Ümit Kaptan

Başlatan hanac, 24 Ekim, 2009, 17:23:17

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

s.b

Martin ve Java'da olduktan sonra Ümit Kaptanı kimse tutamaz artık. Bir an önce kitap halinde görmek istiyorum.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

sadikbilcen

serbest bir çalışma sunuyorum sizlere...

orjinale yakın boyut
http://s2.dosya.tc/server10/OZxnLQ/buuuuuuu.jpg.html

Gambit

gayet basarili ustad,

alevlerin rengi ile biraz daha oynayip gercekci yapabilirsen daha da iyi olur

sadikbilcen

Alıntı yapılan: Gambit - 20 Mart, 2012, 21:17:31
gayet basarili ustad,

alevlerin rengi ile biraz daha oynayip gercekci yapabilirsen daha da iyi olur

teşekkürler

V

Ümit Kaptan'ın önemli bir tanıtım sorunu var bence. Henüz herhangi bir sayısını alıp okumak nasip olmadı

malesef.Bayilerde satılmış zamanında ki bayilerden çizgi romanlar çekilince uğramaz olmuştum.Anadolu okurlarının

çoğu gibi çizgi roman alımlarımı satış siteleri ve GG gibi yerlerden yapıyorum ve oralarda da denk gelmedim Ümit Kaptan'a.

Yerli çizgi roman girişimlerimizin yok denecek kadar az olduğu bir ortamda Ümit Kaptan'a sahip çıkmak gerek.

E-dergimizin 3. sayısında Kaptan'a bir bölüm ayıralım,benim gibi tanımayanlar tanımış olurlar .. :)
"İstemem,eksik olsun.."

kültürelgüncel

Alıntı yapılan: V - 29 Mart, 2012, 23:20:12
Ümit Kaptan'ın önemli bir tanıtım sorunu var bence. Henüz herhangi bir sayısını alıp okumak nasip olmadı

malesef.Bayilerde satılmış zamanında ki bayilerden çizgi romanlar çekilince uğramaz olmuştum.Anadolu okurlarının

çoğu gibi çizgi roman alımlarımı satış siteleri ve GG gibi yerlerden yapıyorum ve oralarda da denk gelmedim Ümit Kaptan'a.

Yerli çizgi roman girişimlerimizin yok denecek kadar az olduğu bir ortamda Ümit Kaptan'a sahip çıkmak gerek.

E-dergimizin 3. sayısında Kaptan'a bir bölüm ayıralım,benim gibi tanımayanlar tanımış olurlar .. :)

Bu sorun inşallah bir an önce aşılır. http://www.paydosyayincilik.com/'da şimdiye kadar çıkan 5 kitap 20 TL(artı kargo)ya satışta... Yok ben internetten almam diyenler içinse satış noktaları http://www.umitkaptan.net/'de sol sütunda belirtilmiş. (İzmir, Ankara, Eskişehir, İstanbul ve Adana)

Diğer çizgi romanlara göre çok çok uygun fiyatlar bence.

Ayrıca şu adreste Ümit Kaptan'ın bir macerasından karelere ulaşıp, kahraman hakkında bilgi sahibi olmak mümkün:
http://www.umitkaptan.net/kayse/haber_detay.asp?haberID=49

sadikbilcen

Kapak olabilirler mi?Sizce hangisi olur?

sondaki lal kitap logosu deneme amaçlıdır.nasıl duracak diye denedim.ciddiye almayalım :)))

hanac

Sadık Bey yanlış anlamaz iseniz;

Bence kapaklar böyle olmasın.

Çizgiroman değil de Fotoroman gibi duruyor.

altay1944

Hasan beye katılıyorum.Ben çizgiromanda kalem ve fırça izini görmek istiyorum .sadece bu yüzden comics  almıyorum.tamam yeteneğiniz var ama bu çok fazla tablo gibi.bırakın gerçekci olsun ,hata olsun...Kalem işi olsun.Sadece öneri...saygıyla.
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ

HacıGeraltEmmi

Öncelikle çizimleri beğendiğimi söyleyeyim, elinize sağlık.

Kapak konusunda bence;
Sonuncu çizim en uygunu
Altta ve üstteki şeritlerden olmadan daha sade bir tasarım güzel olur
Bir de logo ayarlamak lazım sanki Kaptan'a veya kullanılan fontları değiştirmek lazım

sadikbilcen

daha bitmemiş bir çalışmam daha var bunun gibi olabilir mi?

s.b

Sadık bey yukarıda kapak formatında hazırladığınız resimler kötü değil. Ancak, Hasan'ın da dediği gibi çizgiroman için biraz farklılar gibi sanki. Biraz daha elde kalem- boya ile yapılmış gibi bir hava verebilirseniz çok güzel olurlar.   
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

sadikbilcen

Bu sefer olmuştur umarım

Değişiklik oldu galiba

Gambit

oncekilerden iyi ama yuzde golgeleme cok yogun olmus, dal tam dudakdan gecmis, ayrica yuz biraz uzun duruyor sanki

kalidor

Süleyman'ın da dediği gibi yüzde biraz düzeltme yaparsanız harika bir çizgiroman kapağı çıkar. Öncekiler denildiği gibi fotoroman kapağı gibi duruyordu.
Crom! Ölüleri Say...