Zagor Dev Albüm - LAL

Başlatan hanac, 15 Nisan, 2011, 18:05:56

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

HacıGeraltEmmi

Mesut'un birşeye kötü dediğine şahit olmadım ben :) Ona göre herşey itkileyicidir ;D :D ;)

DAMPYR

Kız, Zagorun Kızkardeşi galiba baksanıza Zagorun uzun saçlısı.... ;D :D :)

HacıGeraltEmmi

"Aslan Şükür anatomi hataları yapıyor" diyen arkadaşlara bu çizimi incelemelerini tavsiye ediyorum. Aslan ustanın çizimlerinde hatalı olanlar yok mu? Var elbette...
Ve fakat kimse anatomide Ferri amca kadar başarılı değildir bana göre. Hatalı anatomide tabiki ;D

altay1944

Biraz olsun çizimden anlayanlar bilirki ferri=anatomi hatası...Bundan daha açığı olur mu?Adamın çizimlerine bir bakın kol,el çizimi.Bacağın boyu,duruşu.Kardeşim hepsi hatalı.Bir kapak bu kadar mı berbat olur Kızın sağ kolu küçük ,sol kol zagor tarafından kavranan sanki kırılmış gibi.Ne diyeyim...Aslan Şükür' e şükür....
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ

s.b

Sonunda Zagor'u başgöz edecekleri bir hanımefendi buldular galiba. Evlenip çoluk çocuğa karışacak galiba. Eee artık baltasını da gömer gaaari.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

Gambit

Alıntı yapılan: s.b - 02 Mayıs, 2013, 09:08:46
Sonunda Zagor'u başgöz edecekleri bir hanımefendi buldular galiba. Evlenip çoluk çocuğa karışacak galiba. Eee artık baltasını da gömer gaaari.

Akrabasini mi buldular evlendirecek bula bula

Bu Italyanlardan bi cacik olmaz, hala daha ben de okuyorum o ayri

Dun lal 131-132 yi okudum, pleasent point adli sayiya sarkti macera

rumar80

Ben bıraktım vallahi.

Gambit

Alıntı yapılan: haysat - 02 Nisan, 2013, 22:00:22
Kısmetse pazar günü alıp okuyacağım.

İlk macera "Dev albümün ilk macerası olmasına rağmen" beklentilerin çok altında kalmıştı.

2. sayı daha iyi olacak gibi gözüküyor.

Ben dun Pazar gunu yani okudum bi oturusta, ilk cilde gore cok daha iyi bir macera olmus

BAHADIR

Süleyman ilk mecareya göre eh dediğine göre okunurluluğu var arkadaşlar... :)

Yalnız bir gerçekte şu var...İlk sayının üstüne ne yazıp çizerseniz çizin güzel olacağıda bir gerçekti...

Dev albüm yapıyorsun...İnsan biraz fark arıyor açıkçası...

2. sayıyı daha görmedim ama Herhalde bu 2. sayıda da o fark yok...

DAMPYR

haklısın Süleyman kolay kolay bir yayını beğenmez.bunu beğendiyse almak lazım.ama dev albüm 2'yi satışa çıkarmış o niye onu anlamadım... ??? ::) ;)

Gambit

Alıntı yapılan: Gölge Adam - 13 Mayıs, 2013, 19:38:13
haklısın Süleyman kolay kolay bir yayını beğenmez.bunu beğendiyse almak lazım.ama dev albüm 2'yi satışa çıkarmış o niye onu anlamadım... ??? ::) ;)

Bunu cok begendim demedim bro, 1. Dandik albume gore cok daha iyi olmus dedim :)

2. Albumden harika bir kare, bkz en alttaki karedeki elemanin el hareketi

Ayaga kalkip "umarim kendi iyiligin icin" deyip bu hareketi yaparmisiniz lutfen?

Kendi kendinize yapmaniz tavsiye plunur zira birisi sizi bu hareketi yaparken gorurse deli herhalde diyebilir, o kadar absurd bi hareket :)

[IMG]http://imageshack.us/a/img547/5890/imagebhb.jpg[/img]

hanac

Az önce Dev Albüm 2 yi bitirdim. Açıkçası oldukça iyi buldum. Hikaye iyi, ama çizimler çok iyi.

Çizimleri beğenmemin nedeni şu;

Ben Ferri'nin altın dönemi dediğim 70 li yıllardaki çizgilerini çok beğeniyorum, sonradan yaş itibariyle çizimleri bozulmaya başladı.

İşte bu albümdeki Verni'nin çizimleri Ferri'nin bu altın dönemine eşdeğer.

Açıkçası gözlerime inanamadım acaba Ferri'mi çizmiş diye tekrar tekrar kontrol ettim.

Verni ile ilk tanıştığımızdan bu yana 5-6 yıl geçmiştir, ilk başta çizimlerini beğenmemiştim.

Ama bu albüm ile artık olmuş diyorum, taramalar da çok iyi.

Ha diyebilirsiniz ki, Ferri'nin taklidi işte ne büyütüyorsun.

Valla Zagor olunca durum değişiyor, Zagor demek Ferri demek.

Ferri 84 yaşında, Zagor onunla biter diyordum ama sanırım Verni ile bir 20 yıl daha gider.  :)

Bazı arkadaşların "Ne 20 yıl daha mı ?" dediklerini duyar gibiyim  ;D

Yani kısacası iyi idi, alın okuyun.

yunusmeyra

Alıntı yapılan: hanac - 16 Mayıs, 2013, 23:14:36
...Ferri 84 yaşında, Zagor onunla biter diyordum ama sanırım Verni ile bir 20 yıl daha gider.  :)

"yalan dünya" dizisinden "vasfiye teyze"nin ne dediğini duyar gibiyim: "20 yıl devam etmez demiyorum,edecekte ne olacak diyorum"  ;)  ;D
verni'nin ferri çıkışlı tarzı malum ancak akıcı hikaye resimlemesi ,bonelli geleneği ve geleceği arasında başka dizilerde ve yeni projelerde daha iyi köprü olacak,eski ve yeni bir çok okuru birarada tutabilecektir diye düşünüyorum..
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

rumar80

Türk Çizgi roman severler napacak?

Alacaaaak.
   Mecbuuuuur.

:)

konnektör

Alıntı yapılan: hanac - 16 Mayıs, 2013, 23:14:36
Az önce okumayı bitirdim. Açıkçası oldukça iyi buldum. Hikaye iyi, ama çizimler çok iyi.

Çizimleri beğenmemin nedeni şu;

Ben Ferri'nin altın dönemi dediğim 70 li yıllardaki çizgilerini çok beğeniyorum, sonradan yaş itibariyle çizimleri bozulmaya başladı.

İşte bu albümdeki Verni'nin çizimleri Ferri'nin bu altın dönemine eşdeğer.

Açıkçası gözlerime inanamadım acaba Ferri'mi çizmiş diye tekrar tekrar kontrol ettim.

Verni ile ilk tanıştığımızdan bu yana 5-6 yıl geçmiştir, ilk başta çizimlerini beğenmemiştim.

Ama bu albüm ile artık olmuş diyorum, taramalar da çok iyi.

Ha diyebilirsiniz ki, Ferri'nin taklidi işte ne büyütüyorsun.

Valla Zagor olunca durum değişiyor, Zagor demek Ferri demek.

Ferri 84 yaşında, Zagor onunla biter diyordum ama sanırım Verni ile bir 20 yıl daha gider.  :)

Evet bencede Verni çok başarılı, ayrıca zagor'un 20 yıl daha devam etmesi beni rahatsız etmez.
*Resmimi hayal ederim ve daha sonra hayalimi resmederim.
Vincent Van Gogh