Kaan Comics Çizgiroman Temin Merkezi

Başlatan hanac, 14 Mart, 2010, 21:48:22

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

altay1944

Bir yayınevi düşünün çizgiroman gibi süreli yayın çıkarsın.Yayınevi olma ,ayakta kalabilme şansı için kitabının çok satması ve sistemin işleyişini süreklilik kazandırması için kazanç getirmesi gerekir.İşte bu noktada yayınevi(hatta genelleyecek olursak ürün çıkaran bir fabrika bile)çok satan ürünü piyasaya sürmek için arayışa girer.Lal yayınevi aynı yöntemi uygulamıştır.Çok satanlarla yoluna devam ederek az satanları ürün gamından çıkarmıştır.Belkide böyle yaparak ayakta kalabilmiştir.Bir başka yayınevi garanti satış sayısını elde edince o sayı kadar basarak farklı bir yöntem uygulamış stok ürün olayından çıkmıştır.Günümüzde (son aylarda ) ne yapılmaktadır?Var olan ürün çeşidinin yanına sürekli ikincil ürünler konarak çok satan ürün belirleme yöntemine gidilmiştir.Gelecekte bu ürün ile yola devam edilecek ve az satan ürün üzülerek belirtmek gerekirki listeden çıkarılacaktır.Piyasa koşulları bunu gerektirir.Şimdi okuyucunun kimseye kızmaya hakkı yoktur Sonuçta bu bir var olma savaşımıdır.Parası olan ayakta kalır.Ve satış para demektir.Periyodik yayınların tekrar piyasaya dönmesini sevinenlerdenim .Umarım yeni yayın neden sorusunu kısaca açıklık kazandırabilmişimdir kendimce.Saygıyla.
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ

dursar

Alıntı yapılan: altay1944 - 28 Nisan, 2012, 07:55:26
Bir yayınevi düşünün çizgiroman gibi süreli yayın çıkarsın.Yayınevi olma ,ayakta kalabilme şansı için kitabının çok satması ve sistemin işleyişini süreklilik kazandırması için kazanç getirmesi gerekir.İşte bu noktada yayınevi(hatta genelleyecek olursak ürün çıkaran bir fabrika bile)çok satan ürünü piyasaya sürmek için arayışa girer.Lal yayınevi aynı yöntemi uygulamıştır.Çok satanlarla yoluna devam ederek az satanları ürün gamından çıkarmıştır.Belkide böyle yaparak ayakta kalabilmiştir.Bir başka yayınevi garanti satış sayısını elde edince o sayı kadar basarak farklı bir yöntem uygulamış stok ürün olayından çıkmıştır.Günümüzde (son aylarda ) ne yapılmaktadır?Var olan ürün çeşidinin yanına sürekli ikincil ürünler konarak çok satan ürün belirleme yöntemine gidilmiştir.Gelecekte bu ürün ile yola devam edilecek ve az satan ürün üzülerek belirtmek gerekirki listeden çıkarılacaktır.Piyasa koşulları bunu gerektirir.Şimdi okuyucunun kimseye kızmaya hakkı yoktur Sonuçta bu bir var olma savaşımıdır.Parası olan ayakta kalır.Ve satış para demektir.Periyodik yayınların tekrar piyasaya dönmesini sevinenlerdenim .Umarım yeni yayın neden sorusunu kısaca açıklık kazandırabilmişimdir kendimce.Saygıyla.

GORUSE KATILIYORUM.

dursar

YETENEKSIZLIGIM YUZUNDEN ALINTI YAPIP GORUSUMU YAZAMADIM.
GORUSE KATILIYORUM.

esattr

HEYYY, yeni frankofonlar mı denildi?  :))))))))))

darkwood

Alıntı yapılan: dursar - 28 Nisan, 2012, 09:11:54
YETENEKSIZLIGIM YUZUNDEN ALINTI YAPIP GORUSUMU YAZAMADIM.
GORUSE KATILIYORUM.

Ben sizin için birleştirdim.  :)
Darkwood Sakinleri..

s.b

Lejyoner geçen sene yayınlanmıştı. Şimdi ikinci baskısı mı yapılacak?
http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,2800.0.html
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

hanac

Alıntı yapılan: s.b - 28 Nisan, 2012, 22:23:11
Lejyoner geçen sene yayınlanmıştı. Şimdi ikinci baskısı mı yapılacak?

Evet abi. Ama geçen seneki baskı iyi değildi. (Mesela ben almamıştım)

O yüzden yeniden basılıyor.

essegesse

Her iki kitap ta raflardaki yerini almıştır.Bilginize.

hanac

Şimdi oldu, HOZ da yayınlarını fuara yetiştirdi.  :)

rumar80

essegesse

Mürekkep'ten de Cinayet sırları (Neil Gaiman) da geldi.Birazdan Julia 5 'de geliyor.

aa

Esse Gesse Hayranı...

DAMPYR

Alıntı yapılan: essegesse - 15 Kasım, 2012, 14:52:39
Mürekkep'ten de Cinayet sırları (Neil Gaiman) da geldi.Birazdan Julia 5 'de geliyor.
Julia 5 mi ,Julia 1 mi (Çizgi Düşler 1) geliyor... ???  ::) ;)

essegesse

Normal sıraya göre 5,Çizgi düşler 1 olacak.

tunaorhun

3 yılı aşkın süredir çizgi roman dünyasına hizmet veren Altan Gürdal yönetimindeki Kaan Comics çizgi roman sahafiyesi isim değiştirerek 1001 Roman oluyor. Yayınevinin resmi sahibi olan sahafiye bu yolla yasal adını kullanıyor olacak.

Bu arada online çizgi roman satış alanı olan İkmal İstasyonu'nu da devralan Kaan Comics düzenleme yaparak elindeki kaliteli çizgi romanları internet sayfasına aktarmayı sürdürüyor. Yakında yeni yüzüyle hizmete girecek sitenin okurlara ve koleksiyonerlere yeni olanaklar sunacağı konuşuluyor.
ÇROP'tan alıntıdır.