Sherlock Holmes Serisi - Alfa Yayınları

Başlatan memospinoz, 17 Ocak, 2019, 19:37:31

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mrtekin

Ben beğendim, bu sefer Londra Vampirleri'ne göre anlatılan hikaye çok daha derli toplu ve akıcı. "Year One" öncesi, Sherlock'un hayatı gerçekten iyi resmedilmiş.

Moriarty ile ilk karşılaşma ve yaratılan gerilim hoşuma gitti.
They drew first blood...

köstebek

Moderatörler bir el atıp da bu Sherlock Holmes başlıklarını yol yakınken "Sherlock Holmes Serisi - Alfa Yayınları" diye birleştirse çok iyi olur.
Sanırım yedi kitap olacaklar. Böyle tek tek başlık açılacağına tek başlıkta toplanabilir.

2'şer albümlük (yaklaşık 96 sayfa) maceralar tek ciltte toplanıyor. Maceraların hepsi de birbirleriyle çok küçük göndermelerle bağlanmış. Bir Sherlock Evreni yaratmışlar.
Not: Görünen en kötü yaz başına tüm seri tamamlanacak gibi ?

Bilal ceylan

Çıkan 3 kitabı da aldım. Gerçekten hoşuma gitti hikaye kurgu ve çizimler beklentilerimi karşılayacak düzeyde okumayanlara tafsiye ederim.

hennessy

Polisiye meraklısı olarak öncelikle çizim ve yaratılan atmosferi beğendiğimi belirteyim.

Konular ise beklediğimden daha iyi. Bu seri Holmes severleri ilk 4 kitap itibari ile üzmez diyebilirim.
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

Mrtekin

Bu seriden şu ana kadar 3 kitap çıktı:-))
They drew first blood...

Mrtekin

Necronomikon'u da şimdi okudum. Ortalama buldum.

Çıkan üç kitaptan en beğendiğim "Suç Dolu Sokaklar" oldu.
They drew first blood...

darkwood

Şimdiye kadar basılanları satın almak içimden gelmemişti.
Ama Alfanın bastığı bu seriyi inceleyince boyut, kapak, kurgu, çizimler renklendirme iyi falan derken,
bir baktım 3 kitabı da satın almışım.
Sıra geldi hikayelerin akıntısına kapılmaya, bakalım bizi nerelere sürükleyecek.  8)
Darkwood Sakinleri..

Mrtekin

They drew first blood...

hennessy

Aldık arşive koyduk. En kısa sürede okuyacağım.
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

memospinoz

Sherlock Holmes
Moriarty Günlükleri
Mayıs 1892

Profesör Moriarty Eski Tanrılar'ın dünyaya gelmesini engellemek için kendisini feda etmişti. Bu Tanrılar onu kendi varoluş düzlemlerine çekerek bunun bedelini ona ödettiler. Böylece dedektifin düşmanı ortadan yok oldu.

Haziran 1893

Bulanık sularda yüzmeye alışık bir iş kadını olan Meredith Rutherford evine döner ve iyi tanıdığı beklenmedik bir ziyaretçiyle karşılaşır: Ölümcül bir dünyada bir yıl sürgün yaşadıktan sonra Londra'ya dönmüş olan James Moriarty. Bu tecrübe onu daha da korkulacak birisi haline getirmiştir.

Sayfa Sayısı: 96
Etiket Fiyatı: 25 TL

Tuco Ramirez

Fiyatı çok uygun. Bu piyasa şartlarına rağmen şaşırmamak elde değil.

yalcinerol345

İlk sayıyı okudum.Ben çok beğendim.Konu ve çizimler güzel.

altay1944

Zamanında ntv leri almıştım görmeden incelemeden...Açıkcası çizimleri yüzünden bitiremedim Bu serinin çizimlerini görmek isterdim .Bir kaç sayfa paylaşan olursa sevinirim.
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ

can amca

Soleil sitesinden "suç dolu sokaklar" albümünün orjinal ilk sayfası. Çizimler çok iyi.

afu

Ekrandaki görüntüye aldanmayın.
Çizimler aynı ama Alfa'nın baskısındaki renkler çamur gibi. Yazık olmuş  >:(