Kim Kazanır? (2016)

Başlatan xmenac, 03 Şubat, 2016, 02:01:31

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dean

Galactus herhangi bir karakterin ötesindedir. O evrenin doğal oluşumunun bir parçasıdır. Güç skalası olarak Superman ile aynı ligin karakterleri değiller. Superman gücünün sınırı olan bir karakter. Galactus ise evrenin sürekliliğini sağlayan cosmic bir varlık. Fiziksel olarak Galactus ile mücadeleye girecek herhangi bir varlık neredeyse yok. Ancak Infinity Gauntlet gibi bir nesne kullanmak gerekiyor. Galactus'u öldürebilecek tek şey Ultimate Nullifier. Yalnız o kullanıldığı zaman evrenin sonu geleceği için kullanmanın akla yatkın hiçbir tarafı yok. Celestialler fiziksel mücadeleye giriyor. Lakin tek bir Celestial, Galactus'u yenemiyor. Ki Celestial ırkına mensup karakterlerde tanrısaldır ve Superman'in çok üzerindedir. Galactus'un üzerinde güç olarak One-Above-All felan var ama o zaten Marvel'ın Tanrısı olduğu için böyle işlere karışmıyor. Superman'in Galactus'u yenme ihtimali yok.

pizagor

Squirrel Girl bile becerdi bu işi, selfiesi var :)

İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

dean

Alıntı yapılan: pizagor - 17 Kasım, 2016, 16:16:46
Squirrel Girl bile becerdi bu işi, selfiesi var :)

The Unbeatable Squirrel Girl Beats Up The Marvel Universe, ciddi bir seri değil ki. What if gibi bir seri. Eğlencesine çıkmış bir macera. Aynı seride Thanos ve Doom'u da yendi. Squirrel Girl, kolaysa gelsin Infinity hikayesinde Thanos'u, Secret Wars'da Doom'u, Hickman Fantastic Four'da Galactus'u yensin. Galactus yenilmez. Anlaşma yapılır. Doctor Strange filmindeki "I have come to bargain" olayı gibi. Reed'in yaptığı gibi.

kalidor

Anket sadece yönetici ve adminlere açık olarak ayarlanmış  ???
Crom! Ölüleri Say...

pizagor

Ah şu ciddiyet   :)

Bu sıklıkla tartışılan bir konu, Galactus yenilir mi yenilmez mi! Bu platformda bile mevzusu geçmişti diye hatırlıyorum. Bizde yayınlanan comics'ler dahilinde bile Fantastik Dörtlü'nün, Rom'un, Silver Surfer'ın, hatta Norrin Radd'ın Galactus'un haşmetine ve gücüne kıyasla onca acizliklerine karşın bir şekilde Galactus'u yendiğini gördük. Tabi yendi derken onun 'Gezegeninizin enerjisini emeceğim, sizi yokedeceğim' motivasyonunu kırmasından bahsediyorum. Birisi 'Zen-la'mı bırak beni al dedi ve kazandı. Diğeri başka türlü duygusala bağladı, Galactus'u caydırdı. Galactus hep bu tuzağa düştü, psikolojik savaşı her seferinde kaybetti. Bu tekrarlı durum, sıradan birkaç evren artığının kozmik bir güç karşısında aldığı tekrarlı ve şanlı yengilerdir. Galactus defaatle yenilmiştir. Kaldı ki psikolojik harp unsurları ise bu işin duayeni Sun Tzu'nun Savaş Sanatı'nda dahi sıklıkla başvurulması gereken, esas muharebenin kazanılmasının yollarını döşeyen hamleler olarak salık verilir.

pizagor

Alıntı yapılan: kalidor - 17 Kasım, 2016, 16:40:00
Anket sadece yönetici ve adminlere açık olarak ayarlanmış  ???

Sanmıyorum, üye dostlarımız oy kullandı...

dean

Alıntı yapılan: pizagor - 17 Kasım, 2016, 16:45:56
Ah şu ciddiyet   :)

Bu sıklıkla tartışılan bir konu, Galactus yenilir mi yenilmez mi! Bu platformda bile mevzusu geçmişti diye hatırlıyorum. Bizde yayınlanan comics'ler dahilinde bile Fantastik Dörtlü'nün, Rom'un, Silver Surfer'ın, hatta Norrin Radd'ın Galactus'un haşmetine ve gücüne kıyasla onca acizliklerine karşın bir şekilde Galactus'u yendiğini gördük. Tabi yendi derken onun 'Gezegeninizin enerjisini emeceğim, sizi yokedeceğim' motivasyonunu kırmasından bahsediyorum. Birisi 'Zen-la'mı bırak beni al dedi ve kazandı. Diğeri başka türlü duygusala bağladı, Galactus'u caydırdı. Galactus hep bu tuzağa düştü, psikolojik savaşı her seferinde kaybetti. Bu tekrarlı durum, sıradan birkaç evren artığının kozmik bir güç karşısında aldığı tekrarlı ve şanlı yengilerdir. Galactus defaatle yenilmiştir. Kaldı ki psikolojik harp unsurları ise bu işin duayeni Sun Tzu'nun Savaş Sanatı'nda dahi sıklıkla başvurulması gereken, esas muharebenin kazanılmasının yollarını döşeyen hamleler olarak salık verilir.

Aynen bende onu diyorum. Kilit nokta motivasyonunu kırmak. Yoksa fiziksel olarak imkansız. Galactus'u döverek yenemiyorsun. Bunu başaran üç Celestial'in birleşiminden oluşan bir varlıktı. Ama sonra Galactus'u diriltmek zorunda kaldılar doğal olarak. Zaten Galactus'a oranla aciz durumdaki karakterlerin onu yenmesi özellikle Reed Richards'ın yenmesinin mitolojik bir altmetnide var. Tanrı'ya karşı insanın savaşı gibi. Silver Surfer'da da bu var. Galactus'un Herald'ı. Bir nevi Galactus onun tanrısı. Nasıl ki Batman ve Superman'in karşılaşmalarına kağıt üzerinde Batman'in şansı olmamasına rağmen hep Superman'i yenmesinde bu duruma gönderme varsa. Galactus'un karşılaştığı karakterlerde de bu var. Galactus vs. Superman durumunda bu metafor oluşmuyor. Zaten Superman bir nevi İsa figürü. İnsanların bakış açısından bir tanrı adeta. Onun Galactus ile kapışması ile Reed'in kapışması arasında metaforik bir fark var. Bi'de şu var. Superman zakası ile öne çıkan bir karakter değil. Yukarıda bahsettiğimiz motivasyon kırma olayını becereceğini düşünmüyorum.

Barmen Minik

batman - superman arasındaki metaforik durum güç kıyası superman - galactus arasında da var olduguna inanıyorum. bizim için tanrı olabilir superman ama galactus seviyesinde o da bir kul seviyesinde ancak işte o kul ki dirayetin sembolü, o ki sırf inandığı değerler için ölmeyi göze alacak kişi, her zaman kolay yolu değil de zor yolla inandığı yolla sonuca ulaşan kişi, galactusu onca insan ikna ederek yenerken (onlarda yenilgi sonuçta) superman mi ikna edemeyecek o mu alternatif bir yolu bulamayacak.  her şeyi geçtim sonunda insanlığı kurtarmak varsa o işi superman becerir arkadaşlar. gerekirse döver de o kadar sıkıştırırsanız gücünün sınırlarını aşar yeni bir yeteneği ortaya çıkar ve yener. o umudun sembolü. ona inanmayacağız da kime inanacağız yarın galactus gökte belirse kimi insanlığı koruması için yana yakına çağırırsınız. inanmazsanız zorbalara karşı supermani (umudu) tutmazsanız işte o zaman yenilirsiniz. ben supermane inanıyorum ve ben ona inandığım müdetçe, sırf bir kişinin bile ona inandığını bildikçe galactusu yenmenin bir yolunu bulur ve yener.

pizagor

Superman arayı kapatmış. Şu anda beraberlik söz konusu...

xmenac

Şu Galactus'un korakor mücadeleye girdiği bir hikaye önerebilecek olan var mı? Karakterin gücünden hep bahsediliyor ama aksiyonun içinde görmedim hiç kendisini. :)

dean

Alıntı yapılan: xmenac - 18 Kasım, 2016, 14:37:53
Şu Galactus'un korakor mücadeleye girdiği bir hikaye önerebilecek olan var mı? Karakterin gücünden hep bahsediliyor ama aksiyonun içinde görmedim hiç kendisini. :)

Her ne kadar tamamen Galactus hikayesi olmasa da Jonathan Hickman'ın Fantastic Four'unda Celestiel'lerle bile dövüşen çok güçlü bir Galactus görebilirsin. Zaten bu hikayeyi Galactus için değil. Comics seven herkese şiddetle tavsiye ediyorum. Daha kısa bir şey istersende Matt Fraction'ın yazdığı The Mighty Thor ilk cilde bakabilirsin.

http://comicvine.gamespot.com/the-mighty-thor-by-fraction-and-coipel-volume-one/4000-303667/

xmenac

darkwood

Superman'ın hızına, Galactus ayak uyduramamış görünüyor. 
Darkwood Sakinleri..

xmenac

Birebir aynı karşılaşma olmasa da, Superman ve Galactus'un yer aldığı bir macera varmış.

Superman/Fantastic Four isimli bu öykü 1999 yılında yayınlanmış. Cyborg Superman olarak bilinen Hank Henshaw da varmış bu öyküde.

pizagor

Şampiyonların şampiyonu Superman olacak gibi, arayı iyiden iyiye açmış.