Spider-Man: Venom'un Doğuşu - Marmara Çizgi

Başlatan memospinoz, 25 Kasım, 2016, 19:00:33

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

rumar80

pizagor

Alıntı yapılan: rumar80 - 28 Nisan, 2018, 08:17:04
Yok diye hatırlıyorum.

Bu iki albümü, içeriğinin Bilka döneminde yayınlandığını düşünerek almadım. Albümleri de incelemedim ancak anlıyorum ki bir kısmı var, bir kısmı yok.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

dayıcomics

Çıktığı gibi aldığım bir seridir kendileri. Mcfarlane ustayı zaten ayrı severim. Beni oldukça tatmin eden bir seridir. Zamanında örümcek adam animasyonundan izlemiştik hep venom'un orijin hikayesini, gerçeğini okumak daha iyi oldu. Tek üzüntüm Spider man klasiklerini çok yavaş basmaları. Maximum Carnage, Clone Saga I-II gibi efsane serileri hala okuyamadık.

hanac

hanac

teks55

Bunlar Amazing Spiderman'in kaçıncı sayısı?

hanac

Alıntı yapılan: ibrahim2580 - 30 Eylül, 2019, 22:53:03
Bunlar Amazing Spiderman'in kaçıncı sayısı?

1. Cilt

Bu ciltte Jim Shooter, Roger Stern, Tom DeFalco, John Bryne, Louise Simonson ve David Michelinie tarafından yazılan ve Mike Zeck, Ron Frenz, Rick Leonardi, John Bryne, Greg LaRocque ve Todd McFarlane tarafından çizilen Gizli Savaşlar #8'den sayfalar ile Amazing Spider-Man #252-258 sayıları bir araya getirilmiştir.

2. Cilt

Bu ciltte Jim Shooter, Roger Stern, Tom DeFalco, John Bryne, Louise Simonson ve David Michelinie tarafından yazılan ve Mike Zeck, Ron Frenz, Rick Leonardi, John Bryne, Greg LaRocque, Todd McFarlane ve Paris Cullins tarafından çizilen Amazing Spider-Man #259, #298-300, #315-317 ve Annual #25 ile Fantastik Dörtlü #274 ve Web of Spider-Man #1 sayıları bir araya getirilmiştir.

Nomad

Tadı damağımda kaldı.
Cilt 1 i bitirdim dün akşam.
Bilka döneminde bize örümceği sevdiren her şey bol bol vardı bu kitapta.
Peter in sorunlu üni yılları, Felicia ve Mary Jane ile çalkantılı ilişkisi, halası ile hayatın zorluklarına karşı sırt sırta verip direnmeleri, sorumluluklar altında ezilen Peter, hayatı zorlaştıran bilimum çevresel dallama takımı, Puma, Hob Cin, Kingpin vs vs.
Fantastik Dörtlü yü de (lan böyle süper grup ismi mi olur. Sirk afişi gibi)  unutmayalım tabi.
Son dönem örümceklerde sıradan Peter dan çok teenager idol ü Spider ın ön plana çıkarılması ayar ediyordu beni.
Ne güzelmiş eskiler dedirtti tekrardan.
Ha kitabın asli unsuru Venom dan bahsetmeyi unuttuk.
Valla Venom öyle bişe ki, örümcek muhteşem bir kahraman olmasa Zero markasının Coca Cola markasının önüne geçmesi gibi spidey i arka plana atardı.
Tek kusuru rakibi çok güçlü. Spidey Marvel de arka plana atması en zor karakterlerden biridir. Ne çenesi durur, ne eli ayağı. Hem kostümlü, hem kostümsüz hali iyi yazarın elinde destan olur.
İkisini de seviyoruz.
Ulan havadan mı, sudan mı pek duygusalım bugün.
Venom gelse asker arkadaşım gibi sarılır, çay söyler, muhabbet ederim.
Benim sosyalleşmem gelmiş  ;D

İdrava

Evet çok doğru. O kendini bilen, çocuksu olmayan, Tony Stark'ın elemanıymış gibi davranmayan  Peter Parker'ı bende özlüyorum.

pelerinlikedi

Örümcek adamı örümcek adam yapan her şey MCU ile yokoldu. Ditko' nün ruhunun olduğu son iki cilt bunlar.

Nomad

Dün akşam cilt 2 de bitti.
Bu sefer başrolde spidey nefreti paydasında Venom ile birleşen Eddie Brock, hüzünlü geçmişi ile Mary Jane Watson ve stilize çizgileri ile Todd McFarlene vardı.
Bir solukta okuttu kendini yine.
360 sayfalık hikayede tek bulabildiğim kusur renklendirme oldu.
Yapan arkadaş "Paint terk" sanırım.
Olmamış.
Bir de Venom u anlattığı için hikaye, maceralardan derlenmiş ve nihayete ermeyen bölümler bazılarının canını sıkabilir.
Marmara güzel iş çıkartmış. Baskısı kağıdı gayet güzel.
Alınıp okunası, arşive atılası bir iş olmuş eski Bilka sayılarına sahip olmayanlar için.

İdrava

Alıntı yapılan: pelerinlikedi - 06 Aralık, 2019, 11:41:47
Örümcek adamı örümcek adam yapan her şey MCU ile yokoldu. Ditko' nün ruhunun olduğu son iki cilt bunlar.
Bence örümcek adam kitabın adıyla müsamma son bir gün cildinden sonra son buldu.

pelerinlikedi

Bu arada McFarlaine' in çizdiği sayılar yıl itibariyle Bilka' dan çok sonralarıdır. Bu sayılar 1 numara yayıncılıktan büyük boy kuşe kağıt renkli olarak fasikül halinde çıktı. Sonradan dönen fasiküller cilt olarak piyasaya sürüldü.

pizagor

İlk defa okuduğum 300. sayı müthişti. Örümcek Adam'ın o dönemlerini yeniden basılı görmeyi ne kadar arzuladığımı bir kez daha farkettim bu ciltleri okurken. Amazing Spiderman'in 120'li sayılar gibi başlayan, sırası geldiğinde Spectacular Spiderman ve Web of Spiderman ile de harmanlanarak ilerleyecek, Mark Bagley döneminin bitmesiyle de son bulacak, ikili fasikül formatında, aylık olarak yıllarca sürecek bu projeye el atacak bir yiğit bekliyorum  :)

Gerekirse o nostaljiyi yaşatmak adına renksiz bile olabilir...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

Nemo

Italya'da belli basli Marvel karakterlerinin eski sayilarini Integrale adi altinda daha kucuk boy ve 4 sayi bir arada seklinde yayinliyorlar. Daredevil, Orumcek Adam, X Men gibi. Daha az kaliteli kagit ile daha kucuk boy. Ben raziyim acikcasi boyle yayinlanmasina ulkemizde de...

https://comics.panini.it/store/pub_ita_it/minxm013-it-marvel-integrale-x-men-marvel-integrale-x-men-n-13.html

https://comics.panini.it/store/pub_ita_it/mindd013-it-marvel-integrale-daredevil-marvel-integrale-n-13-spider.html

https://comics.panini.it/store/pub_ita_it/mindd003-it-marvel-integrale-daredevil-marvel-integrale-daredev-n-3.html
Özel Alfa Ajanı