Thorgal - Çizgi Düşler

Başlatan hanac, 26 Eylül, 2009, 16:23:48

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

yunusmeyra

Alıntı yapılan: hanac - 26 Eylül, 2013, 09:49:11
Şu aralar Thorgal'ın Remzi'den çıkan ilk 5 sayısını okuyorum.

Büyük boy olarak çizimler daha güzel duruyor.
di mi yaa  ;) belki çok az ufak bir kayıp ile basımı anlarım ama bu boy baskı için çizilen bir çizgi romanı daha küçük boyutlarda yayınlamak olmuyor (her ne sebeple olursa olsun..) kabul etmek lazım..yky'de yapsa olmuyor,tanıdık yayınevi ve dostlar da yapsa olmuyor..
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

esattr

Evet, yerden göğe haklısınız. İster Thorgal olsun ister başka bir Frankofon orijinal boyut en güzeli... Ama birde madalyonun öbür yüzü var, ülkemizde ebadı ne olursa olsun Frankofon okuma imkanı. Bir eksikle 2 29 sayısı yayınlanan Thorgal'ın son 3 sayısını sabırsızlıkla bekliyorum.

HayalGücü

Bu arada Thorgal 34 çıkmış.

darkwood

Alıntı yapılan: Phoney - 26 Eylül, 2013, 15:02:44
Bu arada Thorgal 34 çıkmış.

Kapaktaki ve 3.sayfanın son karesindeki Thorgal mı yoksa!!!
Bir arap ülkesinde geçen ilginç bir maceya benziyor.

Darkwood Sakinleri..

altay1944

Bu günlerde elimden düşmeyen kitap thorgal.Şu antakımı  baştan sona doğru  okuyunca gelişmeleri çok iyi gözlemleyebiliyorsunuz.Örneğin ilk sayılardaki thorgal karakteri sonlara doğru artık oturmuş görünüyor.Rosınski gerçekten becerikli bir ressam .Tamam belki çok üretken değil ama güzel kotarıyor.Son sayılara gelince özellikle 28.sayıda birden bir farklılık göze çarpıyor.Sanki çizgiler rozınski'nin değilmiş izlenimine kapılıyorsunuz.Aslında çizer rozınski ama iş çizmekle bitmiyor günümüzde .Birde olayın renklendirme boyutu var.İşte 28.sayıda tam bu olay meydana çıkıyor.Öylesine renklere boğulmuş ki ben tad alamadım.Fazla dc ve marvel öykünmesi var gibi.Çizgiler kaybolmuş renkleme ön planda.Ben sevmiyorum bu tarzı...Ama bu renklemey rağmen vazgeçecek miyim hayır...
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ

kalidor

Thorgal'de en son 8. cilt yayınlandı. Bu ciltte 28,29 ve 30. albümler vardı. Thorgal'in Fransa'da en son 34. albümü çıktığına göre önümüzdeki günlerde çıkacak 9. ciltle beraber (31., 32. ve 33. albümler) en az 2 sene Thorgal okuyamayacağız. Malum Thorgal Fransa'da yılda bir ya çıkıyor ya çıkmıyor.  Tabi Özer Sahaf Valnor'lu Kriss ve Louve'un serilerine girerse hasretimiz uzun sürmez. Louve'i bilmem de Kris her türlü okunur bence.
Crom! Ölüleri Say...

darkwood

Alıntı yapılan: kalidor - 01 Ekim, 2013, 14:03:22
Thorgal'de en son 8. cilt yayınlandı. Bu ciltte 28,29 ve 30. albümler vardı. Thorgal'in Fransa'da en son 34. albümü çıktığına göre önümüzdeki günlerde çıkacak 9. ciltle beraber (31., 32. ve 33. albümler) en az 2 sene Thorgal okuyamayacağız. Malum Thorgal Fransa'da yılda bir ya çıkıyor ya çıkmıyor.  Tabi Özer Sahaf Valnor'lu Kriss ve Louve'un serilerine girerse hasretimiz uzun sürmez. Louve'i bilmem de Kris her türlü okunur bence.

Çizgi Düşler ayrıca Remzi nin 5.cildinden sonra yayınlanmayan 6.macerasınında telifi aldı. Bu sayıyıda dolgulu ayrı bir cilt olarak yayınlamayı planlıyorlar. Kris seriside yayınlanırsa çok güzel olur.
Darkwood Sakinleri..

Tarkan Kurt

Alıntı yapılan: darkwood - 01 Ekim, 2013, 16:14:14
Çizgi Düşler ayrıca Remzi nin 5.cildinden sonra yayınlanmayan 6.macerasınında telifi aldı. Bu sayıyıda dolgulu ayrı bir cilt olarak yayınlamayı planlıyorlar. Kris seriside yayınlanırsa çok güzel olur.

İnşallah 6. sayıyı Remzi'nin yayınladığı orijinal boyutunda yayınlarlar.

darkwood

Alıntı yapılan: Tarkan Kurt - 01 Ekim, 2013, 18:08:31

İnşallah 6. sayıyı Remzi'nin yayınladığı orijinal boyutunda yayınlarlar.

Bu sayınında Çizgi Düşler'in kendi yayınladıkları boyutta olacağını öğrendim.  :-\
Darkwood Sakinleri..

tommikser

Tarkan Kurt

Alıntı yapılan: darkwood - 01 Ekim, 2013, 18:35:15
Bu sayınında Çizgi Düşler'in kendi yayınladıkları boyutta olacağını öğrendim.  :-\

Hiç yayınlamasınlar daha iyi o zaman.

Tuco Ramirez

6. sayı büyük boyut olur inşallah.

V

Madem yayınlayacaklar,6 sayının tamamının telifini alıp kendi formatlarında 2 cilt olarak çıkartsalar en azından takım,takım gibi dururdu..
"İstemem,eksik olsun.."

pizagor

Büyük boy yayınlanmazsa yazık olur. Konuşup yayıncıyı ikna etmek lazım. Şu yayıncı dostlarımız Çizgiroman biriktiricilerinin okumak kadar kitaplıklarına koydukları çizgiromanları seyretmekten zevk aldıklarını anladıkları zaman pek çok anlaşmazlık çözülecek. Bu sayfalarda insanlar Çizgiroman kitaplıklarının resmini çekip boşuna paylaşmıyorlar.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

pearl jam

Thorgal' ı inatla yayımladığı için Çizgi Düşler'e teşekkür ediyorum  ama 6. sayıyı orijinal boyutta basmazlarsa  gerçekten yazık olacak. Bu kadar mı maliyet farkı var? Bu kadar mı zor orijinal basmak ( en azından bir sayı için ) Prestij nasıl yapıyordu o zaman?