Alpay Road - KaraKarga Yayınları (Alpay Erdem)

Başlatan memospinoz, 10 Mart, 2020, 21:07:59

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

memospinoz

Çizgiromancı, mizah yazarı, stand up'çı Alpay Erdem'den 20. yıl albümü.

Sevgili mizah okuru, bu kitap meslekte yirminci yıl eseridir. Yirmi yıl boyunca "İsmail Hasta Ruh" çizdim. "Şevki Teyze", "Top Canavarı", "Çocuğunu Dürbünle İzleyen Adam", "Kamil Seven Adam" çizdim. Her şey yolunda giderse bir yirmi yıl daha çizerim. Çünkü niye çizmeyeyim? Mademki çizen bir elle doğdum, öyleyse çizmeliyim.

16.5x24.5 cm, 80 sayfa

ferzan

Alpay Erdem 'in vaktiyle L-Manyak 'ta, Lombak 'ta, Kemik 'te ve Penguen 'de çizdiği karakterlere bayılırdım. Hasta Ruh İsmail, Çocuğunu Dürbünle İzleyen Adam, Şevki Teyze, Kamil Seven Adam, Top Canavarı; bunların her biri başlı başına birer konsepttir ve hala daha çok severim. En çok da İsmail 'i kayırırım. Aralıklarla iki albümü de çıkmıştı sanırım. Yalnız zaman içerisinde Alpay Erdem 'den acayip gıcık kapmaya başladım. Neden bilmiyorum, gerek yazılarıyla, gerek stand-up tarzıyla bana çok vasat geliyor uzun süredir. Bu vasatlık çizgi karakterlerine de yansıyacağı gün benim için tamamen bitmiş olacak ama işte, İsmail 'in hatırı var...

Albümü alacağız çaresiz ama pek bir beklentim yok açıkçası. Eski üretimleri üzerinden bir seçki yapmak suretiyle kuru nostalji yapmışsa ve haftalık dergilerde yıllardır devam ettiği "Ben" adlı köşe yazıları kıvamında boş metinlerle doldurmuşsa epey küfür ederim herhalde. Umarım yeni ve dişe dokunacak üretimlerle bezelidir.
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com