Gerekli Seyler - Diabolik serisi

Başlatan hanac, 05 Ekim, 2009, 15:13:45

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

haysat

Dün toplantıdan sonra Gerekli Şeylere uğradığımızda, Mişel Beye sordum.

Çıkacak  ve çıkmayacak yayınlarda bahsederken Diabolik  için geçmiş olsun dedi.

Böylece Diabolik'de yarım kalan seriler listesine eklenmeli diyorum.

Umarım birileri çıkarda,İtalyada yüzbinler satan adına pul ve özel baskılar yapılan bu güzel seriyi yayınlar.

Şimdilik zor görünüyor...
HİÇBİRİNİZ ANLAMAMIŞSINIZ
BENİ SİZİN YANINIZA HAPSETMEDİLER
SİZİ BENİM YANIMA HAPSETTİLER !

pizagor

Açıkçası ilk sayısı dışında ısınamamıştım bu kahramana. Isınamamamın sebebi de sanıyorum ki o kendine özgü 4 karelik sayfa düzeni... Sevenlerine geçmiş olsun...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

Cantürk

Zamanında Diaboliğin tutmayacağını söylediğimde çok tepki çekmiştim.

Tarzı bizim okuyucuya uymuyor.

Keşke devam edebilseydi.

BAHADIR

Alıntı yapılan: Cantürk - 29 Nisan, 2012, 12:39:28
Zamanında Diaboliğin tutmayacağını söylediğimde çok tepki çekmiştim.

Tarzı bizim okuyucuya uymuyor.

Keşke devam edebilseydi.

Bazı şeyleri görebilmek çok zor olmasa gerek...Ama yine de dibolik tadını alabilmek için 5 sayı basılmış ve yayınlanmış...Emeği geçenlere teşekkürler...

Bir diğer konuda Sergio Zaniboni sanki Tex dev albüm 4'ü daha güzel çizmişti... :)

s.b

Diabolik devam etmeliydi. Ben beğenerek okuyordum. Aslında bu az sattığı söylenen çizgiromanları her ay değilde 4-5 ayda bir yayınlasalar gene satmaz mı acaba? Ben 6 ayda bire de razıyım.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

dursar

diabolik dizisini ben de cok begendim

haysat

Umarım Mişel bey veya Alişan bu yazdıklarımızı  görür veya duyar.

Gerçi kaç kişiyiz ama birkaç alıcısı olduğunu bilirler..
HİÇBİRİNİZ ANLAMAMIŞSINIZ
BENİ SİZİN YANINIZA HAPSETMEDİLER
SİZİ BENİM YANIMA HAPSETTİLER !

konnektör

Yani arkadaşlar gerekli şeylerin çıkardığı yayınlar hiç mi tutmuyor, diabolik gibi vampirellada gerekli şeylerin gazabına uğradı.
*Resmimi hayal ederim ve daha sonra hayalimi resmederim.
Vincent Van Gogh

hanac

Alıntı yapılan: konnektör - 29 Nisan, 2012, 20:43:42
Yani arkadaşlar gerekli şeylerin çıkardığı yayınlar hiç mi tutmuyor, diabolik gibi vampirellada gerekli şeylerin gazabına uğradı.

Fuarda bir cilt Vampirella çıkaracaklarmış, şöyle kalın bir cilt.

Bu arada bende Diabolik'i seviyordum.

Yazık oldu devam etmemesi.

İlker Bey devam ettirir mi acaba ?  :)

kandorlu

Vampirella haberi güzel oldu doğrusu kalın ciltlerle devam etmeleri iyi bayadır bekliyoruz dolu dolu okuruz artık en son sayı 2010 da yayınlanmıştı bizim kadar sabırlı okuyucu yoktur herhalde dünyada (Fransızlar hariç tabi  :) ).

Diabolik' i bende seviyordum belki başka bir yayın evi devam ederse daha iyi olabilir üstelik Gerekli Şeyler İtalyada yılda bir yayınlanan serisini çıkarmıştı aylık serisindeki maceraların yayınlanmasıda güzel olabilir umarım en kısa zamanda bir yayın evi bu seriye el atar.

labirent

Bende Diabolik yayınlansın isteyenlerdenim. İlker 'in yayınladığı Nathan Never gibi kalın cilt ve ekonomik fiyat (3 sayı birarada max. 15 TL) mutlaka satar diye düşünüyorum.

konnektör

Çizgi roman dizilerinde yeni sayılar çıkarsa, zaman içinde eski sayılara talep devam edebiliyor. Bazı okurlar yeni çizgi romanları günlük olarak takip etmiyor, belli bir süre sonra alıyor. Eğer o çizgi romanda gelecek görmezse hiç satın almıyor, elinde olan varsada ikinci ele çıkarıyor. Artık gerekli şeyler ağzıyla kuş tutsa hiç bir çizgi romanını almam, bütün dünyada otuz kırk yıldır satan çr. serileri nedense kaba tabirle gerekli şeylerin elinde .iç oldu.
*Resmimi hayal ederim ve daha sonra hayalimi resmederim.
Vincent Van Gogh

Gambit

gerekli seyler, her ne kadar kendilerini sevsem de maalesef istikrar konusunda cok basarili olamadi bugun ki yayinlarda.
Bunda bazi secimlerinde kendilerinin hatalari olsa da biz okuyucularinda hatalari olduguna inaniyorum ben gerci. 

Satis rakamlari aciklanmadigi icin kac basilmistir kac satmistir bilemiyoruz. Ama bizim klasik Turk okuyucusu da zagor, kizilmaske, tom braks, kit taylor, west...okumakdan yeni yayinlara bulasmiyor bu bir gercek.  Kimisi , konnektor gibi istikrar olmayacagina inanmadigindan bulasmiyor, kimisi yeni karakter tanimak istemiyor....

caveman gibi ilginc secimlerde okuyucular tarafindan ne kadar sahipleniyor bilemiyorum

Gerekli seyler bundan sonra sececegi yayinlari cok dikkatli secip belirli bir istikrar tutturmadikca, dikisi de zor tutturacak gibi duruyor, hayirlisi.

Solomon Kane

diabolik serisini bende sevemeyenlerdenim. zoraki olarak okudum. Hiç bir cazibesi yok bana göre :) hem hırsız hem de kahraman benim kafada pek uyuşmuyor :D
tamam bunda bir değişiklik yapmam şart tam anlatamamışım :) diabolik karakteri bence bir kahraman olma özelliği taşımıyor :D yine de tam anlatamadım dur ben netleştirince geleyim :D
Hiç bir yerde huzur bulamazken ölmek için endişe etmek neye yarar? JUDAS

Yarım uyku 4 sandviçe bedeldir. ( Demir Pençe Filminden)

" Çelikten yüreklerimiz, tunçtan ruhlarımız, kurşundan mermilerimiz vardır."

Bütün çizgi romanları bulabileceğiniz tek yer cennettir. ( Ben :) )

kalidor

Hem hırsız, hem korsan, hem yağmacı, hem eşkiya şefi... Sana kimi hatırlatıyor ?  :D
Crom! Ölüleri Say...