Moon Knight - Marmara Çizgi

Başlatan dean, 07 Mart, 2017, 19:23:25

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Agamotto

Benim de uzun zamandır rafta beklettiğim ancak okuyabildiğim bir seri oldu. Daha öncesinde Moon Knight'a dair hiçbir hikaye okumamakla birlikte karakter hakkında da pek bir bilgim yoktu. Dizisini izlemeden önce artık bu ciltleri okumalıyım diye düşündüm. :)

Basılan bu serinin en güzel yanı karakterle ilgili bir şey bilmemenin hiçbir dezavantajı olmaması. Hatta avantajı bile var diyebilirim. Hikaye boyunca Marc'la birlikte gerçeğin peşinden koşuyorsunuz ve hikaye içindeki karakterleri tanıyorsunuz. Yeri geldiğinde siz de yaşanan olaylardan şüpheleniyorsunuz. :D Genel olarak psikoloji odaklı hikaye ve filmleri severim. Zaten daha ilk cildi okurken aklıma favori filmlerimden Shutter Island/ Zindan Adası geldi.

Seri içerisindeki farklı çizerlerin kullanımı da bence çok iyi bir tercih olmuş. 2. cildin sonunda yer alan 80'lerden Moon Knight sayısı da hikaye içerisinde çok güzel oturmuş diyebilirim. Hatta o sayıyı okuduktan sonra 80'lerin Moon Knight'ını da listeme aldım. Genel olarak bu seriyi de çok beğenmekle beraber belki sonu için 1 ya da 2 sayı daha devamı olabilirdi diye düşünüyorum.

2010'lu yıllarda başlayan daha az popüler karakterlerin odak olduğu hikayeleri Marvel mı başlattı yoksa bizde mi ancak basıldı bilmiyorum ama her iki durumda da yayınıcısı Marmara Çizgiyi Hawkeye, Vision ve Moon Knight gibi farklı tarzda ve güzel hikayeler çıkardığı için de kutluyorum. 

hanac

Moon Knight - Ölümden Geriye

MARC SPECTOR ASLINDA MOON KNIGHT! ...YOKSA DEĞİL Mİ?

Bunu söylemek son günlerde çok zor çünkü sokakları saran adaletsizliğin yakasına iki eliyle birden yapışıyor. Aslında üç de olabilir? Konshu'nun mistik gücü yolunu aydınlatmasına rağmen gecelerin en büyük dedektifi kendisi kadar kaçık bir şehri nasıl kurtarabilir ki? Zafere ulaşan yol çok acı verici olacak! Moon Knight hayaletlere yumruk atarken (!), hastaları delirten bir uyku deneyini araştırırken, mantar mezarlığı gezegenine (!!) giderken, Black Spectre'la çarpışırken ve kaçırılan birini tek başına kurtarmak için yirmi mafya üyesiyle kapışırken siz de yerinizi alın. Moon Knight, New York'un en garip gizemlerinin kokuşmuş merkezine gidiyor ve Marvel'ın en zihin karıştıran macerası başlıyor!

Yazar: Warren Ellis
Çizer: Greg Smallwood
Boyut: 16X24 cm
Sayfa Sayısı: 128
Basım Tarihi: 2023-08
Çeviren: Fyrkan KAYA
Kapak Türü: Ciltsiz
Kağıt Türü: Kuşe
FİYAT: 175 ₺