Venom - Marmara Çizgi

Başlatan dean, 08 Ekim, 2018, 23:31:15

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dean

Venom billdiğimiz haline geri döndü ve herzamankinden daha ölümcül! Hepinizin tanıdığı ve sevdiği simbiyot, New York'a geri döndü. Artık "Kozmos Ajanı" değil. Artık"Ölümcül Koruyucu" değil. Artık "Uzay Şövalyesi" değil. Artık yeni bir Venom'un zamanı geldi ve kötüolmak harika. Peki ama Venom Dünya'ya geri döndüğüne göre kiminle birleşti  ve o kişi, simbiyotu nasıleski sivri dişli, salyalar akıtan canavara dönüştürdü? Simbiyot eski tavırlarına geri dönerken, yazılmış enölümcül Venom hikayesi için nefeslerinizi tutun! Bu hikâye, Mac Gargan'ı, yani Scorpion'ı ve Venomsimbiyotunun ağ atmasıyla, duvarlara tırmanmasıyla ve şakalarıyla ünlü eski bir konak bedenini de biraraya getirecek! Aynen öyle; Venom ve Örümcek Adam, daha önce hiç olmadığı şekilde savaşacak!

Sayfa Sayısı: 136
Etiket Fiyatı: 39 TL

gamlıbaykuş

Güzel haber. Peki biraz bilgi verebilir misiniz seri ile ilgili. Halen devam ediyor mu, yorumlar iyi mi, Orijinal Venom geri dönüyor mu?
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

dean

Marvel filminde etkisiyle son zamanlarda Venom markasına ciddi bir ağırlık verdi. Venom, Venomverse, Venom: Inc, Poison X gibi bir çok event ve crossover hikaye içerisinde yer aldı. Yakın geçmişte çıkan bütün bu maceraları başlangıç noktası ise bu cilt. Bu seri 22 sayı yayınlanıyor. İlk altı sayıdan sonra Legacy kapsamında orijinal numaralandırmaya dönüyor. Ardından zaten Fresh Start dönemi Venom'u başlıyor. Venom karakterini seven herkes için şu anda en iyi başlangıç noktası bu cilt.

Nightrain

Donny Cates serisini çok övüyorlar. Ben o serinin basılmasını bekleyeceğim.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

tulgan

Nightrain

hennessy

Beğenerek okudum. Beklediğimden güzel çıktı aksiyon ve çizimler yerli yerinde idi. 7/10
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

memospinoz

New York'ta ağlarıyla dolanıyorlar! Ancak simbiyotun Flash Thompson'dan nasıl olup da ayrıldığı ve eskiden ait olduğu kişiye geri döndüğü hâlâ bir soru işaretiyken, gelecekte bu ikiliyi neler bekliyor? Venom, şehrin ölümcül koruyucusu mu olacak yoksa yine Örümcek Adam'dan nefret eden, sadist bir kötüye mi dönüşecek? Bu sorunun cevabını ve Eddie'nin hayatının bir sonraki kısmını Stegron ve Dinosaur Man çarpışması başlarken öğreneceksiniz! Eddie ve Venom, Stegron'un Manhattan'daki herkesi kana susamış dinozorlara çevirmesine engel olabilecek mi? Yoksa yeniden açılan bu eski defterde yanlış bir şeyler mi var? Canavarların arbedesi başlarken, Moon Girl ve Devil Dinosaur da yardım etmeye gelecekler ancak kızıl dev, Stegron'un tarafına geçebilir. Bu cı̇ltte Mike Costa, Robbie Thompson ve David Michelinie tarafından yazılıp Tradd Moore, Gerardo Sandoval, Ron Lim, Felipe Sobreiro, Dono Sanchez-Almara ve Lee Loughridge tarafından çı̇zı̇len Venom (2016) #150-153 sayıları bı̇r araya getı̇rı̇lmı̇ştı̇r.

Sayfa Sayısı: 120
Etiket Fiyatı: 37 TL

gamlıbaykuş

Birinci cilt ilk 6 sayıdan oluşuyordu. İkinci cilt nasıl 150. sayılara geldi?

dean

Alıntı yapılan: gamlıbaykuş - 05 Mart, 2019, 22:31:26
Birinci cilt ilk 6 sayıdan oluşuyordu. İkinci cilt nasıl 150. sayılara geldi?

Marvel Fresh ile birinci sayıdan almadan önce Legacy ismiyle kısa süreliğine orijinal numaralara geri döndü. Fresh Start ciltlerine geçtiğimizde yine birinci sayıları göreceğiz.

Nightrain

Fresh Start Venom mükemmel gidiyor.

gamlıbaykuş

Bir soru daha sorayım o zaman Gürkan. Venom kaçıncı ciltte şu an devam ediyor mu yani?

dean

Alıntı yapılan: gamlıbaykuş - 06 Mart, 2019, 00:14:31
Bir soru daha sorayım o zaman Gürkan. Venom kaçıncı ciltte şu an devam ediyor mu yani?

Şöyle; Türkiye'de en son çıkacak "Suçtan Önce" cildinden sonra Venom, Vol. 3: Lethal Protector - Blood in the Water ve Venom, Vol. 4: The Nativity ciltleri var. İki ciltte öncekiler gibi Mike Costa tarafından yazılıyor. Venom & X-Men: Poison-X isimli X-Men ile crossover bir hikaye daha var ama onun yayın programı nasıl olur onu şimdilik öngöremiyorum.

Yukarıdaki kısım bittiği zaman ise Fresh Start başlıyor. Yazar olarak Donny Cates geliyor. Yayın şu anda sürekli olarak devam ediyor. İlk cilt piyasaya çıktı.

gamlıbaykuş

Bilgiler için teşekkürler  :)

ZGeralt

Marmara Çizgi'nin ilk iki cildini aldım, Donny Cates döneminin ilk cildini de aldım. Başlamak için arada kalan ciltleri de tamamlamayı bekliyorum, özellikle Cates dönemi ile ilgili her yerden övgüler okuyorum.

Umarım Marmara çabucak basar kalan ciltleri :)