Stephen King Sohbet Odası

Başlatan ümitkr, 20 Ekim, 2009, 21:34:08

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kadri kerem

Alıntı yapılan: Nightrain - 25 Mayıs, 2012, 10:07:27
Keşke, Rüyalar ve Karabasanlar'ı da tek ciltte toplasalar. Kitabı böle böle bi hal oldular! >:(

Yalnızca ilk kitabı okudum, onun da adını "İyi Geceler Tatlı Rüyalar" olarak değiştirmek gerek. =)

kadri kerem

Tek kelime ile harika ilerliyor roman! Ayrıca King severleri bir de sürpriz bekliyor romanda.  ;)

hanac

Alıntı yapılan: kadri kerem - 08 Temmuz, 2012, 21:38:14
Tek kelime ile harika ilerliyor roman! Ayrıca King severleri bir de sürpriz bekliyor romanda.  ;)

Kurbanlar ne oldu ? Bitti mi ?

kadri kerem

Kurbanlar en beğendiğim D. Koontz romanlarından biri oldu.  :) Sonu biraz tatmin etmedi yalnızca. Bir de filmini izlemiştim daha önce, olayların neye bağlanacağını biliyordum. Bu da heyecanı azalttı tabii.

kadri kerem

Maalesef bitti kitap. Canım başka bir kitaba başlamak istemiyor hiç. Bir parçam hala romanın içinde.  :( Bir King daha mı okusam ne yapsam?   ;)

rumar80

Bu kadar iyi mi? Alayım mı?

Gambit

ben de ozetini okuyunca pek heyecan yapmadim ama Kadri Kerem boyle yorumlayinca merak ettim simdi

hos, alsam da okuyacak vakit yok, o da ayri bir konu

kadri kerem

Ben bayıldım. Yalnız 1000 sayfadan fazla olabilirmiş. Keşke de öyle olsaymış. Son bölümler biraz hızlı ilerliyor gibi geldi bana. Eski kitaplarının tadını aldım bu romandan.

rumar80

Bu kadar "itki"den sonra gel de alma. Ustayı severim ama uzun zamandır da okumuyordum.
Haydi hayırlısı

pizagor

Ben de itkilendim, hemen alacağım... yalnız başlığı okurken bir konuya takıldım: Ben kitap okumaya Stephen King'in Hayvan Mezarlığı sayesinde başladım ve hala kütüphanemde bir sürü King romanı vardır. Şimdi burada uzun versiyon - kısa versiyon diye yazılınca hangilerinin orijinal hali olmadığını merak ettim. Uzun versiyonları ayrıca basılmış olan King kitaplarının isimlerini verebilir misiniz?
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

rumar80

Çok güzel bir soru. Zamanında okuyup bayıldığımız kitaplar eksikse tamamını da okusak fena olmaz.

Gambit

Alıntı yapılan: rumar80 - 13 Temmuz, 2012, 22:38:46
  Çok güzel bir soru. Zamanında okuyup bayıldığımız kitaplar eksikse tamamını da okusak fena olmaz.

Doktor hayat ayni kitabi ikinci kere okuyacak kadar uzunmudur ki ?

rumar80

Güzel soru. Neden sevdiğin birşeyi eksik yapasın ki?

kadri kerem

Nereden eksik olduğu hissine kapıldınız ki?  :) Bu romanda bir sıkıntı yok. Ben sadece daha da uzun olabilirmiş dedim.

Ama Mahşer romanının ilk baskısı kısa versiyondur mesela. Sonradan uzun versiyonu da yayımlandı. Sansürsüz metin olarak. Kısaltılmış Mahşer 400 sayfa civarıyken, sansürsüz hali 1100 sayfa civarıdır. Bu arada bizde yayımlanan "O" romanı da kısa versiyondur. Orjinali 1000 sayfadan fazladır. Altın kitaplar bu sene olmasa da "O"nun da sansürsüz halini yayımlayacak. Bir de King'in bazı öykü derlemeleri eksiktir. Bizde "Sis" olarak yayımlanan "Skeleton Crew"de 20'den fazla öykü vardır. Bizdekinde ise yarı yarıya. Aynı durum Hayaletin Garip Huyları (Night Shift) için de geçerlidir.

kadri kerem

Şöyle söyleyeyim, kitap geçmişe gidip JFK'yi kurtarmaktan çok daha fazlasını kapsıyor. Yani sadece bir macera romanı değil. Yeri geliyor insanın gözleri yaşarıyor. Yan olaylar daha çok etkiliyor insanı. Hele kahramanımız bir de aşk yaşıyor ki, sormayın.  ;)

Altın kitaplar bu reklam kokan mesajlarımı görse romanı bedavaya verirdi bana valla.  :D İşin şakası bir yana elli tane King romanı okuyan biri olarak ben romanı beğendim.