Arkana - Alfa Çizgiroman

Başlatan memospinoz, 03 Mayıs, 2018, 18:42:45

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

memospinoz

Günümüzde, başka bütün birimlerin başarısız olduğu çok özel görevlere Amerika istihbarat birimi Stargate ajanları gönderilmektedir. Çünkü Stargate ajanlarının gizli bir silahları, basit tarot kartlarına benzeyen, ama rastlantıyı kullanma gücünü veren kartları vardır. Ancak Stargate'in Arkanaları başka pek çok sırrı da gizlemektedir.

Boyut: 19.5x25.5 cm, Ciltli
Sayfa Sayısı: 250
Etiket Fiyatı: 45 TL

hennessy

Kitabın başındayım ama ilginç bir konusu ve güzel çizimleri var sanırım Alfa güzel bir hikaye ile tekrar karşımızda
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

köstebek

Efendim, şimdi Alfa'nın daha önce bastığı Gizli Tarih serisi aslında küçük bağlantılarla birbirlerine göndermeler yapan 3 serinin sarmal bir halde ilerleyişiymiş. Bu 3 serinin isimleri de şunlar: Gizli Tarih, Arkana, Arkana Major (ya da Büyük Arkana).
Arkana ve Arkana Major tarot kartları meselesinde kullanılan bir terim, tarot kartları üzerinew küçük bir araştırma yaptığınızda bunu anlıyorsunuz.
Şimdi bu Arkana cildinde Fransız serinin ilk 5 kitabı yer alıyor (yanlış hatırlamıyorsam). Arada sırada Gizli Tarih'teki o dört kahramanın birisi çıkıyor. Bağlantılı dediğime bakmayın, hafif göndermeler var. Bağımsız da okuyabilirsiniz. 

köstebek

memospinoz'un verdiği linke tıklayıp baktım, Fransa'da 10 sayı çıkmış, demek ki bizde 2 cilt halinde basılacak...

hennessy

İlk cildi çok beğendim. Hem çizimler hemde ilginç konusu ile okunmayı hak eden bir çizgi roman ile karşı karşıyayız. Büyü kartları ve iki tarafın bir biri ile savaşları. Gerçekten böyle güzel alternatif çizgi roman 8/10
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

nocardia

2. cildin çıkış tarihi ile ilgili bir bilgi paylaşıldı mı acaba? Çıkacaksa ilki gibi HC olmasını isterim.

memospinoz

2. cilt çıksa da seri tamamlansa ne güzel olurdu. İlk cildi unuttuk.

nocardia

ALFA'dan ses yok, sanırım yarım kalan seriler arasına girecek... Yazık oldu oysa 1 kitap daha çıksa tamamlanacaktı.