Mister No Klasik Maceralar - LAL

Başlatan darkwood, 08 Aralık, 2009, 18:37:08

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

rumar80

Yanlış hatırlamıyorsam bu macera Aksoy tarafından da yayınlanmıştı.

HacıGeraltEmmi

Renk gelmiş kapaklara ;D Ferri amcanın kulakları çınlasın bu vesile ile ;D verdiği hizmetlerden ötürü kendisine teşekkürlerimle saygılar sunarım, darısı zagor kapaklarının başına ;D ;D ;D

tommikser

Ben KM okurken şunu anladım Ferri asla Mister No okumamış.Neden derseniz Mister No'nun üzerinde asla kırmızı gömlek ve deri ceket görmedim yalnız Ferri inatla 115 sayı öyle çizmiş.Sanırım asla Mister No okuma zahmetine girmemiş.Zagor okumaktan algısı sulanmış sanırım ;D ;D ;D

FerdiFon

Alıntı yapılan: gunessemerci - 01 Nisan, 2012, 01:06:14
Ben KM okurken şunu anladım Ferri asla Mister No okumamış.Neden derseniz Mister No'nun üzerinde asla kırmızı gömlek ve deri ceket görmedim yalnız Ferri inatla 115 sayı öyle çizmiş.Sanırım asla Mister No okuma zahmetine girmemiş.Zagor okumaktan algısı sulanmış sanırım ;D ;D ;D

Unutulmamalıki  Mister No'nun  İlk Macerasını  Ferri Çizmiştir  Ve O İlk Macerada  Mister No'nun Üzerinde  Deri Ceket Vardı  , Ondan Sonraki Çizerler Ceketi   Değiştirdiyse Ferri Ne Yapsın   ;)  Donatelli  Bile Deri Ceketle Çizmişti Yanlış Hatırlamıyorsam  ...

tommikser

Abi bence Ferri den sonra çizenler amazonda bu adama deri ceket giydirirsek bize deli derler.O sıcakta deri ceket giyerse isilik olur,koltuk altları pişik olur diye düşünmüşler ve üzerinden çıkarmışlardır.Ferri'de gücenip ne demek arkadaş adam giyecek diye 115 sayı büyük bir inatla fikrini savunmuş ve çizmiştir.114'ncü kapakta artık Ferri'nin bu inadına Mister No bile dayanamamış.Dikkatli bakılırsa yüzünden belli.115'nci sayıda kendine gelmiş zaten ;D

labirent

Arkadaşlar Tay zamanında yayınlanmış aşağıdaki 3 macera Lal 'in Klasik Serisinde de yayınlandı mı? Yayınlandıysa hangi ciltlerde? Bilgi veren olursa sevinirim.

1-  "Kelebek" isimli romandan esinlenmiş Mister No 'nun hapis yattığı macera

2-  Dev hamamböceklerinin olduğu macera

3-  Timsah Adamlar macerası

Mister NO

Alıntı yapılan: labirent - 12 Nisan, 2012, 20:56:22
Arkadaşlar Tay zamanında yayınlanmış aşağıdaki 2 macera Lal 'in Klasik Serisinde de yayınlandı mı? Yayınlandıysa hangi ciltlerde? Bilgi veren olursa sevinirim.

1-  "Kelebek" isimli romandan esinlenmiş Mister No 'nun hapis yattığı macera

2-  Dev hamamböceklerinin olduğu macera

Klasik Seri'de hangi sayıdalar şu an onu bilemiyorum.

Ancak Tay Yayınlarındaki sıralarını yazabilirim.

Birinci macera Haksız Suçlama (Soygun) olarak bilinen maceradır. Albüm serisi  71-76 ve tekrar olarak 190-193'de yayınlanmıştır.

İkinci macera ise Ormanda Kabus (Zorunlu İniş) isimli maceradır. Albüm serisi 47-50 ile 168-170'de ayrıca 104 lük Sayı serisinde 76-78 de yayınlanmıştır.

hennessy

Mister No KM 32

Aldık arşivimize koyduk

Not : Yalnız yeni seri pek sarmadı beni biriktirip biriktirmemekte kararsızım
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

hennessy

Aldık arşivimize koyduk okumaya başladık.....

hennessy

-

Zaman ötesi savaşçıları- Son Samuray

Gene keyif ile okuduğum bir Mister No hikayesi bitti.Kendini profosör olarak tanıtan japon ekibin aslında japon askerleri çıktığı ve gene 10 senedir savaşın sürdüğünü sanan japon askerlerini bulup ellerindeki belgeleri ele geçirmesini anlatan güzel bir hikaye idi.Amerikan ve Japonların bir birlerini nasıl tiye aldığını atom bombasının nelere yol açtığını ve son samurayın sonundaki acı son ile güzel bir hikaye sizleri bekliyor.

Mister NO

Alıntı yapılan: labirent - 12 Nisan, 2012, 20:56:22
Arkadaşlar Tay zamanında yayınlanmış aşağıdaki 3 macera Lal 'in Klasik Serisinde de yayınlandı mı? Yayınlandıysa hangi ciltlerde? Bilgi veren olursa sevinirim.

3-  Timsah Adamlar macerası

Bu macera Tay Yayınlarında Eski Asker adıyla yayınlanmıştı. Fasikül serisinde 47-58, 244'lük Albüm Serisinde 16-20 ve tekrar olarak 137-140, 104'lük Sayı serisinde 56-59 arasında yayınlanmıştır.

LAL Klasik Maceralar Dizisinde ise 5.cilt içinde Gizli Ajan Z3 adıyla yayınlanmıştır.

darkwood

Uzun zamandır okumayı tekrar beklediğim güzel bir macera, arşive koymadan önce muhakkak okumak gerek.  ;)
Darkwood Sakinleri..

hennessy

-

İntihar Saldırısı-Etrüsk Şeytanı

Mister No'dan güzel bir kitap daha bitti.Bu sefer sevgili pilotumuz sevdiği bir arkolog kızı dolandırmaya kalkan adamı bir temiz döver adamda adamlarını toplayı onu döver :) bizimkisi hastanelik olur ve sohbet esnasında kız arkadaşına italya'da ki cephede yaşadığı savaşı ve gizlice yapılan kaçak eser kazıları hakkında yaşadıklarını anlatır güzel bir hikaye daha sizleri bekliyor arkadaşlar.

okuyan çocuk

birdakika beyler ferri montla çizdiyse şimdiki misterno incelerdeki disonun yaptığı montne ;D ;D ;D

hennessy

Mister No KS.34

Alberto Ongaro-Franco Bignotti
134-135-136
Kaçak-Kan Yemini
Çizgi roman ile polisiyenin ne kadar iç içe olduğunun en güzel örneklerinden biri daha bitti.Mister No Rio'da dır.iki cinayetinde odak noktasında kendini bulur ve tutuklanır sonra suçsuz olduğunu kanıtlamak için kaçar eski bir kız arakadaşından yardım ister.Bu arada olayları gazeteden öğrenen SS arkadaşını kurtarmak için yardıma gelir.Sonu sizi ters köşeye yatıracak bir solukta okuduğum nefis bir polisiye hikayesi bitti.