Batman: Lanet - JBC Yayıncılık

Başlatan Nightrain, 24 Mart, 2019, 21:09:00

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Bloodslince

Alıntı yapılan: memospinoz - 06 Nisan, 2020, 07:06:01
Varyantlarda 1 ve 2 karışmış.   :D ;)

Paylaşım yaptığım saat yeni uyandığım değil, yatağa doğru gittiğim saattir, hepsi bundan mütevellit.  ;D Düzelttim şimdi.

Ben de varyant almayı planlarken, orijinal kapaklara vuruldum bu arada. Özellikle İkinci Kitap kapağına.
"Gotham'ın beyaz şövalyesini aldım ve bizim seviyemize indirdim. 
Çok zor olmadı.
Bildiğin gibi delilik yerçekimi gibidir.
Sadece hafifçe itmek gerekir."
[shadow=red,left]Joker[/shadow]

hennessy

Çizimlerine hayran kaldığım seri alırım...
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

memospinoz

21.5x27.5 cm, Softcover (Prestige Edition), 48 sayfa

memospinoz

memospinoz

darbove

Ön siparişle alakalı herhangi bir gelişme var mı?
The Bird of Hermes is my name, eating my wings to make me tame.

Jedmau

Merhaba,

Geçen ve bu hafta uygulanan sokağa çıkma yasağı yüzünden kargoları teslim alamadık. Yayınların baskısı tamamlandı. Sanırım Pazartesi - Salı kargolar çıkmaya başlar.

Sevgiler

hennessy

Bu sabah okudum.  Gerçekten çizim olarak görsel şölen sunan bir çizgi roman olmuş. Baskı kalitesi de orijinal aratmayan bir kalitede olmuş.

Lee Bermejo Batman Noel'de olduğu gibi görsel şölene devam ediyor. 8/10

Brian Azzarello için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Kopuk bir hikaye yazmış. 5/10
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

Bloodslince

Sipariş verildi, güzelim JBC ayraçları ile gelmesini bekliyorum.  ;D
Çok zor olmadı.

Jedmau

Alıntı yapılan: Bloodslince - 10 Mayıs, 2020, 01:56:24
Sipariş verildi, güzelim JBC ayraçları ile gelmesini bekliyorum.  ;D

Keyifli okumalar :) Yorumlarını merakla bekliyorum.

Hikayeden çok daha fazla keyif almak için muhakkak öncesinde ( gerekirse yeniden ) Joker'in okunmasını tavsiye ediyorum :)

Sevgiler

Bloodslince

Alıntı yapılan: Jedmau - 10 Mayıs, 2020, 02:20:23
Keyifli okumalar :) Yorumlarını merakla bekliyorum.

Hikayeden çok daha fazla keyif almak için muhakkak öncesinde ( gerekirse yeniden ) Joker'in okunmasını tavsiye ediyorum :)

Sevgiler

Teşekkür ederim Ertan abi, kargo muhtemelen Pazartesi, Salı gelir, o gelene kadar Joker'i tekrar okuyayım o zaman. Geçenlerde zaten sen ciltler bitiyor dedin, ikinci HC'ı da aldım, başına bir şey gelirse diye onu ayrı yere koydum, sakladım.  ;D

Geldiği gibi okur yorumumu yaparım hiç merak etme. Kapaklar beni benden aldı zaten, hemen okumak istiyorum.  :D
Çok zor olmadı.

frodo

Az önce kargom geldi ve biraz inceledikten sonra tekrar paketledim, okumaya kıyamadım. Batman her zaman karanlık renklerin hakim olduğu bir çizgi roman olarak karşımıza geldi.Ancak yapılan baskı öyle canlı ki aynı baskı renkli bir çizgi roman da kullanılsa neler görürüz. Tabi ki bu durum boyutun geniş olması ile harika tamamlanıyor. Bu tür magazin formatında basılacak diğer serileri merakla bekliyorum.
Jbc sadece çizgi roman basmıyor, baskı teknikleri ile onu mükemmeleştiriyor. Kendi adıma ileride daha adını bile bilmediğim serilerin ve ne tarzda basılacağı beni heyecanlandırıyor.
İleride kitaplık yaptığımda çoğu çizgi romanı rafa dizerken Kara Ayna, Rozet gibi kapağa sahip çizgi romanları sergiye koyacağım.
"Yaşayan pek çok kişi ölümü hak eder. Ölülerden bazıları da yaşamı. Yaşamı onlara verebilir misin? Ölüm hakkında karar vermekte aceleci olma. En bilgeler bile her sonucu bilemez"

Jedmau

Alıntı yapılan: frodo - 15 Mayıs, 2020, 17:48:15
Az önce kargom geldi ve biraz inceledikten sonra tekrar paketledim, okumaya kıyamadım. Batman her zaman karanlık renklerin hakim olduğu bir çizgi roman olarak karşımıza geldi.Ancak yapılan baskı öyle canlı ki aynı baskı renkli bir çizgi roman da kullanılsa neler görürüz. Tabi ki bu durum boyutun geniş olması ile harika tamamlanıyor. Bu tür magazin formatında basılacak diğer serileri merakla bekliyorum.
Jbc sadece çizgi roman basmıyor, baskı teknikleri ile onu mükemmeleştiriyor. Kendi adıma ileride daha adını bile bilmediğim serilerin ve ne tarzda basılacağı beni heyecanlandırıyor.
İleride kitaplık yaptığımda çoğu çizgi romanı rafa dizerken Kara Ayna, Rozet gibi kapağa sahip çizgi romanları sergiye koyacağım.

Güzel sözlerin için çok teşekkür ederim :) Yaptığımız iş takdir edildikçe idaha sıkı çalışmak istiyor insan :)

Sevgiler

BAHADIR

Bir kapak orijinaline uygun bire bir nasıl Türkçe'ye uyarlanır... Kullanılan fontlardan tutunda balona yerleştirilmesine kadar çizgiroman jargonuna uygun nasıl yerleştirilir... Kullanılan kapak kağıdından, iç sayfalarda kullanılan kağıdın gramajına kadar kaliteden nasıl taviz verilmez...

Tam anlamıyla ders niteliğinde bir iş; bu bağlamda Ertan bey ve emeği geçen herkese teşekkürler... Ki grafik uygulamada adı geçen Yiğit Sakmar da ayrı bir teşekkürü hak ediyor...

Renklerin canlılığı yanında baskının kalitesi de göz kamaştırıyor... Bermejo'nun kullandığı renk paletini bu kadar doğal ve orijinaline sadık olarak verilmesi sanırım matbaanın bir ayrıcalığı... Görüntü kalitesi yanında sayfalarda ki panellerin bu derece de keyif vermesinin nedeni sanırım orijinal ebat kullanılması... Buradan da kitapların orijinaline sadık olarak basılmasının görsel bir sanat olan çizgiromanda ne kadar önemli olduğu gözler önüne seriliyor...

Türkiye de ki ekonomik koşullar ve kağıt standartları, Türk comics boyu (16x24)  gibi bir ebata bizi mahkum ediyor... Bu da açıkçası alınan keyfi biraz köreltiyor...

Batman-LANET özeline dönersek herkesin gördüğüne fazla bir ekleme yapmaya hacet yok... Türkiye standartlarının çok üstünde bir çalışma olmuş... Ama acaba soft kapak değilde sert kapak tercih edilseydi daha iyi olmazmıydı diye düşünmedim değil...

Belki ileride tek cilt olarak sert kapak düşünülüyordur ve onun satışlarını etkilememek için böyle tercih edilmiştir ama bu edisyonun sayı sayı sert kapak olarak basılması seriye daha bir değer katacağını da es geçmeden edemedim...

Emeği geçen herkese Türkiye'de bir çizgiromanın nasıl basılması gerektiğini gösterdikleri için bir kez daha teşekkürler...

Jedmau

Güzel sözlerin için teşekkür ederim üstad.

Bu ince ciltlerin HC olması çok zor, 48 sayfa oldukları için HC kalın kaçardı.

Sevgiler