Eşcinsel Çizgiroman Karakterleri

Başlatan Nemo, 02 Ağustos, 2019, 22:08:55

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kinowa59

Hemen üstteki iletimdeki " kaliteli "sözcüğü, diğer tarz çizgi romanların kalitesiz olduğunu göstermez. Zagor, Tex , Ken parker ve Mister No gibi fumetti tarzı çizgi romanların " erkek egemen " bir anlayışı yansıttıklarını belirtmek istedim. Üstteki Marvel ürünlerinin ise , " erkek egemen " anlayış değil.   " kadın egemen " anlayış da değil . Ama mutlaka bir " egemen " anlayışı yansıtıyordur . O anlayışın , ne tür bir  " egemen " anlayış olduğunu , bu türün " egemenleri " yazsın lütfen . ( buraya gülümseyen yüz emojisini nasıl koyacağımı bilemedim . )

Nemo

Bayram agabey, şaka da olsa nonoş tabiri hoş olmamış bence :-\
Başlığı ben açmışım 2019'da. Bir şekilde gelecek tepkileri bildiğim için devam etmemişim demek ki ::)

Ken Parker'dan bahsetmişsiniz. Halbuki orda da trans bir karakter  vardı. Yukardaki mesajlarda diğer arkadaşlar bahsetmiş.
Okumadığınızı tahmin ettiğim bir diğer fumetti Nathan Never'daki yan karakterlerden Legs de lezbiyen bu arada.

Günümüzde, para kazanma amaçlı "nonoş"lar işin cılkını çıkarmakta sosyal medyada evet. Ama bunlar soytarı. Öyle temiz güzel insanlar da var ki...

Ben size Sigourney Weaver'ın "Dualar Bobby için" filmini izlemenizi öneririm naçizane.

sevgiler, selamlar
Özel Alfa Ajanı

Kinowa59

Evet Ken Parker ' daki o hikayeyi hemde iki kez okudum. Ken Parker'ı
gizleme ve  kaçırma sahnesi halâ zihnimde. Bu akşam spor kanalını izledikten sonra bir kez daha okuyacağım. Değerli Nemo, şu sıkıntılı ülke koşullarında birazcık tebessüm edelim istedim. Insanları " cinsel " kimliklerine göre sınıflandırma benim Dünya'ma ters düşer. Ben insanları, iyi insanlar ve kötü insanlar olarak değerlendiririm. Iyi insanlarla dost olurum. Kötü insanlardan uzak dururum. Insanların tercihleri yalnızca kendilerini ilgilendirir. Üstte de yazdığım gibi, biraz tebessüm edelim istedim.

Animvader

Nispeten daha "yeni" diyebileceğimiz Dylan Dog, Nathan Never gibi serileri geçersek klasik fumettiler eşcinseli geçtim neredeyse aseksüel karakterler zaten. Zagor'da bırakın cinselliği sevgi, aşk gibi temalar bile yok.

Kinowa59

Sayın Animvader , Zagor ile Virjinya'nın ölümsüz aşkını ıskalamayalım lütfen.

Kauss

Alıntı yapılan: pizagor - 28 Nisan, 2024, 13:17:20Marvel'da yine bir düğün varmış: Mystique ve Destiny.

Başka karakter yokmuş gibi Mystique'te yaptılar ya şunu beni üzdü. Nedense en sevdiğim karakterlerdendir Mystique, Elektra ve Magik.

pizagor

Alıntı yapılan: Kauss - 29 Nisan, 2024, 00:56:53Başka karakter yokmuş gibi Mystique'te yaptılar ya şunu beni üzdü. Nedense en sevdiğim karakterlerdendir Mystique, Elektra ve Magik.

Mystique ve Destiny ilişkisi çok geçmişe dayanıyor aslında. Ben bu ikiliyi Alfa'nın Rom sayılarının birinden hayal meyal hatırlıyorum, o yıllarda dahi çok yakın resmedilmişler şeklinde kalmış bende. Hatta bu paneller meşhur 'Melez' hikayesinden olabilir.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

YzbVolkan

Bu işleri biraz bilinçli yapıyorlar.
Cizgi romanlar gūnûnūzū aydınlatsın.

rumar80

Alıntı yapılan: pizagor - 29 Nisan, 2024, 11:36:26Mystique ve Destiny ilişkisi çok geçmişe dayanıyor aslında. Ben bu ikiliyi Alfa'nın Rom sayılarının birinden hayal meyal hatırlıyorum, o yıllarda dahi çok yakın resmedilmişler şeklinde kalmış bende. Hatta bu paneller meşhur 'Melez' hikayesinden olabilir.

ROM ne zaman Melez ile çatışsa çevresinde hep mutantlar oldu. Sırasıyla: X-Men, Brotherhood of Evil Mutants ve New Mutants
Mystique ve Destiny'nin ilişkisi 1800'lü yıllara kadar uzanmakta. İkisi de zamana direnebilen ve birbirinden destek alan iki kadın olarak sunulmakta. 250'li sayılarda Destiny öleceğini görse bile bunu engellemeye çalışmaz. Ölümüyle birlikte Mystique ciddi psikolojik sıkıntıar yaşar. Hickman kendi yazdığı seride mutantların ölümden bir şekilde (detaylara girmeyelim keşke biri bassa da okunsa) döndürmüştür. Ancak Mystique ne kadar istese ve bu konuda tavizler verse de; isteği Profesör X, Magneto ve Krakoa'nın arkasındaki gerçek kişi tarafından (kim olduğu açığa çıkar diye, bir de Destiny'e duyduğu nefretten) hep engellemiştir. Ama sonunda o da döner.
   Az önce de dediğim gibi; keşke biri bunu bassa da bu kaliteli ve ilginç dönemi Türk çizgi roman severler okusa.