Red Sonja - Marmara Çizgi

Başlatan hanac, 08 Mart, 2010, 16:55:41

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

rumar80

Sevgili arkadaşlar,
  Red Sonja hakkında espiri yaparken birilerine gaz vermeyelim. Poşet deyip te bir de onlara bu hakkı tatturmayalım.
   Lütfen dikkat.

pizagor

Alıntı yapılan: kalidor - 08 Mayıs, 2012, 13:31:21
Sonja'nın 120'lik göğüsleri ve violence and bloodshed :)

120'lik diyerek tevazu gösteriyorsunuz derim :)
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

kalidor

Alıntı yapılan: darkwood - 17 Kasım, 2010, 02:33:09
Marmara Çizginin tüyap kitap fuar standindan aldigim Red Sonja 2.kitabini bugün okudum. Ilki gibi çok begendim. Macera, çizimler, renklendirme, kullanilan kagit kalitesi, baski, Red Sonja'nin ekstra çizimleri hersey 4*4 olmus. Fuar standinda 3.sayinin Aralik ayinda çikacagini ögrendim. Bu güzel bir haber, Red Sonja 2.sayida büyücünün dogmasini engellemek için, kuzeye dogru at sürerken, büyücünün emriyle büyük bir ordu harekete geçmis ona dogru ilerliyordu, tam burada macera yarim kaldi, devamini merakla bekliyoruz.

17 Kasım 2010 tarihli Mesut Abi'nin iletisi. Mesut Abi 2010 (2011 değil) kitap fuarında 2. sayıyı almış ve 3. sayının da Aralık 2010'da çıkacağını müjdelemiş :) Marmara Çizgi yetkilileri galiba Plüton'da yaşıyor ? (*) Bence Red Sonja aynı yayınevi tarafından aralıklı yayınlanma periyodu konusunda Türkiye rekoru kıracak, dünya rekoru da gelebilir.

(*)Plüton gezegendeki bir yıl 248,3 dünya yılına karşılık gelir.

Crom! Ölüleri Say...

darkwood

Alıntı yapılan: kalidor - 30 Mayıs, 2012, 12:19:07
17 Kasım 2010 tarihli Mesut Abi'nin iletisi. Mesut Abi 2010 (2011 değil) kitap fuarında 2. sayıyı almış ve 3. sayının da Aralık 2010'da çıkacağını müjdelemiş :) Marmara Çizgi yetkilileri galiba Plüton'da yaşıyor ? (*) Bence Red Sonja aynı yayınevi tarafından aralıklı yayınlanma periyodu konusunda Türkiye rekoru kıracak, dünya rekoru da gelebilir.

(*)Plüton gezegendeki bir yıl 248,3 dünya yılına karşılık gelir.

Not'un notu: Bu yazı 2010 Kasım da yazıldı. Fakat kitabın yayınlanması 5-6 ay kadar daha önce olmuştu. Yani 2 yılı aşkın bir süredir 3.sayıyı bekliyoruz. Marmaranın en kötü ihtimal ile yılda bir bu kitabı çıkarmayı taahhüt ettiğini düşünürsek, kitabın bu ay 4.sayısının çıkması gerekiyordu.  Yani kitap çıkacak ise yayınevinin taahhüdüne göre 3 ve 4.sayının birlikte yayınlanması gerekir. Bu aydan sonraya yayın işi yine sarkarsa 5.sayıyıda buna ilave etmeleri gerekir. 
Aralıklı yayın konusunda Türkiye rekoru zaten tarihe gömüldü, şu an rekoru geliştiriyorlar.  :o  ???  ::)  :'(

Red Sonja bile beklemekten sıkılıp bunalıma girdi.

Darkwood Sakinleri..

tommikser

Biz memurların zam olayına döndü olay.Bence bir hakem heyeti kuralım derim  ;D

Nightrain

Sonja'nın şaftı kaymış, anime karakterlerine dönmüş. :D
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

BAHADIR

Resim çok tehlikeli...Resim hakkında yorum yapmayalım...Sanki biraz "muzır neşriyat" a giriyor...

BAHADIR

Resim çok tehlikeli dedim resim ortadan kayboldu... Sonya nerdeeeeeeee?...
(Son iki mesaj ve bu mesaj otomatikman anlam ve önemini yitirmiş bulunuyor... ;) )

darkwood

Alıntı yapılan: BAHADIR - 30 Mayıs, 2012, 19:41:04
Resim çok tehlikeli dedim resim ortadan kayboldu... Sonya nerdeeeeeeee?...
(Son iki mesaj ve bu mesaj otomatikman anlam ve önemini yitirmiş bulunuyor... ;) )

Sonya bu yayın işine çok bozulmuş, o yüzden yayınevini basmak üzere firar etti.
Neyseki güç bela kendisine ulaşıp forum olarak kitaplarının yayınlanması için ne gerekiyorsa yapacağız diye kendisine söz verip rica ettik ve bizi kırmayıp tekrar geri geldi..   :-*

Ve tekrar tekrar yazıyorum.
Red Sonja nın yeni kitaplarının yayınını bir an önce bekliyoruz.
Darkwood Sakinleri..

pearl jam

Marmaranın almadığım tek yayını red sonja onun dışında yayımladıkları her şeyi alıyorum ama red sonja gerçekçi gelmediği için bir türlü ısınamadım

Bu kadar çok seveni var o yüzden ben almasam da devam etsin isterim.

pizagor

Alıntı yapılan: Nightrain - 30 Mayıs, 2012, 14:49:07
Sonja'nın şaftı kaymış, anime karakterlerine dönmüş. :D

Şaftı kaymış hali buysa ??? ??? ???

Bu resme baktıktan sonra bir de karşınıza ilk çıkan kadına bakın ve farkları yazın....

En az yüz madde sıralanır diyorum... Hatta maddeleri sıralamaya başlamıştım da sonra çok maço olacak, kadın takipçiler rahatsız olacak diye sildim :)
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

kalidor

Alıntı yapılan: Pearl Jam - 31 Mayıs, 2012, 00:30:54
Marmaranın almadığım tek yayını red sonja onun dışında yayımladıkları her şeyi alıyorum ama red sonja gerçekçi gelmediği için bir türlü ısınamadım

Marmara'nın yayınladığı ilk Red Sonja'nın albümü çok iyiydi, bence bir denemelisin. Elimde Türkiye'de yayınlanmış neredeyse tüm Red Sonja albümleri olan ve Conan kadar olmasa da yabancı serilerini de (mini seriler ve one-shotlar) takip eden biri olarak şunu itiraf edebilirim ki, birçok Sonja macerası Conan'dan daha iyi. Çünkü sayıca az, bu sebeple senaryolar genel itibariyle iyi. Dynamite Red Sonja'yı aşırı seksi çizmese daha iyi olacak ama yapacak birşey yok. Şu an tüm kadın herolar Marvel olsun, Dc olsun böyle.
Crom! Ölüleri Say...

darkwood

Alıntı yapılan: kalidor - 31 Mayıs, 2012, 10:33:15
Alıntı yapılan: Pearl Jam - 31 Mayıs, 2012, 00:30:54

Marmara'nın yayınladığı ilk Red Sonja'nın albümü çok iyiydi, bence bir denemelisin. Elimde Türkiye'de yayınlanmış neredeyse tüm Red Sonja albümleri olan ve Conan kadar olmasa da yabancı serilerini de (mini seriler ve one-shotlar) takip eden biri olarak şunu itiraf edebilirim ki, birçok Sonja macerası Conan'dan daha iyi. Çünkü sayıca az, bu sebeple senaryolar genel itibariyle iyi. Dynamite Red Sonja'yı aşırı seksi çizmese daha iyi olacak ama yapacak birşey yok. Şu an tüm kadın herolar Marvel olsun, Dc olsun böyle.

Aynı fikirdeyim, Marmara'nın yayınladığı Red Sonja maceraları daha önce Alfa nın yayınladığı one shot, mini serilerden çok daha üzerinde farklı ve çok daha iyi. Ayrıca aynı dönemin Conan maceralarının çoğundan çok daha iyi. Konuları daha derin ve maceralar daha uzun soluklu, özenle hazırlanmış çizimleri, renkli ve kaliteli baskısı, ayrıca maceralardan sonra kitabın devamında yer alan ekstradan Red Sonja poster sayfaları ile gerçekten ayrıcalıklı güzel bir seri.

Bence hiç başlamayın "zira vazgeçemiyeceğiniz bir seri olacağından" Erdem bey'e bizden fazla sitem edersiniz.  Umudumuz artık sevgili İlke de bu seriyi ancak o düzene sokar.

Darkwood Sakinleri..

pearl jam

hmm hafiften gaza geldim doğrusu  ;D

hiborya çağında bikiniyle dolaşıp etrafı kan gölüne çeviren bir kadın mantıksız geldiği için uzak duruyordum  ama sanırım bir ara deneyeceğim. conan'ın bir çok macerasından iyi bir senaryoya hayır diyemem :)

HacıGeraltEmmi

Alıntı yapılan: Pearl Jam - 31 Mayıs, 2012, 16:52:53
hmm hafiften gaza geldim doğrusu  ;D

Daha dün ilk cildi tekrar okudum, ben de tavsiye ederim.