Eganba.com

Başlatan İnancomic, 29 Ağustos, 2016, 16:26:18

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Darkseid is.

Öncelikle eganba sitesini hiç kullanmadım kendileri hakkında bir yorumum yok ve yazacaklarımın yeri burası değilse affola.Kabalık etmek istemem, haddime de değil kimseye napacağını söylemek ya da karışmak ama çizgi roman mağazaları varken idefix,babil kitapyurdu dnr vs. gibi mağazalardan çizgi roman alışverişi yapmak bana mantıksız geliyor. Bu tarz sitelerin ve mağazaların geçmişte yayınevlerine sorun çıkardığını da duyduk. Çizgi roman dükkanlarına doğrudan destek olmak daha iyi olmaz mı?Hemen hemen indirim oranları aynı gibi, çizgi roman dükkanlarında çalışanlarda benim deneyimlerime göre her zaman sohbete açık, bilgili insanlar. Öneri isterseniz yardımcı oluyorlar, istediğiniz çizgi romanı bulup getiriyorlar mesela. Nacizane konu hakkında fikrim bunlar. Hatalı olduğum bir husus varsa doğrusunu öğrenmekte isterim.

tunaorhun

Pazartesi günü Odakitapa sipariş verdim. Salı günü kargoya verdiler. Bugün kargoyu teslim aldım.
Siparişlerimin % 80 i kitap. %20 si çizgi roman.
İstanbul dışında ikamet ettiğim için Çizgi roman dükkanlarına ancak yılda bir kere İstanbul'a gittiğimde uğrayabiliyorum.
Çizgi roman alışverişimin yarısını kitap fuarlarından yapmaktayım.

seastar1000

Alıntı yapılan: Jedmau - 08 Mayıs, 2020, 16:18:25
Emek Kitap - Arasta - Kırmızı Kedi - Oda Kitap - Babil - Eganba

Hepsi aynı firma

Teşekkurler ederim

seastar1000

Alıntı yapılan: Darkseid is. - 08 Mayıs, 2020, 16:34:51
Öncelikle eganba sitesini hiç kullanmadım kendileri hakkında bir yorumum yok ve yazacaklarımın yeri burası değilse affola.Kabalık etmek istemem, haddime de değil kimseye napacağını söylemek ya da karışmak ama çizgi roman mağazaları varken idefix,babil kitapyurdu dnr vs. gibi mağazalardan çizgi roman alışverişi yapmak bana mantıksız geliyor. Bu tarz sitelerin ve mağazaların geçmişte yayınevlerine sorun çıkardığını da duyduk. Çizgi roman dükkanlarına doğrudan destek olmak daha iyi olmaz mı?Hemen hemen indirim oranları aynı gibi, çizgi roman dükkanlarında çalışanlarda benim deneyimlerime göre her zaman sohbete açık, bilgili insanlar. Öneri isterseniz yardımcı oluyorlar, istediğiniz çizgi romanı bulup getiriyorlar mesela. Nacizane konu hakkında fikrim bunlar. Hatalı olduğum bir husus varsa doğrusunu öğrenmekte isterim.

Şimdi burada çizgiroman konusunda haklısınız da ikametgah adresi durumu var o hususa dikkat etmek lazım tüm çizgiroman sevenler İstanbul yada çizgiroman dükkanı olan bir yerde ikamet etmiyor aramızda Kıbrıs da oturan bile var nasıl ulaşacaklar çizgiromana internet olmasa vede biz özel de ben hemen okumasam bile istediğim beklediğim kitap çıkınca o gün almak istiyorum o yüzden ne olurda olsun iyi yada kötü bu tür siteler hep olacak vede kullanılacaktır bence
Kişisel olarak beni sorarsanız ben tüm çizgiroman alışverişimi kadıköy den yapıyorum internetten polisiye roman alıyorum fakat şu korona mevzusu dolayısıyla neredeyse iki aydır evden sadece bakkala eczaneye çıktık kadıköy ü unuttuk tabii bu ara hiç fumetti de çıkmadı

Darkseid is.

Teşekkürler cevaplar için. Ben daha dar bakış açısıyla baktım sanırım istanbulda yaşadığım için.Kargo problemlerini,toplu halde tek siteden farklı yayınevlerinin çizgi romanlarını almak, aynı anda kitap ve çizgi roman alma kısımlarını anlayabiliyorum tabi. Aslında fiziken çr mağazalarından alımı değil bu mağazaların internet sitelerini kastetmiştim. Virüs nedeniyle çoğu online satışa bir şekilde geçiyor.

Gabby

Eganba.com, Çınar Yayınları, Emek Kitap, Arasta, Babil.com, hepsi Kırmızı Kedi şirketinin alt kuruluşları. Şirkete bağlı Arasta Bilgi Teknolojileri, aralarında Amazon, Trendyol, Hepsiburada, n11, Oda Kitap, Sözcü Kitap gibi yetmişin üzerinde e-ticaret sitesine  hizmet vermesinin yanında TÜBİTAK'ın da tek ana dağıtıcısı. Birçok kampanyaya ilaveten son olarak İBB kültür a.ş'nin kitap kampanyası da işe dahil olunca bu başlık altında da değinilen sıkıntılar kaçınılmaz olmuş. Ufak-tefek bir yer değil 40.000 metrekarelik bir alandan söz ediliyor ama her sistemin de bir kaldırma kapasitesi var. Bir tanıdığım çalışıyor, oradan biliyorum.  :)

Mister NO

2016 yılından beri kitap aldığım ve çok memnun kaldığım bir site.

Zaman zaman kapağı kırık vb sorunlu kitaplar gönderdilerse de itirazsız geri alıp ücret iadesini hemen yaptılar.

Son 1 ay içinde 10 farklı sipariş verdim.

Kargo şirketlerinin yoğunluğu vb nedenlerle bazı gecikmeler olsa bile önemli bir sorun yaşamadım.

Bazı kitapları temin etmeleri gerekti. Bu durumda hazır kitapları bekletmeden gönderdikleri de çok oldu.

Son 7-8 gündür kargo sevkiyatı daha hızlı olarak işliyor.

İdefixden yılbaşı öncesi yaptığım ve tarafıma gönderilmeyen kitapların parasını almak için 20 mail- 6 telefon görüşmesi yapıp 3 ay uğraşmış ve bir daha asla demiştim.

Eganba bu haliyle benim için halen tercih sebebi.

TKnKT

Kullanmadığım bir site ve açıkçası ilginç bir şekilde ismini ilk defa duydum. Genellikle babil.com kullanıyorum, birçok kez de odakitap.com tavsiyesi aldım. Burada da çokça önceden bildirildiği üzere hepsi aynı çatı altında hizmet veren farklı markalaşmalardan oluşuyormuş sadece, ben bunu keşfederek öğrenmiş oldum :) . Konuyu tam nereye açacağımı bilemediğim için en uygun yeri burası olarak görüyorum. Nitekim hararetli bir fiyat araştırması esnasında aynı çatı altındaki, aynı stoğu kullanan, üç markanın farklı indirim ve fiyatlandırma sunduğu ile karşılaştım. Tabi artan fiyatlar karşısında kitapları hem olabildiğince uyguna alalım, hem aman dışarı çıkmayalım kapalı alana girmeyelim, hem de kondisyonu iyi olsun gibi mükemmel dengeyi aradığımız koşulları kovalar olduk. Hâl böyle olunca alışverişimi yaptığım babil.com'un pabucunu dama atmak istiyorum. odakitap.com için güncel bir memnuniyere denk geldim forumda. Ancak geçmişi gördüğüm kadarıyla karanlık, günceli ise muğlak eganba.com'un. Eğer ki sadece kitabı koydukları kaplama kartonun üstüne farklı marka yazıyorsa eganba.com tabii ki daha makul duruyor. Güncel alışveriş yapan varsa yorumunu alabilir miyim?

"The man who opens topics faster than his shadow"

ilker

Genelde indirim oranları bu üç site için de aynı olurdu, fakat bu kitap özelinde eganba'da "Haftanın Fırsatı" olarak ana sayfada bir ibare var.
Ben çizgi roman ve diğer kitap alışverişlerimin büyük bir kısmını eganba'dan yapıyorum.
Tercih sebeplerim fiyat uygunluğu(genelde), minimum kargo tutarının düşük olması, taksit oranının 6'ya kadar çıkması, kargo paketlerinin düzgün olması. Bir de şu ana kadar iade konusunda bir sorun yaşamadım.

worldman

Devamlı alışveriş yaptığım ve çok memnun kaldığım bir sitedir.Tavsiye ediyorum.

karayel2018

eganba diğer alışveriş yaptığım site olan idefixe göre harika. eganba öğleden sonra verdiğim siparişi ertesi gün kargoladı 2. gün geldi idefix ayın 3'ünde veriğim siparişi 18'inde dün bir tane eksik olarak gönderebildi ancak. paketlemeside daha iyiydi. idefix bir çizgi romanın uçları kıvrık gönderdi içe doğru.

OZAN BALIM

Bugüne özel eganba.com'da KaraKarga Yayınlarında %50 indirim var. Eksiği olanlar tamamlayabilir, kaçırmayın.

KenParker

Alıntı yapılan: OZAN BALIM - 11 Şubat, 2021, 10:13:42
Bugüne özel eganba.com'da KaraKarga Yayınlarında %50 indirim var. Eksiği olanlar tamamlayabilir, kaçırmayın.
Baktım %40 gözüküyor.