Sherlock Holmes Serisi - Alfa Yayınları

Başlatan memospinoz, 17 Ocak, 2019, 19:37:31

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

memospinoz

Mayıs 1891

Sherlock Holmes, Reichenbach Şelalelerinde amansız düşmanı Profesör Moriarty'yle karşı karşıya geldikten sonra ortadan kaybolmuştu. Gazeteler öldüğünü söylüyordu! Oysa işin aslı, Holmes sapasağlamdı ve sözde ölümünden faydalanıp dünyayı gezmeye karar vermişti. Sıradan ölümlüleri kandırmak kolay olsa da diğerlerini inandırmak pek de kolay değildi ve Birleşik Krallık'ta baş gösteren bir vampirizm salgını ünlü dedektifin planlarını suya düşürecekti...

Boyut: 19x25 cm
Sayfa Sayısı: 92
Etiket Fiyatı: 24 TL

can amca

Holmes severler için çok güzel alternatif bir hikaye. Dark Horse'tan İngilizcelerini alıp okumuştum. Son zamlardan sonra fiyat çok makul kalmış hem. Türkçesini de alacağım.

pizagor

Tek kitap mıdır yoksa devamı olacak mı?
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

BAHADIR

Alıntı yapılan: can amca - 18 Ocak, 2019, 12:52:20
Holmes severler için çok güzel alternatif bir hikaye. Dark Horse'tan İngilizcelerini alıp okumuştum. Son zamlardan sonra fiyat çok makul kalmış hem. Türkçesini de alacağım.

Ebatıda frankofon boyunda olsaymış tadından yenmezmiş ama 19x25 ebatını görünce ister istemez insanın içi cız ediyor... Frankofonu frankofon gibi basmıyoruz ya... 24 değil 14 Tl olsa ne yazar...

memospinoz

Alıntı yapılan: pizagor - 18 Ocak, 2019, 18:29:45
Tek kitap mıdır yoksa devamı olacak mı?

Bu kitap 2 albümün birleşmesinden oluşuyor ve tek macera. Fakat Sherlock Holmes evreninde geçen başka seriler de var: Necronomicon, Moriarty Kronikleri gibi.

Mrtekin

Alıntı yapılan: can amca - 18 Ocak, 2019, 12:52:20

Teşekkürler, ben de yorumunuza binaen listeme aldım.
They drew first blood...

hennessy

Önceden okumuştum alacağım Türkçe olanını da alacağım. Eh işte idare eder Holmes seviyorsan üzmez...
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

Mrtekin

Alıntı yapılan: hennessy - 18 Ocak, 2019, 20:49:30
Önceden okumuştum alacağım Türkçe olanını da alacağım. Eh işte idare eder Holmes seviyorsan üzmez...

Katılıyorum, sonlara doğru hikayeden biraz koptum. Ama çizimlerini çok beğendim, baskı boyutu da fena değil.
They drew first blood...

köstebek

Alıntı yapılan: memospinoz - 18 Ocak, 2019, 19:29:03
Bu kitap 2 albümün birleşmesinden oluşuyor ve tek macera. Fakat Sherlock Holmes evreninde geçen başka seriler de var: Necronomicon, Moriarty Kronikleri gibi.

Necronomicon da ikili olarak mart nisan gibi çıkıyor.

ZGeralt

Dün akşam bitirebildim. Açıkçası hikaye beni pek sarmadı ama çizimleri çok beğendim.

S.Holmes sevenler dışında pek tavsiye edemeyeceğim.

memospinoz

Selymes'e karşı zaferinden sonra Sherlock Holmes Londra'dan ayrılır. Sahte Thomas Sigerson adının arkasına saklanıp Arktik'e yapılan bilimsel bir keşife katılır. Böylece çok eski bir hayalini gerçekleştirir. Geçmişten kurtulmak yine de kolay değildir ve ünlü dedektif için bu geçmiş beklenmedik bir şeklin altında yeniden ortaya çıkacaktır. Gölgelerin yaratıkları cirit atarken, Sherlock Holmes hem bilindik hem tuhaf başka bir düşmanla yüzleşecektir. Böylece bilginin en iyi silah olduğu yeni bir savaş başlayacaktır. İnsanların kaçınması gereken sırlar olduğu gibi, sayfaları asla çevrilmemesi gereken kitaplar da vardır...

Sayfa Sayısı: 96
Etiket Fiyatı: 25 TL

memospinoz

Mayıs 1891

İngiltere'ye bir dizi insan kaçırma vakası nedeniyle endişe hakimdir. Kurbanlar entelektüeller ve bilim dünyasından insanlardır. Kaçırılanlar için fidye istenilmemesi ve otoritelerin kaçıranlar hakkında en ufak bir ipucuna sahip olmaması endişeleri daha da arttırır.

Sherlock Holmes ara sıra Scotland Yard'a yardım etse de, henüz yolunu tam anlamıyla seçmiş değildir. Zamanını tutkularına ve bohem hayatına harcamakta, büyük bir kariyere imza atacağı beklenen virtüöz bir kemancıyla birlikte oturmaktadır. Ancak arkadaşının kaçırılması Holmes'ü eşi benzeri görülmemiş korkunç bir suç şebekesiyle karşı karşıya getirecek ve böylece Sherlock Holmes dedektiflik mesleğini seçip dönemin ünlü suçlularına karşı amansız bir mücadele başlatacaktır.

Sayfa Sayısı: 96
Etiket Fiyatı: 25 TL

köstebek

Holmes'un gençlik dönemine kıs bir bakış... En önemli kısmı: Baş düşmanı Prof. Moriarty ile nasıl tanıştığının açıklanması...

Mrtekin

Bu iki cildi de kesinlikle alacağım. Alfa'nın basımını beğenmiştim.

Yazar Slyvain Cordurie'nin "Sherlock Holmes Society'si" de varmış. Bunlar da basılacak mı acaba?

https://www.amazon.com/Sherlock-Holmes-Society-T01-LAffaire-ebook/dp/B0172YHUPY/ref=mp_s_a_1_36?keywords=Sylvain+Cordurie&qid=1554665947&s=books&sr=1-36
They drew first blood...