Airborne 44 - Alfa Çizgiroman

Başlatan memospinoz, 20 Ekim, 2017, 18:25:23

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Zen

Alıntı yapılan: drgavsever - 21 Şubat, 2020, 20:35:53
Sevgili Zen,
Size birkaç soru sormak istiyorum.Acaba Alfa yayıncılığın 2020 yılı için planladığı yeni çizgiromanlar varmı? Ayrıca Arcana  2.cilt ne zaman yayınlanacak?  Sanırım Gizli tarih için yurtdışında 3 yeni albüm yayınlandı.Yeni bir Gİzli Tarih son cildi gelecek günlerde görebilecekmiyiz?

Bunları bende çok merak ediyorum.
-Neden herşeyin siyah senin?
- Çünkü siyahın üzerinde kırmızı çok güzel duruyor. Bunun, hangimizin kanı yüzünden olduğu hiç önemli değil...

ferzan

"İkinci Dünya Savaşının arka planını çok katmanlı ve ustalıkla yazılmış bir hikâyeyle okumaya hazır olun!
Aralık 1944. Ardenler'de köşeye sıkışan Nazi Almanya'sına karşı büyük bir üstünlük elde eden müttefik birlikleri karşı saldırı başlatır. Özellikle kadın pilotları bünyesinde barındıran, İngiliz sivil havacılık kurumu ATA (Air Transport Auxiliary) a üzerine düşeni yapar ve bir süredir İngiltere ve Belçika arasında taşımacılık yapan yetenekli ve korkusuz genç Amerikalı pilot Tessa'yı bu tarihi göreve dahil eder. Ne yazık ki Tessa, bir hava saldırısı sonucu Alman hattının gerisine, çatışmaların en ağır şekilde yaşandığı Bastogne'a acil iniş yapmak zorunda kalır. Onu kurtarmanın tek yolu bölgeye paraşütlü komandolar göndermektir. Tessa'nın gençlik yıllarından tanıdığı iki deneyimli asker Sebastian Leder ve Tom De Witt bu görev için seçilir. En zorlu çatışmaların yanı sıra dondurucu soğuk yüzünden sonu gelmez gecelerle baş etmek zorunda olan ikili bir yandan Tessa'yı ararken bir yandan da düşman birliklerinin yerini bulmak zorundadır.
Üçüncü Reich sona ermişti ve savaş sona yaklaşıyordu. Amerikan ve Rus askerleri Berlin'e ilerlerken Almanyadan kaçma planları yapan SS'ler belki de dünya tarihini temelli değiştireceklerdi."

Cilt Durumu:   Ciltli
    Basım Tarihi:   Temmuz 2020
    Boyutlar:   19,00 x 25,00 cm
    Kağıt Tipi:   1. Hamur
    Sayfa Sayısı:   232
    Etiket Fiyatı:   50 TL
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

frodo

"Yaşayan pek çok kişi ölümü hak eder. Ölülerden bazıları da yaşamı. Yaşamı onlara verebilir misin? Ölüm hakkında karar vermekte aceleci olma. En bilgeler bile her sonucu bilemez"

KenParker

Airborne 44'ün forumda kıymet görmemiş olması çok tuhaf. Yoksa bana mı öyle geliyor? Senaryo desen harika hikayelere sahip, çizim desen dört dörtlük, boyama desen adam sulu boyayla  üşenmemiş her kareyi özenle bezemiş. Üstelik bütün bunlar tek bir adamın elinden çıkma. Philippe Jarbinet.

8 sayıyı iki ciltte toplamak iyi düşünülmüş. Derli toplu okumayı daha çok seviyorum. Hikayelerin kendi içinde veya başka sayılarla birleşmesi ayrı güzeldi. Benim için tek eksiği orjinal boyda olmamasıydı. Doğrusu bu görseller büyük boyda daha belirgin olurmuş. Yine de okumanın tadını alacak derecede değil.

1. hamur kağıt 232 sayfa sert kapakla bu fiyat...

frodo

Alıntı yapılan: KenParker - 21 Aralık, 2020, 22:16:48
Airborne 44'ün forumda kıymet görmemiş olması çok tuhaf. Yoksa bana mı öyle geliyor? Senaryo desen harika hikayelere sahip, çizim desen dört dörtlük, boyama desen adam sulu boyayla  üşenmemiş her kareyi özenle bezemiş. Üstelik bütün bunlar tek bir adamın elinden çıkma. Philippe Jarbinet.

8 sayıyı iki ciltte toplamak iyi düşünülmüş. Derli toplu okumayı daha çok seviyorum. Hikayelerin kendi içinde veya başka sayılarla birleşmesi ayrı güzeldi. Benim için tek eksiği orjinal boyda olmamasıydı. Doğrusu bu görseller büyük boyda daha belirgin olurmuş. Yine de okumanın tadını alacak derecede değil.

1. hamur kağıt 232 sayfa sert kapakla bu fiyat...
Sonuna kadar katılıyorum, kesinlikle arşivde bulunması gereken bir seri.
"Yaşayan pek çok kişi ölümü hak eder. Ölülerden bazıları da yaşamı. Yaşamı onlara verebilir misin? Ölüm hakkında karar vermekte aceleci olma. En bilgeler bile her sonucu bilemez"

V

İlk cildi yazıñ bitirmiştim.Konu ve çizimler şahane ama işte bütün bu güzel vasıflarına rağmen Alfanın iç sayfalarda kullandığı kağıt ve küçültülen boyut okuma şevkini kırıyor malesef.Özellikle renklendirmedeki orjinal ve Alfa baskısı farkını görünce canı sıkılıyor insanın..2.cildi bu ay almıştım.Yakında okurum herhalde .
"İstemem,eksik olsun.."