayrı bir sempati beslemektedir. Yeşil Gökyüzü'nün deli mucidi Archie ile de tanışan Nathan, Alfa Ajansı'nı videofon'dan arayabilmek için Jake'i de yanlarına alarak Kingsville'e doğru yola çıkar. Jake'in yaramaz oğlu Joey'de gizlice Archie'nin aracına binmiştir.
Dördü birden Kingsville'e doğru yol alırken, yolda bir akbaba topluluğuna rastlarlar. Oraya varınca kasaba sakinlerinden birinin can çekişen bedeni ile karşılaşırlar. Paul isimli kasaba sakini, Yeşil Gökyüzü'nde üretilen petrollerden bir varil çalmış ve bunu Kingsville'de satmaya götürürken, Bikers isimli motorsikletliler çetesi ile karşılaşmıştır. Bikers, Kingsville'in sahibi King isimli şahıs için çalışmaktadır. King ve adamları Yeşil Gökyüzü'nün yerini tam olarak bilmediği için henüz onlara dokunamamıştır. Jake, King ve adamlarının Yeşil Gökyüzü'ne tehlike getireceğini bildiği için kasabanın yerini hep saklı tuttuklarını söyler. Bu olayın ardından dördü birden Kingsville'e varır.
Nathan videofon bulmak umuduyla Jake'lerden ayrılır. Jake ve diğerleri de kasabadakilerin eksiklerini alırlar ve daha sonra bir bara girerler. Barda, Bikers grubundan iki kişinin sataşmasından Nathan sayesinde kurtulan Jake, Archie ve Joey, hep birlikte yeniden kasabaya dönerler. Dönüş yolunda intikam almak isteyen Bikers çetesinin iki elemanından, çölde yaşayan ve mutasyona uğramış Yüzayak denen yaratıklar sayesinde kurtulurlar.
Bu arada, Bikers grubunun lideri Drago, Nathan'ın düşen Flyer'ını bulur ve onu tamir ettirir. Böylece, Flyer'ı kullanarak Yeşil Gökyüzü'nü bulabileceklerdir.
Bikers ve King tehlikesinin belirmesi üzerine Nathan, kasabada kalmaya ve Jake'lere yardım etmeye karar verir. Nitekim, Drago, Flyer'ı kullanarak Yeşil Gökyüzü'nü bulur. Ertesi gün, bir grup Bikers ve bir araba içinde King'in adamları Yeşil Gökyüzü'ne varırlar. Kasaba halkı ve Nathan, gelenlerin önüne dizilir. Arabanın camı açılır ve karşılarında Kingsville'in sahibi belirir:
-Herkese selam. benim adım King!...

LAL KITAP SAYI 4 kapagi:

Özel Alfa Ajanı

Nemo

15- ÇÖL AKINCILARI

Yazar: Michele Medda
Çizer: Nando e Denisio Esposito
Kapak: Claudio Castellini
Yayın Tarihi: Ağustos 1992

King, Yeşil Gökyüzü sakinlerine birlikte çalışmayı teklif eder. Petrol kuyularını King işletirse hepsinin zengin olacağını belirtir. Nathan ve Jake önderliğindeki bir grup, King'le beraber çalışmayı reddeder. King, Yeşil Gökyüzü sakinlerini tehdit ederek oradan uzaklaşır.
Ertesi akşam, Joey ve arkadaşı Pandora gizemli bir bitkinin yanına yaklaşır. Bitkiden çıkan sporlar Pandora'nın üzerine yapışır. Jake, Nathan ve Pandora'nın babası olay yerine varınca bitkileri yakarak ortadan kaldırırlar. Bunun, King'in işi olduğunu anlamakta gecikmezler. Papaz Reiji, insanların hayatını tehlikeye sokmaktansa, King için çalışmayı kabul eder.
Aynı anda, Bikers çetesinin elemanlarından Kong isimli biri Drago'nun emirlerine uymaktan sıkılmıştır. Ona göre, Bikers grubu bağımsız ve gezgin bir çetedir. King'in esiri gibi çalışmayı kabul etmemektedir. Kong, Drago'ya bunu söyleyince, Drago onu tersler. Aynı gece, Nathan'ı yakalamak için Yeşil Gökyüzü'ne giderler. Archie'nin yardımı ile Nathan saklanmayı başarsa da, Drago ve adamları küçük Joey'i kaçırır ve Nathan'ın teslim olmasını Jake'e söylerler.
Nathan olayı öğrenince çok üzülür ve hemen harekete geçmeye karar verir. Bikers çetesinden hiç beklenmedik bir destek görür. Kong ve yandaşları, Drago'nun emrinde çalışmak istemedikleri için Nathan ile işbirliği yapıp Drago'yu ortadan kaldırmaya karar vermiştir. Buna göre, Nathan, Drago'yu düelloya davet edecektir. Ertesi gün karşısında Nathan'ı gören Drago, şaşkınlığa uğrar. İkili arasındaki düelloyu Nathan kazanır. Böylece Kong, Bikers'ın yeni lideri olur ve King'in emrinde çalışmaktan vazgeçip yollara düşerler.
Joey'i kurtardıktan ve Drago'yu alt ettikten sonra geriye bir tek engel kalmıştır: King. Nathan'ın başka bir planı daha vardır. Archie'nin araçlarından birini tamir ederler. Onun motor gürültüsü ile Yüzayakları harekete geçireceklerdir ve onları King'in petrol kuyularına doğru götüreceklerdir.
Plan harika bir şekilde işler. Araba gürültüsünden ürken Yüzayaklar, yeryüzüne çıkar ve önüne gelen herşeyi yakıp yıkırak ilerlerler. King petrol kuyularının mahvolduğunu sinirler içinde izler. Nathan, arabasıyla ordan kaçan King'in yolunu keser. İkili arasındaki mücadele sonucu King de hayatını kaybeder. Böylece Yeşil Gökyüzü sakinleri artık özgürdür. Nathan, Archie ve Jake'e veda eder. Jake:
-Nathan, bekle! Joey ve Marian'a ne diyeyim?
-Onları asla unutmayacağımı söylersin.

Nathan, araca atlayıp Flyer'ına ulaşmak için oradan ayrılır. Joey, Nathan gittiği için çok mutsuzdur. Birden gökyüzünde Nathan'ın Flyer'ı belirir.
-Anne, Baba.
-Joey neler oluyor?
-Nathan bizimle kalmak için geri dönmüş.
-Hayır Joey. Nathan eve dönüyor. Ama veda etmeye gelmiş.

Flyer'ından el sallayan Nathan, Yeşil Gökyüzü'nden Joey'in ağlayan gözlerine rağmen uzaklaşır.

LAL KITAP 5. sayi kapagi:

Özel Alfa Ajanı

rumar80

Bu tanıtımların benim için iki güzel yanı var:

1) Aylar önce (yıl bile olmuş olabilir) eski sayıları tekrar hatırlamak
2) Bizde olmayan orjinal kapakları burada görebilmek

Sağol Nemo.

Nemo

Nemo, bu ay 30. yasini kutluyor.

Bunun serefine aylik seri tanitimlarina yillar sonra tekrar baslayacagim :)

Özel Alfa Ajanı

darkwood

Alıntı yapılan: Nemo - 18 Haziran, 2021, 11:02:48
Nemo, bu ay 30. yasini kutluyor.

Bunun serefine aylik seri tanitimlarina yillar sonra tekrar baslayacagim :)

Nathan tanıtımlarını özlemeye başlamıştık, güzel haber.
Darkwood Sakinleri..

Zeljko

Sen yeterki başla kardeşim ben izindeyim  :)
Şu Gotham'ın önü bir uzun alan
Bir tek seni sevdim Christopher Nolan