HOZ - The Amazing Spiderman

Başlatan hanac, 09 Ekim, 2009, 16:05:16

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Carnage

Alıntı yapılan: ilke - 14 Aralık, 2009, 16:23:49
Mr Parker Goes to Washington macerasindaki dialoglari bi de bana sor.
saatlerimi verdim adam gibi çevirmek için. dün aksam bitti :)

Allah kolaylik versin.Yazar JMS tabi ki.. Ben de okurken anlamak için yirtinmistim. Simdi türkçe olarak okuyacagim.Alan Moore,Neil Gaiman,JMS gibi adamlarin eserlerini çevirenlerin isi gerçekten zor.

s.b

Son sayfadan iki önceki sayfa da su Morlun denen aç köpek Örümcegimizin sol gözünü çikarip yedi mi?. Yoksa ben mi yanlis anladim?
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

pizagor

Ben de öyle algiladim, ama heyecani kaçmasin diye en ufak bir internet taramasi bile yapmiyorum konuyla ilgili... Galiba, duvar sürüngenimizin geçmisinin ve bugününün alasagi edildigi bir esikteyiz su anda... Yazar Straczynski'nin Örümcek Adam'a yaptigini kimse yapmamistir... Hatta 'Örümcek'in en büyük düsmani kim sence' diye sorsalar hiç düsünmeden Straczynski derim. Bu kadar mi eziyet edilir bir insana!
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

Siyah

1.Cilt gerçekten çok güzel olmus. Her yönüyle dört dörtlük.
Bir sorum olacak . :) Ilk cildi internetten edinmek zorunda kaldim fakat pek memnun kalmadim. Ankara'da bazi kitabevlerine baktim ama bulamadim. Acaba yeni ciltleri Ankara'da nereden bulabilirim.

BAHADIR

Bugra Ankara'da nerde ikamet ediyorsun bilmiyorum ama Dost kitabevinde bulamayacagin yayin yok...Kizilay'daki Dost Kitabevini biliyorsundur herhalde...

Siyah

Dost Kitabevini biliyorum, bize yakin zaten, 2.cilt çikinca ugrayacagim. Çok tesekkürler.

pizagor

hala duruyor mu bilmiyorum ama Tunali'nin sonunda bir D&R vardi. Gördügüm en büyük kitabevlerinden birisi. Her ne kadar küçük esnaf kazansin yaklasimim olsa da sonçare oradan bulunabilir...

Underfined

Tunali daki Devr-i Alem Sahaf a ugramayi dene...Ayhan amcanin devasa bir arsivi vardir.Biraz zorlarsan %10 indirim yapar 0 kitaplarda :D Kugulu Pasaji alt katta sahaf bi ara gidip gezmeni öneririm

Siyah

Tunali'daki D&R'a bakmadim, Cepa'dakine baktim fakat bulamadim.  :(
Devr-i Alem Sahaf'a da ugrayacagim. Sinavlardan basimi kaldiramiyorum ama mutlaka zaman ayiracagim. :)
Önerileriniz için çok tesekkürler.

Underfined

Cepa daki D&R a gitmen zaman kaybi olmus.Orda sadece HOZ dan Teksas var.Ancak sinavlarin bitince(ki benimde bitince gidecegim) devr-i alem e kesin ugra.Aradiklarini bulacaksin emin ol

ilke

Arkadaslar,

2. Sayi dün aksam itibariyle Kadiköy Çarsi, Gerekli Seyler ve Gon'da satisa sunulmustur.

Bilgilerinize.

pizagor

Ikinci kitaptan bir alinti...

Logan:
Selam, dinle... Neler oldugunu duydum ve sadece ---

M.J.:
Hayir... Senin dedigin hiçbir seyi duymak istemiyorum, anladin mi? Onun ve... Benim hakkimda söyledigin tüm o seylerden sonra, senin söyledigin hiçbir seyi duymak istemiyorum! Hiçbir seyi!

Logan:
Sadece sunu demek istemistim... Artik o... Eger bir ara dsari çikmak istersen...

M.J.:
Seni piç!

M.J. Logan'i tokatlar...

M.J.:
Benden uzak dur yoksa seni öldürürüm. Yemin ederim, bir yolunu bulurum ve seni öldürürüm!

Jarvis:
Neler yasadigini biliyorsun, neler hissettigini biliyorsun. Hangi akla hizmet bunu ---

Logan:
Aynen öyle Jarv. Biliyorum.
Aci çekiyor. Saldiracagi bir seye ihtiyaci var, üzüntüden öfkeye geçmesini saglayacak bir seye. Çünkü öfke seni hayatta tutar. Üzüntünün yaptigi tek sey ise kaybettigin kisiyle birlikte ölmek istemeni saglamaktir. Öfke, sana yasamak için bir sebep verir. Vurmasi gereken bir seye, bir kisiye ihtiyaci vardi. Ben de ona bunu verdim. En azindan bunu yapabilirdim.
Ve eger benden nefret ederse de... Peter gittigine göre zaten artik buralarda takiliyor olmayacak. Birak da sabahlara kadar benim canimi nasil acitabilecegini bulmaya çalissin... Bu ona yasamak için bir sebep verir. Bu, belki zalimcedir. Ama bende her zaman ise yaradi.

s.b

ÖRÜMCEK ADAM

1. cilt. Örümcek Adam'in Morlun tarafindan öldürülmesi.

2. cilt. Örümcek Adam'in kozadan çikisi(Dirilisi).

3. cilt. Tam bir BOMBA.

Örümcek Adam'in taraf olmak zorunda kaldigi zor anlar. Amerikan hükümeti bütün süper kahramanlarin kimliklerini açiklamasini istemektedir. Artik gizlilik diye bir sey kalmayacaktir. Bütün maskelilerin kim olduklari, nerede yasadiklari devlet tarafindan resmi olarak bilinecektir. 
Ve "Kayit Yasasi" devreye girecektir.
Bu yasayi istemeyerekte olsa destekleyenler ve desteklemeyenler arasinda kalan Örümcek Adam'in bir tarafi seçmesi gerekmektedir.

Bu konu hakkinda bir bölüm var ki etkilenmemek mümkün degil. Iste Peter, MJ ve May Yenge arasindaki o satirlar;

Peter
-- Tanrim. Bundan nefret ediyorum. Duvarlar her yönden üstüme geliyormus gibi hissediyorum. Tüm hayatim boyunca bunu saklamak için o kadar dikkatli oldumki. Halkin içinde maskemi çikartma fikri bile mideme bir yumruk yemisim gibi hissetmeme sebep oluyor.

MJ.
-- Kizgin oldugunu biliyorum Peter ama kararin ne olursa olsun, bu isin içinde beraber oldugumuzu bilmeni isterim.

Peter
-- Bu sadece benim kararim degil mj. Bunu hepimizin onaylamasi gerekiyor. Çünkü sonucu sizi de etkiliyor. Ikinizi de. Eger ortaya çikmazsam kaçmam gerekecek.

MJ
-- Seninle kaçariz.

Peter
-- Hayir kaçamazsiniz. Bunu yaptiginiz an sizi yardim ve yatakliktan tutuklayabilirler. Eger yalniz gidersem kendimden baska yardim edecegim, iletisim kuracagim kimse olmaz.

May
-- Ben. Ben bir sey söyleyebilir miyim?

Peter
-- Tabbi ki May Yenge. Yani senin ne düsündügünü bildigimi saniyorum ama.

May
-- Hayir. Bildiginizden kuskuluyum Peter. Örümcek Adam oldugunu kesfedip de soku atlattigimda hissettigim ilk duygu ne olmustu biliyor musun? Öfke.

Peter
-- Biliyorum bütün o yillar boyunca sana yalan söylemis oldugum için seni hayal kirikligina ugratmistim ve...

May
-- Hayir Peter. Ben sana öflelenmemistim. Dünyaya öfkelenmistim. Çünkü o dünyanin bir kismi Örümcek Adam'i bir canavar, bir suçlu olarak görüyordu. Bu yeni yasadan bile önce. Ve yegenim hakkinda bildigim tek bir sey varsa o da bir suçlu olmadigidir. Dogru zamanda dogru yerde bulundugun için hayatta olan yüzlerce insan var. Utunacak hiçbir seyin yok. Aksine, gurur duyacagin çok seyin var. Seninle gurur duyuyorum Peter. Ve belki de simdi bütün dünyanin seninle gurur duymasinin zamani gelmistir. Seni, benim tanidigim gibi tanimasinin zamani.

Peter
-- Benimle gurur duydugunu biliyorum May Yenge. Ama seni korumak konusunda yükümlülüklerim var. Bir söz verdim.

May
-- Evet verdin. On alti yasindayken. Dünyanin isleyisiyle ilgili hiçbir sey bilmeden bir çocugun verdigi bir söz. Savcilar ve Yargiçlar ve Valiler ve Senatörler görevleri yüzünden sevdiklerinin hayatlarinin tehlikeye girebilecegini bilerek her gün islerine gidiyorlar. Ama bunu yaparken maske takmiyorlar. Nedenini biliyor musun?

Peter
-- Bilmiyorum May Yenge, neden?

May
-- Çünkü sevdikleri bunun böyle olmasini istiyorlar. Çünkü sevdikleri yüzün; dünyaya bu kadar çok sey katan yüzün utançla kaplandigini görmektense ölmeyi tercih ederler. Bazi seyler için risk almaya deger Peter.

Peter
-- MJ, bir sey yap. Biraz mantikli konusmasini sagla. Seni dinler, bunu biliyorum. Ben...

MJ
-- Peter May hakli. Kaçma. Dik dur. Tüm dünya seni neden hayatin kendisinden daha çok sevdigimizi anlasin. Git ve onlari hakla kaplan.

Ve Örümcek Adam, Tony Stark'in yaninda gazetecilerin önünde flaslar patlarken maskesini çikartir.
-- Benim adim Peter Parker ve onbes yasimdan beri Örümcek Adam'im.

vega

Abi Allahaskina iki de resim koyaydin da bizi bu külfetten kurtaraydin. Yani bir kitlenin meraki bu kadar hiç edilir. Hiç degilse bir spoiler ibaresi falan koysaydin.

s.b

Haklisin Vega. Senden ve henüz okumamis olan herkesden özür dilerim.
Herkes benim gibi hemen okumustur diye düsündügümden bu olaganüstü konusmalari aktarmak istedim.
Fakat hiç Örümcek Adam okumayanlari da okumaya sevkedebilir.