Dampyr Yeni Sayılar

Başlatan Nemo, 03 Kasım, 2016, 13:26:57

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nemo

243- Silverpilen

Yazan: Mauro Boselli, Giovanni Eccher

Cizen: Arturo Lozzi

Kapak: Enea Riboldi

Prof. Milius, konferans icin Stockholm'dedir. Sehirde efsane seklinde yayilan hayalet tren Silverpilen'in sirrini cozmek icin Dampyr de, ona yardim edecektir.

Özel Alfa Ajanı

Nemo

244- Harlan, Sho-Huan'a Karsi

Yazan: Mauro Boselli

Cizen: Arturo Lozzi

Harlan'in dostu Milus'un hayati tehlikedir. Kahramanimiz, onu kurtarmak icin Sho'Huan ile mucadele edecektir.

Özel Alfa Ajanı

Nemo

245- Suriye'de Kan

Yazan: Claudio Falco

Cizen: Andrea Del Campo

Harlan bu kez Suriye'deki kurtlere yardim etmek icin yola cikacak. Ezeli bir vampire olan Ningirsu ile mucadele edecek.

Özel Alfa Ajanı

İdrava

Dampyr'i 42 yaşında keşfettim ya. Ona yanıyorum. Oğlak yayınlarının 15 tlye 386 sayfalık kitaplarını aldım. Son yıllarda en sevdiğim seri oldu. 150 sayfalık 50 tllik comicslerden sonra çok iyi geldi...

Nemo

246- Karanliktaki Fisiltilar

Yazan: Mauro Boselli

Cizen: Nicola Genzianella

30'lu yillar. Teksas,  Cross Plains... Bob Howard, korku hikayeleri yazmaktadir. Ama ayni zamanda karanlikta fisiltilar da isitmektedir. Konu hakkinda yazar arkadasi Lovecraft'a mektup yazar. Yillar sonra, bu olayin gizemini cozmek Harlan ve arkadaslarina dusecektir.

Özel Alfa Ajanı

gamlıbaykuş

Dampyr' i Lal devralsa keşke. Aylık yayınlanması ne güzel olurdu  :-[
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

AU4

Çok güzel bir temenni. İçtenlikle katılıyorum ve Julia'yı ekliyorum.

haysal

Lal satışı kesin olmayan hiç bir seriye el atmaz, basacağını bilse çizgi düşler de seve seve telifini almaktan vaz geçer.

gamlıbaykuş

Alıntı yapılan: haysal - 17 Eylül, 2020, 16:10:50
Lal satışı kesin olmayan hiç bir seriye el atmaz, basacağını bilse çizgi düşler de seve seve telifini almaktan vaz geçer.

Dampyr bir Dylan Dog kadar satmaz mı ülkemizde? Ya da şöyle diyeyim aylık düzgün bir periyodun olması satışları etkilemez mi?
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

Mrtekin

Ben maalesef Dampyr'ın aylığa da çevirseler satacağını düşünmüyorum. Zagor'un ve belli ölçülerde Mister No satışı (aylık ve ciltler), Martin Mystere ve Dylan'ı kompanse ediyor Lal tarafında bence.

Üstüne Dylan'ı ekleyeceklerini hiç düşünmüyorum ama alırlarsa güzel olur. Hatta keşke Dylan ve Martin yerine, Nathan, Dampyr ve Stories okusak...
They drew first blood...

allan quatermain

Dylan zarar ediyor olsa Lal 3 farklı serisini yayınlamazdı diye düşünüyorum açıkçası. Boyutu küçültülerek de olsa dev albümlerde İtalya'ya yetişildi, maxi'lerde durgunluk var bir süredir, en son Mart'ta basılmış. 19 maxi, 12 dev albüm, bu hafta çıkacak olanı da sayarsak 65 aylık sayı yayınladılar bugüne kadar. Madem satış var, niye speciale'ler, almanak'lar falan basılmıyor derseniz, ona da bir şey diyemem.  ::)
Sanırım değişik şeyleri bir arada denemek iyi olabiliyor yayıncılıkta, zamanın ruhu da hızlı değişiyor. Duruma göre dobişkolar, fasiküller, dev albümler, renkli baskılar, aradan seçme eserler (oğlak'ın DD cildi gibi) vs. herşeyi denemek lazım gibi ayakta kalmak için bu saatten sonra fumetti cephesinde.

darkwood

Dampyr'in aylık düzenli basılmasının sattışlarını arttıracağını düşünüyorum, Lal bu seriyi basarsa iyi bir iş yapmış olur.
Darkwood Sakinleri..

allan quatermain

Alıntı yapılan: Nemo - 14 Kasım, 2017, 17:00:13
Ozel sayi 13: Kartallarin Ulkesi

Yazan: Claudio Falco

Cizer: Fabrizio Russo

Harlan bu kez Arnavutlukta.

Burada ünlü bir tabloya (Der Wanderer über dem Nebelmeer) güzel bir gönderme yapılmış bu arada:

Nemo

249- Nehrin kenarindaki Ev

Yazan: Stefano Piani
Cizen: Giorgio Gualandris

30'lu yillar. Rus gizli servisinin basi, Lavrenty Beria, gizemli bir kitap bulur. Kitabin pesinde baskalari da vardir. Yillar sonra, Dampyr, kitabin gizemini cozmek icin mucadeleye girisecektir.

Özel Alfa Ajanı

Nemo

250- Kayip Cennet

Yazan: Nicola Venanzetti
Cizen: Vanessa Belardo

Kara buyu ile ilgilenen bir Nazi: Otto Kahn. Gizemli Lombrives magaralari... Harlan ve Kurjak kendilerini Naphidim irkinin ic savasinin ortasinda bulacaklar.

Özel Alfa Ajanı