Butik Yayincilik-Çizgi Dünya Klasikleri..

Başlatan V, 01 Mart, 2010, 10:32:20

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

V

Butik Yayincilik-Çizgi Dünya Klasikleri adi altinda Dünya klasiklerinin çizgi romanlarini

yayinlamaya baslamis.48 Sayfa,ikinci hamur kagida ,ciltsiz,17X26cm. boyutlu baskilari ile

yayinlanan kitaplar D&R ve büyük kitabevlerinde satiliyor.Ayrinca kendi online satis siteleri

http://www.owoonline.com

adresinde de online satisini yapiyorlar.

Alip inceleyen var ise yorumlarini bekliyorum.

Serinin Yayinlanan 14 Kitabi Asagida belirtilmistir:

DRACULA
NOTRE DAME`IN KAMBURU
ODYSSEIA
JULIUS CAESAR
VENEDIK TACIRI
OLIVER TWIST
GULLIVER`IN GEZILERI
DENIZLER ALTINDA YIRMI BIN FERSAH
ÜÇ SILAHSÖRLER
DÜNYANIN MERKEZINE YOLCULUK
DEMIR MASKELI ADAM
SON MOHIKAN
DEFINE ADASI
IKI SEHRIN HIKAYESI

"İstemem,eksik olsun.."

BAHADIR

Yayinlanmis ve emek verilmis bir yayin için anti bir yorumda bulunmak istemiyorum ama piyasadaki klasik yayin furyasindan yararlanmak için çikartilmis çizgiroman tadinda olmayan ve bana hitap etmeyen bir seri...

3-4 Kitabini Dost da incelemistim...Sadece yazik...Simdi bunlar çizgiroman olarak belki bana hitap etmiyorlar ama bunlari okuyan ve alan kesim çizgiromnci diye tabir edilen kesim olmadigi için satislari eminim çizgiromanlardan daha iyidir...Bizim gibi elit bir okuyucu kesimine kalsa bütün baskilar eminim 500 lük satis rakamini geçmezdi zaten...Gerçi bu yayinlar için 500 bile fazla...

Ama yayin çesitliligi bakimindan bizden sonra simdi bizim 1960-1980 arasi için söylediklerimizi söyleme sanslari olabilir..."Zamaninda ne çesit çizgiroman çikiyormus, yetisemedik"
Bizde kafamizi duvarlara vururuz..."Keske bayiden ilk çiktiginda alsaydik" keske dememek için biraz kaynak ayirmak lazim ama...bu yayinlara sira gelene kadar... belki, çok çok sonra... ;)

Sevgiyle kalin...

hanac

Geçen gün D&R da gördüm bu yayinlari.

Yanlis hatirlamiyorsam üstte çizim altta yazi seklinde 8-12 yas grubunra yönelik bir çalismalardi.

Çizimlerde konusma balonlari yoktu sanirim ama tam emin degilim.

kedidiro

Geçen ay Istanbul'a gittigimde D&R'da 16 tanesi 30 lira olarak kampanya vardi...Paketi kapali olarak aldigimdan tam anlamiyla çizgi roman sayilamiyacagini farketmedim...Yine de 10 yas civari çocugu olan biri için klasiklere yumusak bir geçis saglayabilir...Tabii nerede çocuklugumuzdaki milliyet çocuklarin ortasindaki klasik çizgi romanlar diye de sorasim geliyor

rumar80

Gerçekten klasiklerin çizgi romana uyarlamaları için de benim en zayıf bulduğum da bu yayınlardı. Bu nedenle böyle bir kampanya ile ellerindekileri temizlemeye çalışıyorlar.
   Aslında birbirine yakın zamanlarda aynı amaçla çizgi romanların çıkması da (klasikleri yayınlamak amacı ile) ilginç. Hele aynı klasigin birkaç versiyonunun olması daha da kafa karıştırıcı idi. Örneğin hem Arunas, hem Butik yayıncılık hem de Turkuaz Dünyanın merkezine yolculugu yayınladı.
   Son söz olarak Milliyet Çocuğun dergi arasında verdiği, daha sonra Resimli Klasikler adı ile piyasaya sürdüğü seri hep ilk göz ağrısı olarak kalacak. Ünlü yazarların bilmedigimiz hikayelerini de bu sayede öğrenmiş ve okuyabilmiştik.