E-DERGİ "10. YIL ÖZEL SAYISI" YAYINA HAZIRLANIYOR

Başlatan pizagor, 20 Haziran, 2018, 22:52:12

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

haysat

Birbirinden güzel yazılarınız için sağolun.
Çok güzel hikayeler  var, okuduğunuzda sizde seveceksiniz.

Comics ve Frankofon  hakkında yazı göndermek isteyen arkadaşlar ,yazılarınızı bekliyoruz.
Dergimizde  Umar dostumuzun  Stan Lee ile ilgili harika bir yazısı olacak.

Çizgi roman dünyamızın kanayan yarası Frankofonlar hakkında  yazabilecek arkadaşlar bana ulaşırsa sevinirim...

Çok az kaldı, hep birlikte güzel şeyler yapacağız.
HİÇBİRİNİZ ANLAMAMIŞSINIZ
BENİ SİZİN YANINIZA HAPSETMEDİLER
SİZİ BENİM YANIMA HAPSETTİLER !

haysat

Merhaba arkadaşlar.

E- Dergimiz bir aksilik olmaz ise ay sonu çıkacak.

Sizin katkılarınızla dolu dolu bir dergi olacak.

Halen Altın Madalyon için yazı göndermek isteyen arkadaşları bekliyoruz. Şu ana kadar 15 kişi gönderdi,dergimizde sizinde imzanız olsun istiyorsanız yazılarınızı bekliyoruz..

haysat

Altın Madalyon 10. yıl  özel sayımızın içeriğinden bir kaç örnek verelim...

Yarkın Sakarya Türk çizgi roman sektöründe yeni bir soluk...

"Yazmayı düşündüğüm bir takım hikayeler var, özellikle zaman kavramından yürüdüğüm senaryolar var fakat bunlar için daha erken olduğunu düşünüyorum. Ayrıca dedemden kalma, Sakarya Savaşını anlattığı ses kayıtları var. Bunları da gelecekte bir projemde kullanmak istiyorum. Tarih ya da bilim kurgu tarzı hikayeler üretmek isterdim herhalde."

Yurt dışında bir albümü yayınlanan Yarkın SAKARYA  ile röportajımız Altın Madalyon E- Dergide

haysat

Kadim Astronotlar; Galipçe Bir Din

Çizgi romandaki en bilinen etkilerden biri herhalde Jack Kirby'nin yarattığı 'Eternals' ('76) dır. Kirby, Eternals'da bir milyon yıl önce dünyayı ziyaret eden tanrısal güçlere sahip Celestials ırkının evrim sürecine müdahalesini ve insan ırkı üzerinde yaptıkları deneylerin sonucunda ortaya çıkanları anlatır. Martin Mystere ('82) pek çok gizemle uğraşırken tüm hikayelerin ardındaki temel omurgalarından biri de 'Kadim Astronotlar' fikridir.

Kharon   ( Tolga Çüçen )

Devamı Altın Madalyon E- Dergide

haysat

Murat SEVİNÇ'ten  Paolo Eleuteri Serpieri denemesi..

20 sayfa olarak hazırlanan çizgi roman dergimizde 5 er sayfa olarak yayınlanacak.

haysat

Nemo'dan Nathan Never'ın  "Görünmez Güç" macerasının hangi film ve kitaplara göndermeler yaptığını öğreneceğiz..

-Tanrıyı karıştırma...Bunun seni haklı çıkaracağını mı sanıyorsun? Seni bağışlayacağımı nasıl düşünebilirsin..Sen..Sen beni...
Angel, sözünü bitiremez. Nathan bunu duyunca çok şaşırır. De Haven, Angel'dan af diler. Annesine geri dönmesini ve kendisinin de uzaklara gidecegini söyler. Angel, saati göstererek, artık yeni yaşına girdiğini ve reşit olduğunu belirtir.
-Nereye gideceksin, Angel!?
-Bana Marsha de, baba! "Melek"ler Cennete gider. Ben Cehenneme gidiyorum...
Angel, rüzgarlı gecede, Nathan ve De Haven'ı geride bırakarak, üzerinde Hell yazan alt geçide girip gözden kaybolur...''

haysat

Ümit Kireççi'den Green Lantern ve Nasreddin Hoca yazısı.

Uzaylı ırkların temsilcilerinin birbirlerinin geleneklerine ve kültürlerine saygı göstererek bir arada iş birliği yaptığı Green Lantern organizasyonunu dünyadaki kültürleri kabullenmesi noktasında katalizör görevi görür Nasreddin Hoca.

2018 Mayısında yayınlanan ve Andy Diggle'ın yazdığı, Juan Ferreyra'nın çizdiği "Green Lanterns Annual 1"de Simon Baz büyük bir uzaylı konseye hitaben konuşma yaparken "ailemin bana anlattığı bilge bir adamın" fıkrasıyla bitirir metnini. Fıkra Nasreddin Hoca bilgeliğini aktarır:

Devamı  Altın Madalyon E- Dergide

haysat

Hüsnü Coruk'tan  herkese hitap eden harika bir yazı

Amerikan  halkının pek çok kesiminin  sıkıntıları , bilhassa gençlik sorunları, vicdan azabı gibi konular, öte yandan  cinsellik ve argo  süper kahraman galerisinde  okuru tatmin edecek şekilde  karşısına çıkarlar.  60'larda ÖRÜMCEK ADAM ile başlayan sorunlu gençliğin   ele alınması  olayı, giderek  acı  duyan , öfkeli  bir toplumun  panoramasını  çizmeye başlar. İtalyan  çizgi romanlarında  KEN PARKER  ve  BÜYÜLÜ RÜZGAR  gibi  serileri  dışarıda  bırakırsak  iç dünyalara  fazla  dokunulmaz . Süper kahramanların  içinde  yaşadığımız çağdaki  görüntüleri  o   alışık  olmayan okuru  bilgisayar renklendirmesi  ve  metin  curcunası  arasında yorsa da  alt metinlerde  psikolojik  ve sosyolojik  oldukça fazla  zenginlik yatar.

haysat

Hayal Kahvem'den Zagor Ve Kaos Ortamlarında Sürrasyonel Yönetim Teknikleri.

Karamba,gel de okuma

Aynı gerçek dünyada olduğu gibi, çizgi romanlarda da, kötülerle iyilerin, ezenlerle ezilenlerin savaşı hiç bitmiyor. Zagor'un her  sayısı, birbirinden ilginç ve heyecanlı maceralarla dolu. Zagor'dan  aldığım dersler  yaşamım içinde çok işime yarıyor. Nasıl mı? Bir kere Zagor maceraları aklın sınırlarını fena halde zorlar. Sürekli zihin jimnastiği yaptırır.

haysat

Kedidiro'dan KAHRAMANLAR NE YER NE İÇER

Bu yazının esini aylar önce İstanbul'da Altın Madalyon dostlarıyla gerçekleştirdiğimiz bir buluşmada oluştu. Oturduğumuz kokoreççide içimizden biri ( ismi lazım değil ama tanımayanlar için ipucu; baş harfi tommikser) garsona; " iki parmak kalınlığında biftek, dağ gibi patates ve soğuk bir bira" siparişi verince zavallı garson dışında kimse bu espriyi yadırgamadı. Zira herkes göndermenin adresini biliyordu. Tıpkı bu yazıyı şu an okuyan siz değerli çizgi roman okur severleri gibi...

haysat

ALTIN MADALYON ŞEKER TADINDA GÜNÜ BİRLİK İKRAM GİBİ ( Yerdeniz )

9 ARALIK 2018  PAZAR  BENİM İÇİN YILIN EN GÜZEL VE EN DEĞERLİ GÜNLERİNDEN BİRİYDİ. ( Ferzan )

ALTIN MADALYON, TOPLANIN!  ( Gamlıbaykuş )

FORUM SAYESİNDE GÜZEL DOSTLARIM OLDU..  ( Doktor 1881 )

ACABA ALTIN MADALYON'LA YOLUM NEREDE KESİŞTİ?  ( Hayal Kahvem )

BİZ BİR AİLEYİZ    ( Yidar )

ALTIN MADALYON: BİZİM PARALEL EVRENİMİZ  ( Peder Clemente )

TEK BİR NOKTADA BULUŞTUĞUMUZ YER:  ALTIN MADALYON ( Bahadır )

ALTIN MADALYON SADECE BİR WEB SİTESİ DEĞİLDİR. ( Alperen )

HALA ÇOCUKLUK SEVDAMIZIN PEŞİNDEN KOŞAN ADAMLARIZ ( Kedidiro )

ÇOK DEĞERLİ BİR YER: ALTIN MADALYON  ( Kharon )

ALTIN MADALYON: HEMEN HEMEN HER GÜN TAKİP ETTİĞİM SİTE  ( Tuco RAMİREZ )

Sizinde ALTIN MADALYON hakkında yazmak istedikleriniz varsa gönderin yayınlayalım...

Herkesin bir tanışma hikayesi vardır..

yidar

Çok güzel olmuş. Sabırsızlıkla devamını bekliyoruz 😀

kharon

haysat

Arkadaşlar dergi düzenlemelerine başladık. Şubat'ın ilk haftası yayındayız.

Yazı yollamak isteyen arkadaşlar bir an önce göndersin.

Herkesin bir hikayesi vardır,Altın Madalyonla nasıl tanıştınız yazın bize gönderin...

hanac

Alıntı yapılan: haysat - 22 Ocak, 2019, 20:54:31
Murat SEVİNÇ'ten  Paolo Eleuteri Serpieri denemesi..
20 sayfa olarak hazırlanan çizgi roman dergimizde 5 er sayfa olarak yayınlanacak.