Captain America: Civil War (2016) - Phase 3/13

Başlatan dean, 07 Nisan, 2014, 19:44:17

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dean

Captain America: The Winter Soldier'ın inanılmaz gişe başarısı sonucu (Adamlar şimdiden ilk filmin toplam gişesini geçti.) Captain America'da bir anda önemli bir gişe karakterine dönüştü. Marvel'da üçüncü film için hiç geç kalmayacak. 3. film biraz önce duyuruldu. Kamera arkasında ki ekibin aynı kalacağı (en güzel haber bu) film 6 Mayıs 2016'da vizyona girerek Phase 3'ün ikinci filmi olacak. Bu tarihin bir diğer önemli filmi tabi ki Batman vs. Superman olacak. 6 Mayıs 2016'ta gişede inanılmaz bir Marvel, Dc mücadelesi yaşanacak.

Gambit

tabii ki Batman Superman a gidilecek o gun ilk :)

de, taa 2016 mi yahu Batman Superman. Yuh artik

dean

Ben her türlü ilk Captain America'yı izlerim sonra araya bir iki saat koyup Batman vs. Superman'e giderim. Ama şöyle bir durum var. Bizim ülkede ikisini aynı güne koymazlar. O yüzden böyle bir çakışma olmaz. Zaten Winter soldier bile 26'sında Avrupa'da, 4'ünde America'da, 11'de Türkiyede vizyona giriyor. Adamlar ayarlıyor işte bir şekilde.

dean

Sabah büyük bir dedikodu patladı. Robert Downey Jr.'ın filme katıldığı ve Civil War hikayesinin anlatılacağı konuşuluyor. Haber çok ciddi. Resmi açıklama bekleniyor olumlu veya olumsuz.

Nightrain

Yönetmeni açıklamıştı: bu filmde Steve Rogers'in hikayesi son bulacakmış. Captain America hakkında biraz bilgiye sahip olanlar az çok ne demek istediğimi anlamıştır zaten. Öte yandan Civil War olayına çok şaşırdım. Ben daha çok Avengers'da işlerler diye tahmin etmiştim.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

Chuck

Belki dean güncel comics haberlerinde ki civil war olayınıda bu filme hazırlık için yapıyorlardır.
+ Her girdiğim yol çıkmaz sokakla son buluyor
- O halde yeni bir harita bulmalısınız

dean

Alıntı yapılan: Neco - 14 Ekim, 2014, 16:42:06
Belki dean güncel comics haberlerinde ki civil war olayınıda bu filme hazırlık için yapıyorlardır.

Yüksek ihtimal. Katılıyorum.

Johnny Cage

Alıntı yapılan: Nightrain - 14 Ekim, 2014, 12:58:37
Yönetmeni açıklamıştı: bu filmde Steve Rogers'in hikayesi son bulacakmış. Captain America hakkında biraz bilgiye sahip olanlar az çok ne demek istediğimi anlamıştır zaten. Öte yandan Civil War olayına çok şaşırdım. Ben daha çok Avengers'da işlerler diye tahmin etmiştim.
burda olaya giriş yapıp avengers 3 te bitirebilirler

dean

Alıntı yapılan: Johnny Cage - 14 Ekim, 2014, 20:18:49

O da baya bi' konuşulan ihtimal.

Ras Al Ghul

Alıntı yapılan: Johnny Cage - 14 Ekim, 2014, 20:18:49
Bence öyle olması en iyisi

Caped Crusader

MCU'da kahramanlardan kimliği gizli olan yok diye hatırlıyorum.Civil War nasıl işlenecek merakla beklemedeyim.

dean

Alıntı yapılan: Caped Crusader - 29 Ekim, 2014, 00:06:18
MCU'da kahramanlardan kimliği gizli olan yok diye hatırlıyorum.Civil War nasıl işlenecek merakla beklemedeyim.

Aynen öyle. Ciddi bir merak konusu benim içinde. Daredevil ve Iron Fist gibi dizisi yapılan karakterlerin gizli kimliği olacak. Ama onlar şuan için filmlerden uzak duracak gibiler. Çizgi Romandaki Spider-Man'in konumunda Black Panther'in olabileceği konuşuluyor. Bakalım.

Caped Crusader

Alıntı yapılan: dean - 29 Ekim, 2014, 00:11:51
  Aynen öyle. Ciddi bir merak konusu benim içinde. Daredevil ve Iron Fist gibi dizisi yapılan karakterlerin gizli kimliği olacak. Ama onlar şuan için filmlerden uzak duracak gibiler. Çizgi Romandaki Spider-Man'in konumunda Black Panther'in olabileceği konuşuluyor. Bakalım.

Black Panther olursa saçma olur sonuçta Wakanda'lı bir karakter.Bence Spider-Man konumuna en iyi Daredevil olur.Tabi Daredevil dizisi filmlere yakın temasta olursa ya da Sony'den Spider-Man'in telifini alabilirler.Disney'in Sony ile arası heralde Fox'tan iyidir.

dean

Alıntı yapılan: Caped Crusader - 29 Ekim, 2014, 00:31:35
Black Panther olursa saçma olur sonuçta Wakanda'lı bir karakter.Bence Spider-Man konumuna en iyi Daredevil olur.Tabi Daredevil dizisi filmlere yakın temasta olursa ya da Sony'den Spider-Man'in telifini alabilirler.Disney'in Sony ile arası heralde Fox'tan iyidir.

Kimlik açıklamaktan ziyede, çizgi romanlarda Spider-Man'in kararsızlığı; bir Captain'a, bir Tony'e dönüşü vb. gibi kısımlar Black Panther'a kalabilir. Onun dışında gizli kimliği açıklama olarak Daredevil bana da yakın geliyor. Ama 2015'te dizisi başlayan bir karakteri 2016 yılında bu derece önemli bir konumda kullanacaklarını kesinlikle düşünmüyorum. Spider-Man konusunda ise Marvel ve Sony'nin görüştüğü haberleri zaten geliyor. Sony'nin Spider-Man'in gidişatından memnun olmadığı da malum. İmkansız değil.

dean

Marvel'ın yeni duyurduğu filmlerle ilgili bilgileri toparlayan kısa yazılar yazmak istiyorum. Vizyon sırası ile gideceğim içinde ilk Captain America: Civil War ile ilgili yazacağım.

İki gün önce Phase 3 filmlerinin duyurusunu yaparken Kevin Feige filmin adını Captain America: Serpent Society diye duyurmuştu. Hatta internete saniyesinde bu isimle geçmiş ve hemen dedikodular başlamıştı. Ama Feige bombayı duyuruların sonuna saklamıştı. Çünkü bir anda ekran kararmış ve yazı Captain America: Civil War'a dönmüştü. Onu takiben sahneye Robert Downey Jr. ve Chris Evans çıkmıştı. İkilinin ufak çaplı kavgası seyirciyi çılgına çevirmişti. O sırada ekran yine kararıp Black Panther görülmüş ve Chadwick Boseman, Black Panther olarak açıklanmıştı.

Evet, Marvel'ın filmi duyurması işte yukarıdaki gibi baya hareketli oldu. Keza bütün filmlerini baya bir şov içinde, çok gösterişli bir şekilde sundular. Civil War'a gelirsek. Aslında film kendisini logosundan bile biraz ele veriyor. Marvel'ın diğer bütün filmleri ile kıyaslayın, uzantı isimler kahramanlarımızın isimlerinden daha küçük puntolarla yazılırken, burada Civil War yazısı Captain America yazısının üç katı büyüklüğünde. Bu da Captain America odaklı bir film yerine Civil War'un ruhuna daha yakın bir film izleyeceğimizin habercisi adeta.

Civil War'un ruhu demişken. Yabancı forumlarda bu ara 7/24 Civil War'un Spider-Man'siz olamayacağı yada henüz bu kadar az karakter varken Civil War yapmanın erken olduğu ile ilgili bir çok yorum yapılmakta. Yalnız şöyle bir durum var. Zaten uyarlandığı spesifik maceranın özüne sadık kalan film olmadı şu ana kadar bu piyasada. Mesela Iron Man 3(Extremis), ikinci Captain America(Winter Soldier), X-men 3(Dark Phoenix Saga), Batman vs. Superman(Batman Returns), son X-Men( Days of Future Past), ikinci Avengers(Age of Ultron) kaynak çizgi romana uyuyor mu ? Kesinlikle hayır.

Buradaki durum maceranın genel konseptini kullanmak ile alakalı. Civil War'u tek cümlede özetlemeye kalksak ne deriz. Marvel kahramanlarının iç savaşı. Filmde bu konseptle istediği gibi oynayacak. Durum bu aslında.

Şu ana kadar film ile ilgili üç oyuncu açıklandı. Bunlar; Chris Evans(Captain America), Robert Downey Jr.(Iron Man) ve Chadwick Boseman(Black Panther). Bunların yanına tanıdığımız ve tanımadığımız bir çok karakterinde filme ekleneceğini tahmin etmek hiçte zor değil. Önümüzdeki günlerde haberler gelmeye devam edecek zaten.