Yeni Zagor Serisi - LAL

Başlatan hanac, 01 Aralık, 2009, 16:37:54

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

pizagor

Alıntı yapılan: hanac - 14 Şubat, 2024, 08:55:54Ret edilemeyecek bir teklifle geldiler, sponsorluk anlaşması imzaladık. Hayırlı olsun.

:) Keşke.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

caretta

Aylık Zagor 259.sayının kapağındaki zat sanki "Tekgözlü Jack"! Bu arkadaş tam 3 kez Zagor'un karşısına çıkıyordu.
Son zuhuru orijinal 128.macera olan "Kanlı Maden". Lal Klasik Seri'nin 30'lu sayılarında olmalı.

hanac

Zagor Sayı 260 - Naatani Dağında Gizem

Bu sayıda eski dostlardan Tonka'lı. Profesör Very Bad'li, üstüne üstlük hiç de tekin sayılmayacak Naatani Dağı civarında geçen bir macera başlıyor.

Yayın Tarihi: Mart 2024
Sayfa Sayısı: 96
Etiket Fiyatı: 90 ₺

Kinowa59

Zagor eskimeyen bir dost olarak tam 53 yıldır ( 1971 yılından günümüze kadar ) bana arkadaşlık ediyor. Çizgi romanları ilk keşfetmek dört yaşımda ( 1963 ) babamın getirdiği akşam gazetesiyle, Karaoğlan ile başladı. Demek ki tam tamına 61 yıl olmuş. Övünerek söylüyorum, bende okuma yazmayı çizgi romanlardan, özellikle Karaoğlan' dan öğrendim. 1963 yılından 1967 yılına kadar en değerli dostum Karaoğlan dı. 1967 yılında Teksas ve Tommiks ile tanıştım bu sefer en yakın arkadaşlarım Teksas, Tommiks oldu. Bu en yakın arkadaşlık 1971 yılında   Zagor' u keşfettigim zaman a kadar sürdü. Zagor ile dostluk kurunca Karaoğlan ikinci, Teksas Tommiks ise üçüncü, dördüncü sıraya indi. 1973_ 74 yıllarında Tex ile tanıştım amma o yaşıma göre senaryo olarak biraz ağır olduğu için ancak beşinci sırada dostluk kurabildim. Bu arada, bu yıllarda pek çok çizgi romanlarla tanışmama rağmen Gordon haricindekilerle kalıcı bir dostluk kuramadım. Gordon altıncı sıra arkadaşım oldu. Gene 1969 yılında Tolga ile tanıştım ama uzun süreli bir dostluk kuramadım. 1970 yılında ise Tarkan ile dergi yoluyla kurduğum arkadaşlık dönem dönem sekteye uğramış olsa da günümüze kadar devam etti. 1982 askerlik dönüşü arkadaşlık sıralamamda Tex açık ara birinci sıraya yükseldi. Aynı yıl, tay yayınları tarafından Alaska adıyla yayınlanan Ken Parker ikinci sıraya yükseldi, Zagor ise üçüncü sıraya indi. 1976 yılında tanıştığım mister No ise bazen dördüncü sırada, bazen ise beşinci sırada en yakın dostlarımın arasında yer aldı. Bu değerli  dostlarım arasındaki büyülü rüzgar, Red kit, tenten ve kütüphanemde bulunan ama şu an aklıma gelmeyen birbirinden güzel ve değerli arkadaşlarımla kurduğum ölümsüz dostluğum yaşadığım sürece bana yol gösterici olacaktır. Sonuç : Hayvanların, doğa'nın ve çizgi romanların dostluğu insan yüreğine sevgi, merhamet, paylaşma, iyi insan olma duygusunu aşılar, yerleştirir.

altay1944

Alıntı yapılan: Kinowa59 - 18 Mart, 2024, 15:01:16Zagor eskimeyen bir dost olarak tam 53 yıldır ( 1971 yılından günümüze kadar ) bana arkadaşlık ediyor. Çizgi romanları ilk keşfetmek dört yaşımda ( 1963 ) babamın getirdiği akşam gazetesiyle, Karaoğlan ile başladı. Demek ki tam tamına 61 yıl olmuş. Övünerek söylüyorum, bende okuma yazmayı çizgi romanlardan, özellikle Karaoğlan' dan öğrendim. 1963 yılından 1967 yılına kadar en değerli dostum Karaoğlan dı. 1967 yılında Teksas ve Tommiks ile tanıştım bu sefer en yakın arkadaşlarım Teksas, Tommiks oldu. Bu en yakın arkadaşlık 1971 yılında   Zagor' u keşfettigim zaman a kadar sürdü. Zagor ile dostluk kurunca Karaoğlan ikinci, Teksas Tommiks ise üçüncü, dördüncü sıraya indi. 1973_ 74 yıllarında Tex ile tanıştım amma o yaşıma göre senaryo olarak biraz ağır olduğu için ancak beşinci sırada dostluk kurabildim. Bu arada, bu yıllarda pek çok çizgi romanlarla tanışmama rağmen Gordon haricindekilerle kalıcı bir dostluk kuramadım. Gordon altıncı sıra arkadaşım oldu. Gene 1969 yılında Tolga ile tanıştım ama uzun süreli bir dostluk kuramadım. 1970 yılında ise Tarkan ile dergi yoluyla kurduğum arkadaşlık dönem dönem sekteye uğramış olsa da günümüze kadar devam etti. 1982 askerlik dönüşü arkadaşlık sıralamamda Tex açık ara birinci sıraya yükseldi. Aynı yıl, tay yayınları tarafından Alaska adıyla yayınlanan Ken Parker ikinci sıraya yükseldi, Zagor ise üçüncü sıraya indi. 1976 yılında tanıştığım mister No ise bazen dördüncü sırada, bazen ise beşinci sırada en yakın dostlarımın arasında yer aldı. Bu değerli  dostlarım arasındaki büyülü rüzgar, Red kit, tenten ve kütüphanemde bulunan ama şu an aklıma gelmeyen birbirinden güzel ve değerli arkadaşlarımla kurduğum ölümsüz dostluğum yaşadığım sürece bana yol gösterici olacaktır. Sonuç : Hayvanların, doğa'nın ve çizgi romanların dostluğu insan yüreğine sevgi, merhamet, paylaşma, iyi insan olma duygusunu aşılar, yerleştirir.
değerli dostum nathan never aslında tam sizin dişinize göre ..Nathan evrenine bir dalsanız...of of tam sizlik.Ya brendon ,dampyr ,julia,...Bunlara ne demeli ...
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ

caretta

Bu ayki 260.sayıda eski dostumuz Hellingen geri dönüyor. Yazacak bir şey yok mu? Hellingen'i en son hangi macerada bırakmıştık?
Teks'den ümidi kestik. Ben buz gibi soğudum (Mylos Kitap sayesinde!). Hiç olmazsa Zagor üzerinden sohbet edelim.

aa

Evet LAL sayesinde Zagor çok düzenli çıkıyor ama maalesef bazı maceralarda senaryo ve çizimler o kadar kötü ki eski Zagorlar ve Ferri hatırına okuyorum.
Esse Gesse Hayranı...

Kinowa59

Ben de renkli Zagor No 8 mordların dönüşü macerasını okuyunca, " bu ne ucubelik, ne Zagor Zagor'a benzemiş, ne de hikaye hikâyeye benzemiş " diye düşündüm. Ben de buz gibi soğudum ( çizgi düşler sayesinde!) Hiç olmazsa Mister No üzerinden sohbet edelim.

DAMPYR

Aynı şey (bozulma olayı) italyada çıkan Dylan Dog son sayılardada var Bonellinin usta yazar çizer takımının çoğunun vefat etmesi bu duruma yol açtı bence zirvedeyken bu işi bırakmalarıydı ama sevenleri hatırına hala devam ediyorlar...

aa

Evet alıp kötü olduğu için okuyamadığım Zagor maceraları var, sırf seri bozulması diye alıyorum.
Esse Gesse Hayranı...

Kinowa59

Sayın Dampyr ve sayın aa'nın iletilerinden de anlaşılacağı üzere, benim de seri bozulmasın diye aldığım ama okurken sıkılıp raflara kaldırdığım Zagor ciltlerim var. Esse gesse ' nin çizdiği ve ülkemizde Teksas, Tommiks, Kinova, Kaptan swing, Tom braks adlarıyla yayınlanan çizgi romanların, bu üçlü den sonraki çizerler tarafından kötü çizim nedeniyle nasıl okunmaz kılındıklarını görürüz. ( Belki Teksas bu tespitimin dışında kalabilir. O da son dönemdeki Fransız çizerlerin hayata geçirdiği daha güçlü, daha heybetli çelik blek maceraları olabilir. )

aa

Esse Gesse gerçek bir efsane idi ve onların çizgi kalitesine bana göre şu ana kadar hiçbir çizer erişemedi.
Esse Gesse Hayranı...

YzbVolkan

Ferri öldükten sonra Verni ile avunuyorum. Son sayıyı gene güzel çizmiş.
Tex ve Dylan Dog çizerleri genelde iyi oluyor.
Cizgi romanlar gūnûnūzū aydınlatsın.

Kinowa59

Mylos kitap'ı " yok " hükmünde görüyorum . Tex'i temizlik maddesi adı olarak gören ve Tex temizlik maddesi dışında Tex'in fumettinin kralı olduğunu, telif haklarını satın aldıktan sonra öğrenen Mylos kitap ağalarını protesto ediyorum. Ancak, " yok " hükmünde gördüğüm bu ağaları nasıl protesto edeceğimi bilemiyorum.

aa

Kitaplarını almayarak demek istiyorum ama zaten yayınlamıyorlar :)
Esse Gesse Hayranı...