Şu anda hangi çizgi romanları okuyorsunuz?

Başlatan hanac, 01 Kasım, 2009, 18:36:08

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Harun Ça

Kendi kitaplığından uzakta olduğum için halk kütüphanesinde bulduğum-çocuk bölümünde :D- 3 cilt Corto'yu okuyorum. Gençlik Yılları bitti, Tuzlu Denize Balad'dayım.

Jedmau

rumar80

Thor Epic collection war of The pantheons okuyorum 383 ve 400. sayılar arası.
Araya da Dampyr sıkıştırıyorum. 10. sayıya geldim.

panthei

HacıGeraltEmmi

Brendon, ilk sayıdan itibaren yeniden okumaya başladım.

pizagor

Tahmin ediyorum ki pek çok kişi gibi Puslu Kıtalar Atlası'nı okuyorum. İstanbul çizimlerine bayıldım, balon hatalarına üzüldüm. Bazen metnin kısalığına rağmen aşırı büyük bırakılmış konuşma balonları, bazen de metin uzun olmasına rağmen küçük. Tire ile ayrılan ve ilgisi olmamasına rağmen bir sonraki panele geçen konuşma balonları olmasaymış keşke. Ama yine de elle yazılmış balonları özlemişim, mekanik bilindik yazı karakterine nazaran o kadar sıcak geliyor ki. Bunun dışında herşey olumlu...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

ferzan

Birkaç gündür sindire sindire Vertigo akşamları yapıyorum...Hafta ortası elime geçen kitaplarımdan Y Son Erkek 8'i okudum ilk, tam gaz devam ediyor tutkum...Öyle çok ateşli değilim Scalped gibi ama Y'siz bir dünya da düşünemiyorum kendi çizgi roman okurluğu tarihimde...Kaldı 2 cilt...

Aralarda Savage Wolverine 2 ve Blueberry ( Remzi Kitabevi ) 2. sayıyı uyku öncesi kitabı yapmıştım...Şehzade Yangını 15 dakikada bitti zaten...Onu ayrıca yazacağım başlığına...Büyük bir hazla okuduğum Vertigo'lardan biri de 100 Kurşun 3. cilt oldu...

100 Kurşun serisini okumaya başladığımda, ününden ötürü tereddüt bile etmemiştim ama ilk anda bir parça yadırgamıştım...Sokak ağzı, kurgusu ve saire çok kaliteliydi, adeta tv dizisi izliyorum hissine kapılmıştım ama çok da hastası olamamıştım...2000'lerin başı için kesinlikle iyi bir eserdir deyip sonraki sayılara baktım...2. cilt ile bir parça daha içine girmeme rağmen, biraz işler karışıyormuş hissine kapıldım ve hepsini alıp toptan mı okusam hissine kapıldım...Yine de çoktan yörüngeye girmiştim...Bırakmayacağıma emindim zaten...Geçen akşam 3'ü okuyunca tamam dedim, ben de gemideyim artık...Bu ne lezzettir, bu ne güzelliktir...Seriye tamamen ısındığım gibi vazgeçilmezlerim ve sabırsızlıkla beklediklerim arasına girdi çoktan...

Dün, öğle molam esnasında Orfani'yi yuttum...Yeni, renkli, dinamik ve fasikül olarak sci-fi fumetti okumanın tadı başka vesselam...Her sayfasından zevk almama rağmen bir İtalyan klasiği burada da kendini hatırlatıyor...Klişe ve bilindik bazı hareket noktaları, alışıldık Hollywoodvari çıkışlar vesaire...Yine de bu, güzel bir eser olduğu gerçeğini değiştirmiyor...Sonraki sayıları merakla beklemedeyim...

Şu an, dün gece başladığım Daredevil 3. cildi okuyorum...Cildin son iki sayısı kaldı...Bilmem başka dostlar katılır mı bana ama, bu Daredevil serisi benim için çok özel, çok başka geliyor...Fena zevk alıyorum ve kostümlü karakter hazetmesem de ( Batman'e kontenjanım sınırsız, bazı bazı da X-Men ) bu Daredevil beni fena çarpıyor...Kalan son iki bölümü de akşama doğru okurum herhalde...

Son birkaç günümün çetelesi bu şekilde... :)
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

@Serhan

Çok ince basmışlar yahu , çok çabuk yıpranıyor Cilt 1 e nazaran..

lampard

Azzarello'nun Hellblazer - Hard Times'ını okuyorum, hastası oldum. Özellikle Oz esinlenmeleri harika.

ferzan

Daredevil 3.cilt bitti. Remzi Kitabevi 'nin 5 albüm bastığı Jim Cutlass 'ları seneler sonra tamamladığım için şu an 1.albümden başlayarak Jim Cutlass okuyorum. Ondan sonra ne okurum da bu güzel pazar gününü noktalarım bilmiyorum. :)
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

pizagor

Bu hafta işe gidip gelirken Çelik Simyacı'nın ne zamandır durup duran kitaplarını okumayı planlıyorum. Bende 11 sayı olmuş, 12. sayı da raflarda. Birinci cilde başladım, konuda herhangi bir derinlik göremedim. Şimdilik bende yarattığı intiba: hızlı tüketim için birebir, oku unut...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

doktor1881

orbital 1'e başladım şuan bitince görüşlerimi yazacağım (Sn.Hanac'ın itkesiyle ;D)

hanac

Alıntı yapılan: doktor1881 - 23 Mart, 2015, 13:38:32
orbital 1'e başladım şuan bitince görüşlerimi yazacağım (Sn.Hanac'ın itkesiyle ;D)

Çok sevindim.  :)

HacıGeraltEmmi

Önce Efsane'yi sonrasında Buddy Longway'leri okudum. Nostalji olacaksa böyle olsun arkadaş. Presstij yayınlarından devam edip Orbital'leri de aradan çıkartırım en kısa sürede. İlhan ve ekibine bir kez daha teşekkürler Badi dostumuzu bu kalitede bize kazandırdığı için.