The Umbrella Academy (Şemsiye Akademisi) - JBC Yayıncılık

Başlatan Jedmau, 24 Aralık, 2009, 17:33:43

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

alan ford

kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

Jedmau

kalidor

Şemsiye Akademisi'ni bitirdim. Çizimler farklı ama hoşuma gitti açıkçası. Öykü de ilginç, sonuna kadar okutturuyor. Elden bırakmadan okununca daha iyi. İlk albümde karakterler tanıtılıyor, ilk cillte anlatılmayıp büyük ihtimal daha sonraya bırakılan mevzular da var. 2. albümün daha iyi olacağını düşünüyorum.
Crom! Ölüleri Say...

Jedmau

rumar80

Elimdeki Caravan biter bitmez okumaya başlayacağım. Okur okumaz da "acımasızca" eleştirimi yazacağım.

HacıGeraltEmmi

Tarkan Kurt

Alıntı yapılan: Jedmau - 18 Kasım, 2011, 20:04:59
Link için teşekkürler :) Başka okuyan var mı ?

Okumak isteyen var. İlk fırsatta alıp okuyacağım :)

kalidor

Kitapta çevrilen herşeyi yani duvarlara iliştirilmiş gazete küpürlerini kesin okumak gerek. Çünkü birçok bilgiyi o küpürlerden alıyoruz. Mesela 1. numaranın neden yarı-goril bir bedene sahip olduğu sadece köşelere iliştirilmiş küpürlerde var.
Crom! Ölüleri Say...

rumar80

Sonunda okumayı başardım.
   Öncelikle kitap kendini okutuyor. Bir çırpıda okuyup bitiriyorsun. Çizimler de yaratılan dünya için uygun.
  Öncelikle sana sunulan dünyayı kabul etmen gerek ki bu çok kolay oluyor ama kafanda soru işaretleri de olşuyor. Uzaylılar ne zamandır var? Nasıl barışık yaşıyoruz? Bu şempanzeler de nereden çıktı? Bunlar direkt ana konu ile alakalı değil ama merak ta ettirmiyor değil.
   Ana konu düzgün bir dille anlatılmış. Adı gibi bir senfoni şeklinde yavaş yavaş tempo artıyor ve final yapıyor. 5 numaranın Kennedy suikastinden bahsetmesi de yazarın ileride bir devam yazmayı planladığını gösteriyor. Çünkü ikinci kitabın adı Dallas.
   Değişik bir tadı bize sunan sevgili Ertan'a teşekkürler. Arayı soğutmadan yeni tatlar bekliyoruz.
  Sevgiler

Jedmau

Selamlar,

Güzel yorumların için teşekkür ederim. Evet ikinci cilt kennedy suikastine göndermeler ile dolu , onuda begenecegine eminim :)

Jedmau

Tüm ön siparişler kargolanmaştır :) Yorumlarınızı bekliyorum.

sevgiler
ertan

tommikser

Abi ben Tokat kargoyu aradım göremedim ama,acaba sizin ana sayfadan kargom  nerede olsada izlesek daha iyi olmaz mı?Bence bu önemli bir eksiklik haberin olsun :D

gamlıbaykuş

Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

Jedmau