Jbc Yayıncılık Duyuruları

Başlatan Jedmau, 09 Ocak, 2018, 21:33:53

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Jedmau

Alıntı yapılan: Bloodslince - 20 Nisan, 2020, 03:59:46
Ertan abi selamlar,

Doomsday Clock'u cilt halinde bekliyordum aslında. Koleksiyonerleri mutlu edeceğiz diyorsan, ilk 6 ve sonraki fasiküller için muhtemelen kutulu paketler olacak diye düşünüyorum.

Ben bir türlü fasikül sevemedim ama kutulu olursa en azından kitaplıkta düzgün duruyor.  :)

Yeni çıkanların siparişini verdim. Joker ve Daffy'yi merakla bekliyorum.

Metal geliyor, yeni Deadpool sayıları geliyor. 2020 berbat geçse de en azından ölmezde yaşarsak harika seriler okuyacağız.

Şimdiden emeğinize sağlık.

Çok teşekkür ederim :)

darbove

Batman superman cilt 6 için 31 ağustos tarihi gösterilmiş. Bir seri daha tamamlanmış olacak böylece.
The Bird of Hermes is my name, eating my wings to make me tame.

Phyron

Alıntı yapılan: darbove - 18 Ağustos, 2020, 23:59:52
Batman superman cilt 6 için 31 ağustos tarihi gösterilmiş. Bir seri daha tamamlanmış olacak böylece.

JBC yayıncılığı tebrik ederim bu seriyi takip etmesem de yayınevinin bir seriyi tamamlaması beni oldukça mutlu ediyor.

Jedmau

Herkese Merhaba,

Ekim - Kasım - Aralık aylarında basılacak, kesinleşmiş yayılarımızın listesi. Bir kaç farklı yayın daha hazırlıyoruz, eklemeler olursa güncelleme paylaşacağız.

Sevgiler
Ertan

Fasiküller:

All-Star Batman Sayı 6

All-Star Batman Sayı 7

Super Sons Sayı 6

Super Sons Sayı 7

Hazel & Cha Cha Yılbaşını Kurtarıyor

Harley Quinn: Gossamer

Kıyamet Saati 1

Kıyamet Saati 2

Kıyamet Saati 3

Kıyamet Saati 4

Kıyamet Saati 5

Kıyamet Saati 6

Ciltler:

Batman / Superman Cilt 6

Harleen Birinci Kitap

Harleen İkinci Kitap

Harleen Üçüncü Kitap

Batman: Dünyadaki Son Şövalye İkinci Kitap

Batman: Dünyadaki Son Şövalye Üçüncü Kitap

Gülen Adam ( 3. Baskı )

The Witcher Cilt 4

Locke & Key Cilt 2

kırkambar

Okurun önünü görmesi için ne kadar güzel, profesyonelce bir davranış. JBC'nin okuruna verdiği değeri önemsiyorum. Üç aylık, altı aylık basım programını keşke her yayınevi paylaşsa.

Nomad

Alıntı yapılan: Jedmau - 14 Ekim, 2020, 01:53:41
Herkese Merhaba,

Ekim - Kasım - Aralık aylarında basılacak, kesinleşmiş yayılarımızın listesi. Bir kaç farklı yayın daha hazırlıyoruz, eklemeler olursa güncelleme paylaşacağız.

Sevgiler
Ertan

Fasiküller:

All-Star Batman Sayı 6

All-Star Batman Sayı 7

Super Sons Sayı 6

Super Sons Sayı 7

Hazel & Cha Cha Yılbaşını Kurtarıyor

Harley Quinn: Gossamer

Kıyamet Saati 1

Kıyamet Saati 2

Kıyamet Saati 3

Kıyamet Saati 4

Kıyamet Saati 5

Kıyamet Saati 6

Ciltler:

Batman / Superman Cilt 6

Harleen Birinci Kitap

Harleen İkinci Kitap

Harleen Üçüncü Kitap

Batman: Dünyadaki Son Şövalye İkinci Kitap

Batman: Dünyadaki Son Şövalye Üçüncü Kitap

Gülen Adam ( 3. Baskı )

The Witcher Cilt 4

Locke & Key Cilt 2

"Demek, yine bana hüsran,
Bana yine hasret var,
Yine bana esmer günler düştü eyvah"

Bardağın dolu tarafına bakıyorum, şahane liste.
Doomsday Clock hasretle bekleniyordu.
Harley Quinn de de var.
Daha ne olsun.
Teşekkürler.

hasanmahmut

Liste vermek güzel tabii ama kendileri hep liste verip daha o listelerin bir kere zamanında ve tam olarak çıktığını görmedik. Boşuna ümitlenmeyelim bence. Bütün sene bunun yarısı kadar çıkartmadınız kalan 2 ayda mı çıkacak?

Jedmau

Alıntı yapılan: hasanmahmut - 14 Ekim, 2020, 14:50:39
Liste vermek güzel tabii ama kendileri hep liste verip daha o listelerin bir kere zamanında ve tam olarak çıktığını görmedik. Boşuna ümitlenmeyelim bence. Bütün sene bunun yarısı kadar çıkartmadınız kalan 2 ayda mı çıkacak?

Her yayınevinde olduğu gibi bizde de aksaklıklar oluyor. Hiç görmedik demişsiniz, sanırım başka yönlere bakıyordunuz.

Bu yayınların çoğu Ağustos ayından beri baskıya girmeye bekliyor. Çıktıkları zaman da yorumlarınızı bekliyor olacağım.

Sevgiler

hasanmahmut

Merhaba,
Zamanında ve tam olarak göremedik dedim. Çok doğru yöne bakıyorum ancak siz sanırım gözünüzün önündeki mesaja bile bakamıyorsunuz.

Ben kavga etmek için yazmak istemiyorum, elinizde en iyi, en satan yayınlar var ama bu satış rakamlarına rağmen hiçbir kitabınızı düzgün periyodlarla ya da verdiğiniz tarihte çıkarmıyorsunuz. Ekim ayı bitiyor, iki aydır bekliyorsa neyi bekliyor acaba. Çıkartın bizler de sevinelim ve güzel, kaliteli yayınlar okuyalım.

Jedmau

Alıntı yapılan: hasanmahmut - 14 Ekim, 2020, 15:26:32
Merhaba,
Zamanında ve tam olarak göremedik dedim. Çok doğru yöne bakıyorum ancak siz sanırım gözünüzün önündeki mesaja bile bakamıyorsunuz.

Ben kavga etmek için yazmak istemiyorum, elinizde en iyi, en satan yayınlar var ama bu satış rakamlarına rağmen hiçbir kitabınızı düzgün periyodlarla ya da verdiğiniz tarihte çıkarmıyorsunuz. Ekim ayı bitiyor, iki aydır bekliyorsa neyi bekliyor acaba. Çıkartın bizler de sevinelim ve güzel, kaliteli yayınlar okuyalım.

Başka yöne bakıyordunuz da bulunduğum ima ' Hiç mi zamanında bir yayınımız çıkmadı, çıktığını hiç mi görmediniz ' anlamındaydı. Ben mesajlara gayet iyi bakıyorum hepsine verecek cevabımız da var çok şükür.

Biz kimseye bir period sözü vermiyoruz, vermeyeceğiz de. Ne, ne zaman bize göre hazır olur o zaman basacağız. Her yerde bunu onlarca kez dile getirdim. Kötü çeviri, kötü grafik ve planlama olmadan baskı yapmadık, yapmayacağız.

Basacağız dediğimiz tarihlerde basamadığımız sıkça oluyor. Olmayan yayınevi var mı? Dağıttık diye duyurusu yapılan yayınların daha basılmadığı bile gördü bu gözler. Aynı hassasiyeti başka yayınevlerine de göstermenizi diliyorum.

' Neden basmadınız hazırsa ' dediniz. Bu kadar insanın içinde özelimi yazmam doğru değil. Zaten yazsam da inanmayanlar aman ne olacak diyenler bile oluyor. Çok merak ediyorsanız yazayım. Ama sonuçlarına hep beraber katlanacağımız iğrenç bir durum ortaya çıkacaktır.

Amacım kavga değil demişsiniz, konuyu daha fazla uzatmak istemiyorum zaten bu forumda bulunan bazı şahıslardan dolayı samimi, dostça ve en önemlisi şevkle paylaşım yapmayalı çok uzun zaman oldu.

Hayırlı ve sağlıklı günler dilerim.
Ertan

peder clemente

Önemli bir liste.
Hakettiği şekilde tanıtılmasını, satılmasını ve takdir edilmesini dilerim.
Dikkatimi çekenler:
Harleen:Psikolog Harleen Quinzel'in kökeni, Gotham Akıl Hastanesinde Joker ile tanışması, genç ve güzel bir psikoloğun bir psikopata nasıl aşık olduğunun inandırıcı şekilde anlatılması ve sonrasında villain Harley Quinn'e dönüşmesinin hikayesi. Hırvat Sanatçı Stjepan Sejic çok yetenekliymiş, öyle yazıyorlar hakkında.
Sayı 1: 64 sayfa. Goodreads puanı 5 üzerinden 4.46 yani çok yüksek.
Sayı 2: 66 sayfa, Goodreads puanı 4.59.
Sayı 3:66 sayfa, Godreads puanı 4.65.
DC Vertigo'nun ismi DC Black Label oldu. Yetişkinler için üretilen bir çizgi roman. Goodreads yorumlarında beş yıldız verenler fazla. Çok beğenilmiş. Alacağım ve eşime de okutacağım.Aşağıdaki paneller etkileyici.

Kıyamet Saati (Doomsday Clock):Yazar Geoff Johns: "Böyle bir öyküye %1.000 inanmasaydık yapmazdık. Önemli olan sadece hikaye. Crossover öyküleri yok. Kısa seriler ya da tek sayılık öyküler ilave ederek suyunu çıkarmayacağız. Bu bağımsız bir öykü. Sadece Doomsday Clock var. Bu kendisinden önce ve sonra gelen her şeyi etkileyecek. Bu öyküyle beraber okumanız gereken tek şey Watchmen. Doomsday Clock'u anlamak için Rebirh'ü okumanıza gerek yok.
2000 Yılında yayınlanan Simpsonlar dizisinde "ABD'nin eski başkanı" olarak mizah amacıyla bahsedilen Trump'un; ancak, çizgi romanlarda gerçekleşebilecek bir olay olarak gerçekten başkan olması, Geoff Johns'a, Doomsday Clock'un yazım sürecinde ilham vermiş. İlk sayıda Trump'a ciddi eleştiriler var.
Anlatıcı olarak Rorschach  görülüyor (gerçekten Walter Kovacs mı? Yoksa Rorschach kostümü giyen başka biri mi? Bilinmiyor). Öykü 22 Kasım 1992'de başlıyor. Superman'in "Doomsday" isimli yaratık tarafından öldürüldüğü sayının yayım tarihinden üç gün sonrası ve Şener Şen'in deyimiyle "Rahmetli Başkan Kennedy" süikastinin yıldönümü. Rorschach, "New York Katliamı"ndan bahsederek söze başlıyor ve sokaklardaki cesetlerden bahsediyor. Protestoculardan birinin elindeki pankartta: Adrian Veidh'in resminin altında "Make America Safe Again=Amerika'yı Yeniden Güvenli Yap" yazıyor (Trump'un seçim sloganı: "Make America Great Again=Amerika'yı tekrar Muazzam Büyük Yap" idi).
Geoff Johns, Superman ile Dr. Manhattan'ı şöyle kıyaslamış: "Superman, kendini insan gibi hisseden bir uzaylı; Dr. Manhattan, kendini uzaylı gibi hisseden bir insan."
İlginç bir yolla Comedian da Kıyamet Saatinde yerini alıyor.
Dr. Manhattan, DC Evrenine ve Superman'in hayatına el atıyor. Bir tanrı gibi bazı değişiklikler yapıyor. "Superman bu koşullarda da Supermanlik yapabilir miydi?" sorusuna cevap arıyor.
Kıyamet Saati ile DC Evreninde geçmiş ve gelecek özgürleşiyor.
Watchmen gibi Kıyamet Saati de başka bir gerçeklik hikayesi anlatıyor.
Başkan'ın seçim vaadi Adrian Veidt'in yakalanması. Adrian Veidt'in, "tüm Dünyayı değiştirecek" diye gerçekleştirdiği büyük olaya ortak olanlar için de soruşturma yürütülecek. Otoriteler, sadece Adrian Veidt ile değil; Nite Owl, Rorschach, Silk Spectre ve Doctor Manhattan'a ne olduğu ile de ilgileniyor. Rorschach'ın günlüğü yetkililerin elinden çalınmış. Günlük, üçüncü sayının kapağında Batman'in ellerinde:

Rorschach: "Amerikan rüyasını paramparça ettikleri"ni söylüyor.

Protestocuların elindeki tabela saat 11 yönünü gösteriyor.
Dünya'da yer yerinden oynarken golf oynayan Trump gibi, haberler: "Başkan'ın ilk vuruşta isabet ettirdiği"ni söylüyor.
Son yılların önemli çizgi romanlarından biri olan Kıyamet Saati'nin yaratıcı ekibi: Yazar Geoff Johns ve Art'ist Garry Frank (Batman:Yeni Dünya ve Superman:Gizli Köken'de de birliktelerdi).
Eser 12 sayı.
Kıyamet Saati ile DC Evrenine yeni karakterler ve kahramanlar katılıyor.
Tüm sayılarda çizim ve renklendirmeler beğenilmiş ve hikayenin tonu ile uyum sağlamış.
Watchmen, süper kahraman türünün yapı sökümüyken; Kıyamet Saati'ne DC Evreninin geleceğinin inşasında önemli bir rol yükleniyor.

All-Star Batman'in 7. sayısı:Şimdiye kadar yaratılmış en iyi Poison Ivy hikayelerinden biri. Umarım güzel ve cezbedici kapaklardan biriyle ya da farklı kapak seçenekleriyle yayımlanır.

Locke&Key:Çok katmanlı, sürükleyici, ters köşelerle ilerleyen eserin yazarı Joe Hill, yazar Stephen King'in oğlu.
"Korku edebiyatı, bir kaçış edebiyatı değil, kaçtıklarımıza dönüş edebiyatıdır."
                                                                                       -Yankı Enki

Batman:Dünyadaki Son Şövalye:Scott Snyder&Greg capullo ikilisinden, Batman'in sonu hikayesi ya da son Batman hikayesi.
Scott Snyder yazdıysa, Greg Capullo çizdiyse al. Yanılmazsın.

Batı kültürünün ve ABD'nin şeytanlaştırıldığı bir yerde ve ekonominin çöktüğü bir zamanda güncel comics yayımlamak ve okumak bile değerli bir eylemken; böyle önemli eserleri yayımlayacağınız için çok teşekkürler JBC.
Bir dilek ve istek::Goodreads'in en iyi Batman maceraları listesinde "Batman:Dark Victory" sekizinci sırada. İlk onun dokuzunu JBC yayımladı. Top Ten Batman'den sadece "Batman:Dark Victory" kaldı Türkiye'de yayımlanmayan. Eser 391 sayfalık önemli bir Batman macerası ve benim sevdiğim noir türünde.
Sevgili Ertan Boss,
Lütfen "Dark Victory"yi bas. :)

Jedmau

Güzel paylaşım için teşekkür ederim :) Ellerinize sağlık.

Dark Victory ve Haunted Knight bildiğinix üzere Cadılar Bayramı ile beraber anılır. İkisinide kesinlikle basacağız. Elimizde bazı yetiştirmemiz gereken büyük even yayınlar var, Metal ve Death Metal gibi.

Muhtemelen 2021 de ( bir sorun çıkmazsa ) DV ve HK basmak istiyorum.

Sevgiler

gamlıbaykuş

All Star 7' nin kapağı çok güzelmiş. Keşke bir posteri olsaydı. Poison Ivy çok tatlı bir karakter.
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

Jedmau

Kapaklar daha baskıya girmedi.

Yukarıda olan mı yoksa altındaki mi sizce ?

gamlıbaykuş

Alttaki kapak bence. Çok hoş duruyor. Sizce de bundan bir poster çıkmaz mı?  :)
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...